Ügyvéd Regensburg

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30899 Írta: DrWatson
Ügyvéd Regensburg téma létrehozva DrWatson által

Sziasztok mindenki.
Tegnap előtt este 21:30 körül a Regensburgból - Nittenauba vezető B16-os autóúton szenvedtem egy
számomra szerencsés kimenetelű ( élek ) autóbalesetet. A szemközti sávból előzte állítólag a sort egy fehér Seat Ibiza és a manővert nem tudta befejezni. Félrerántottam a kormányt és így nem frontálisan ütköztünk, hanem az én 3 ajtós Toyota Corolla-m bal oldalának a B-oszlop környékén jött belém. Cikk:
A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.
. Itt meg van pár kép:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Több német ismerősöm tanácsolta, hogy fogadjak egy ügyvédet, aki majd a kártérítést elintézi, mert én vagyok a vétlen fél.
Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy hol találok Regensburg, vagy Nittenau környékén magyarul beszélő ügyvédet. Az adatbázisokat már átnéztem, nem találtam.
Esetleg ha tudtok még valami tanácsot adni, hogy ilyenkor mi a teendő.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30903 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Ügyvéd Regensburg

Az adatbázisokat már átnéztem, nem találtam.
Esetleg ha tudtok még valami tanácsot adni, hogy ilyenkor mi a teendő.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Hat doktorkam, könnyü dolguk lett volna a vamosoknak, mert igy meg ök
sem tudjak szetkapni egy kocsi ajtajat :hyper: :hyper:
Ha a környeken nem talalsz ügyvedet, ne aggodjal, föleg ha van Rechtschutzod :whew:
Teljesen mindegy hogy hol ül az ügyved az egesz Bundesrepublikban tud teged
kepviselni! Csak bitte, bitte ne magyar Jakabot Münchenben, mert rafizeted a
gatyadat :chuckle:
Itt van egy Anwaltkanzlei ahol a hölgy magyarban született a papa pedig echte
German. Hatha ök ketten többet összehoznak mint remeled.
Elküldöd a "Pozilei" jegyzökönyvet, a Rechtschutzversicherungsnummerodat,
es a Vollmachtot es a többit bizd rajuk.
Remelem szerencsevel jarsz :bye:
Pösl & Pösl
Orsolya Pösl Rechtsanwältin (geb. in Jaszbereny)
Kirchstraße 1a - 87452 Altusried
Tel. 08373 / 18 33
Fax 08373 / 18 44

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30906 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Ügyvéd Regensburg

Köszönöm szépen, megpróbálom. Még a rendőrségtől egyetlen papírt sem kaptam, azt sem tudom, hogy mi volt a másik autó rendszáma. A mentősök nem engedtek kiszállni a mentőből, hogy megnézzem. Amint lesz valami fejlemény megírom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31575 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Ügyvéd Regensburg

Na van pár újabb momentum. Rechtschutzom sajnos eddig nem volt, visszamenőleg meg nem érvényes. Viszont az ügyvéd, akivel beszéltem azt mondta, hogy az Ő képviselete nekem semmibe sem fog kerülni, mert az ő díját is a károkozó biztosítója fizeti majd.
A baleset után a kórházban megröntgeneztek, és azt mondta az orvos (? :chuckle: ), hogy semmim sem sérült, csak zúzódásaim vannak. Adott rá fájdalomcsillapítót egy levéllel ( Paracetamol ).
Eltelt kettő hét, de a mellkasi fájdalmaim csak nem múltak el, sőt számottevően nem is csökkentek.
Elmentem a Hausartz-omhoz, hogy mit lehetne ezzel kezdeni. Ő azt mondta, hogy nézzük meg alaposabban a dolgokat és beutalt Szintigráfiára ( csontozat CT ). Hétfőn el is mentem. Az eredmény szerint 9 bordám van eltörve. Az a szerencse a dologban, hogy nem mozdultak el, így nagy valószínűséggel nyom nélkül fognak gyógyulni.
Azt mondta a dokim, hogy a baleset utáni röntgenen azért nem látszik semmi, mert olyankor a csont megtelik vérrel és a röntgent pár nap múlva meg kell ismételni, amikorra is a vér már leszivárog.
Egyébként a CT mellett készítettek pár újabb röntgenképet is, de azokon sem látszanak a törött bordák.
Na ez van. A leletek mentek az Anwalt-nak, és várok tovább.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31866 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Ügyvéd Regensburg

Sziasztok mindenki!
Na itt a következő pofon. Tegnap mondta az ügyvédem, hogy a vétkes fél biztosítója azon tanakodik, fizessen-e, vagy sem. ( Nem nagyon akar.) Indok: Mivel a vétkes fél autóján csak kötelező felelősségbiztosítás volt, és a balesetet szándékosan okozta, ezért lehetséges, hogy a biztosító mentesül a kártérítési kötelezettség alól. ( Az ember öngyilkos akart lenni úgy, hogy másik két embert is magával visz a halálba. Jelen pillanatban folyik ellene a nyomozás emberölés kísérlete miatt ). Ráadásul nem ő az autó üzembentartója sem. Én ezt nem értem! :confused: Nem teljesen mindegy, hogy miért okozta a balesetet, ha ő a hibás? A biztosító egy jogszabályra hivatkozik, ami az ügyvéd szerint is létezik. :angry: . Kerestem ezt a neten, de nem találtam semmit. Hátha valaki jobban tudja, hogy hol lehet, vagy mi ez? Nem reklám: A Helvetia biztosítóról van szó. ( Remélem Gergő benne hagyja.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!