Munkásszállás, albérlet

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6500 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

dizel írta: @Decotext
Masik forumon mar elhangzott. Magyarorszagon az alberlet = berelt lakas, berelt szoba, azaz berlemeny. Ez az "elonyelv", igy hasznalatos. Nem kell midig leirnod, hogy ilyen nincs, csak berlakas, mert mindenkit megkeversz vele..


Okay baby, csak nagyon bántja az érzékeimet! Én laktam ugyanis albérletben otthon! Ez egy házban volt mindig a tulajjal, s csak egy része volt az ingatlannak az, amit béreltem! Itt az NSZK-ban is voltam 3 hónapig albérletben, (1 szoba, konya és fürdő használattal) utána egy BÉRLAKÁSBA költöztünk!
Szerintem óriási a különbség!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6587 Írta: falvis
falvis válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Szia Decotext !
Szerintem pont jó, hogy ilyen részletesen leírtad a mo.-i szóhasználat
német értelmezését.Köszi a választ, és minden jót ! János

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6639 Írta: falvis
falvis válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Szervusz Decotext !
Úgy látom tájékozott vagy a mindennapi németo.dolgokban
A klasszikus problémára keresek választ, melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás ?
Ha lakást-szobát stb. tudok valahol bérelni Németországban, esetleg nem állnak szóba velem, mert nincs bankszámlám, mivel bejelentett
lakhelyem sincs, hogy bankszámlát tudjak kinnt nyitni. Gondolom az itthoni Raiffeisenes számlám az nem jó ott.
Egyáltalán, bárhová bejelentkezhetem, ahol lakok, főbérlő engedélye nem kell ? Hol kell bejelentkeznem ? Fizetni kell ezért ? Sok kérdés...
Ha lesz rá időd, válaszolj légyszíves.
Üdv.! Sz. János

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6641 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Szerintem tul sokat agyalsz ezen a szallaskerdesen. Nem ez lesz a szuk keresztmetszet.
Ha nagyon bizonytalan vagy akkor keress melot itt Gergooeknel ;) Ha meg mar kint vagy akkor majd meglatod milyen az elet kulfoldon.
Az elso lepes mindig nehez.
Nem mellesleg lakast talalni meg akkor is nehez ha mar itt vagy. MArmint olyan lakast ami arban is minosegben is jo es a berbeado (=foberlo mo.-on - decotextnek:) ) sem rigolyas. Koltozni meg marha nehez, de legalabbis koltseges.
En meg nem talalkoztam olyan kollegaval aki ezen ne nyavalygott volna. Es eleg gyakoriak is a jogi ugyek, hogy ki mit nem tartott be, ki fizet ezt azt, meg miert tartottak vissza a foglalot stb..
Szerencsere en meg nem nagyon kerestem kecot, ezert ezeket az ugyeket csak hallomasbol ismerem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: falvis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6645 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Sfalvi írta: Szervusz Decotext !
1./Úgy látom tájékozott vagy a mindennapi németo.dolgokban
A klasszikus problémára keresek választ, melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás ?


2./Ha lakást-szobát stb. tudok valahol bérelni Németországban, esetleg nem állnak szóba velem, mert nincs bankszámlám, mivel bejelentett lakhelyem sincs, hogy bankszámlát tudjak kinnt nyitni. Gondolom az itthoni Raiffeisenes számlám az nem jó ott.


3./Egyáltalán, bárhová bejelentkezhetem, ahol lakok, főbérlő engedélye nem kell ? Hol kell bejelentkeznem ? Fizetni kell ezért ? Sok kérdés...
Ha lesz rá időd, válaszolj légyszíves.
Üdv.! Sz. János


Kedves János,

1./ Tudod Te is hogy a tojás az sokkal előbb volt mint a tyúk. Ehez még csak tudósnak sem kell lenni, mert köztudott, hogy a szauruszok is tojással szaporodtak s akkor tájt még messze nem voltak madarak, csak jóval később fejlődött ki a toll, s később a madársereg a "Te csirkéddel együtt"!
:P

2./ Nézd, amit én leritam az a saját tapasztalatom volt. Vannak kivételek, s nem garancia hogy ez igy lesz ahoogy én írom, de én mást nem tudok válaszolni!

3./ Hát először is szeritem olyan nincs, hogy a tulaj nem tud róla ha bejelentkezel ha magán házban van a lakás. Itt kint rengeteg cég van amelyik azzal foglalkozik, hogy bérbe ad. Ahol én lakom annak a cégnek sok sok tömbháza van, több ezer lakással. Abból élnek, hogy bérbe adnak! Ilyen pl a "Volkswagen-imobilien" ami a VW cégé és bérbeadással is foglakoznak, de idegen is bérelheti a lakásokat! Ezeknél viszont elvileg bárki be tud jelentkezni amit a tanácsházán kell megtenni. (Rathaus - Anwohnermeldeamt) Ehez tehát nem kell semmi, csak egy cim és kitöltött nyomtatvány!! Sajnos a legújabb előírásokat nem ismerem, hogy neked mint EU külföldinek, ebben az esetben kell e valamilyen tartózkodási engedély a lakcím bejegyzésnél vagy mint túrista is bejelentkezhetsz állandóra!!)

A probléma ott van, hogy ez egy ördögi kör. Ha ugyanis nincs munkád, akkor nehéz egy bankszámlát nyitni. Ha nincs számlád akkor nehéz lakást szerezni, ha meg nincs lakásod, akkor nehéz munkát kapni! Ezt aztán variálhatod. Canadai ismerősöm csak akkor kap munkavállalásit, ha van munkája. A leendő munkahelye meg azt mondta, hogy addig amig nincs engedélye addig nincs munkaszerződés!
(Nos, ők megegyeztek, hogy utólag is jöhet az engedély, de nem mindenki ilyen toleráns! Ha valakik nagyon ragaszkodnak az előírásokhoz akkor alig lehet ebbe a körbe betörni!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: falvis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6678 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Munkásszállás, albérlet

Kedves sfalvi,

talán segítség:

www.netbank.de

online számlát tudsz nyitni, és a regisztrációnál enged magyar címmel igényelni. A számla bár online, de német!! Kezdésnek szerintem jó!

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!