Asztalos Erlangen

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31519 Írta: juditbiro
Asztalos Erlangen téma létrehozva juditbiro által

Szeretnem a segitsegeteket kerni, magyar asztalost keresek Nürnberg-Erlangen-Bamberg környekeröl.
Mi Erlangen mellett Heßdorfban lakunk, nalunk lenne az otthonunkban asztalos munka, par orara
akar hetvegen vagy amikor neki alkalmas, tudunk alkalmazkodni. Ha tudnatok valakit, kerem irjatok meg az elerhetöseget. Sok szeretettel köszönöm faradozasotokat es segitsegeteket:
Judit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31526 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Asztalos Erlangen

Mivel látom nem kapsz választ....bár nem lakom németben, de saját tapasztalat a magyar szálkagyárosokról:
.....kb hasonló mennyiségű meló volt nálam és bár százezermester vagyok, de nem volt kedvem gépek nélkül bohóckodni. Megláttam egy teherautót amin felirat" minden nemű asztalos munkát vállalok"
Nosza felhívom, mondom mi a helyzet....síri csönd a túl oldalon....mondom: itt van még? Persze, hallatszik a válasz. De minden nemű munkát vállalunk egy ház komplett elkészítésénél, ilyen kis csip-csup üggyel nem foglalkozunk. ...Akkor? ...hát tessék keresni valami kis maszekocskát.

Jó keresni kezdtem.....úgy 78 db cím felhívása után végül egy ismerős ajánlott két végzős asztalos ipari tanulót....na Ők megoldották (olyan is lett :hyper: )
Egy másik esetnél egy kis konyhai felső szekrényt kellett csinálni, hogy a mikró ne a konyhapulton álljon. Na ezt egy másik "mesternek" sikerült röpke 7 hónap alatt kiviteleznie :clap:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha ezek a hazai "mesterek" mentek oda ki akkor inkább bontasd le a házat(lakást) és építtess velük újat. Vagy keress ne magyart...olyat akinek a napi 100-150 euró bevétel elég :chuckle:

Lehet, hogy találsz, lehet, hogy van...de Én már ezek után nem hiszek benne. Inkább vettem mindenféle alap szerszámgépet...oszt lököm neki ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: juditbiro

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31528 Írta: juditbiro
juditbiro válaszolt a következő témában: Asztalos Erlangen

Szia! Köszönöm a valaszodat, en , itt egy Nemetorszagban dolgozo magyar asztalosra gondoltam,
remelve, hogy magyar azstalosok is dolgoznak mar itt.
Termeszetesen otthonrol nem tudok hozatni, mert az nagyon draga, de az itteni szakmunkasok orabere
szinten nagyon magas, altalaban 40 Euro/ ora ami szinten nem eri meg egy agy javitasaert kifizetni 200-300 Eurot. Remenykedem meg, hogy talan valaki majd idövel tud ajanlani valami megoldast.
Köszönettel üdv.
Judit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31570 Írta: Geotech
Geotech válaszolt a következő témában: Asztalos Erlangen

Szia!
Remélem rajtam kívül is olvassa más Tischler, én szívesen segítenék de Müncheni lakos vagyok.

Amúgy az előző hozzáoszlásra: Az asztalos munka sem odahaza sem idekint nem olcsó! Egy Tescos dekorpapírral meg csavarbehajtóval nem lehet szép munkát végezni.
A tanulókkal kapcsolatba csak annyit hogy én 19 éve vagyok a szakmába, és igen nagyot változott azóta! Nem egy keresett szakma már,mivel költséges beruházni, na és dolgozni kell, nem csak a gép előtt ülni és tervezgetni.
Szerintem meg pont nem azok jönnek ki dolgozni akik értenek a szakmához csak odahaza teleltet a bakancsuk.
Aki nem ért hozzá vagy nincs nyelvtudása perfekt az nem is fog idekint a szakmába elhelyezkedni.
De ez az én véleményem, biztos van olyan akinek már sikerült.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: juditbiro

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31579 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Asztalos Erlangen

juditbiro írta: Szia! Köszönöm a valaszodat, en , itt egy Nemetorszagban dolgozo magyar asztalosra gondoltam, remelve, hogy magyar azstalosok is dolgoznak mar itt. Termeszetesen otthonrol nem tudok hozatni, mert az nagyon draga, de az itteni szakmunkasok orabere szinten nagyon magas, altalaban 40 Euro/ ora ami szinten nem eri meg egy agy javitasaert kifizetni 200-300 Eurot. Remenykedem meg, hogy talan valaki majd idövel tud ajanlani valami megoldast.

Kedves Judit! Mérlegelni kell, hogy mit kell csináltatni és inkább kompromisszumot kötni, mert senkinek nem ér meg sok km-t autókázni, vacak kis munkákért! Akkor inkább IKEA! Nálunk a helyzet jobb, mert én szivesen barkácsolok, s nem egy butort/burkolatot/kerítést/stb már csináltam! Persze ez nem vigasz neked, de ezt azért írom le, mert hátha van a kolegáid vagy ismerőseid között hasonló hobby ezermester! Így tudod a legolcsóban megúszni!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: juditbiro, kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31592 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Asztalos Erlangen

Geotech írta: Amúgy az előző hozzáoszlásra: Az asztalos munka sem odahaza sem idekint nem olcsó! Egy Tescos dekorpapírral meg csavarbehajtóval nem lehet szép munkát végezni.
A tanulókkal kapcsolatba csak annyit hogy én 19 éve vagyok a szakmába, és igen nagyot változott azóta! Nem egy keresett szakma már,mivel költséges beruházni, na és dolgozni kell, nem csak a gép előtt ülni és tervezgetni.


Szóval...egy pöttyet félre vagyok akkor értve. Az olcsó melót rühellem az "ocsó jánosokkal" együtt. Ami a mondandóm lényege volt, hogy annyira elkurvult a szakma (nem csak ez) hogy már egy sima kis munkáért nem hajol le a "mester" Csak az a meló meló ami azonnal több százezer forintos hasznot hoz. Beszéltem olyan asztalossal aki fikázta a melóm mennyiségét közben meg a cigányoktól megszokott haranglánc vastagságú arany fux lógott a nyakából és a találkozóra egy kétajtós mercivel érkezett. Simán szemen röhögött az előszoba falam kivitelezésének igényével.
Kijelentette, hogy csak komplett ház nyílászárózást vagy komplett milliós konyha kivitelezést csinál...holott ez a "mesterke" is mindent elvállalónak hirdette magát. Amit akkor nem értettél meg:
.....Magyar országon minőségi munkát végző, kis tételben is megbízhatóan, időre dolgozó asztalos gyakorlatilag nem létezik.... Cáfolj meg!
Amit itt a fórumon már ezerszer kiveséztünk, Magyarország a menősködő munkakerülők terepe.

Az asztalos gépek ára, ha Te egy sima műhelyet szeretnél simán vicc kategória a megtermelhető bevételhez viszonyítva. Kérdezz meg egy péket, vagy egy fémforgácsolót...vagy mondjuk engem akinek a szakmájához egy majdnem komplett asztalos, egy komplett fémforgácsoló és egy teljesen komplett felületkezelő műhely felszerelése szükséges. És akkor még nincs a felsorolás befejezve.

A lényeg, hogy a hagyományos mesterek elfogytak, helyettük csak "nagy vállakozók" maradtak...sajnos.

Figyeljétek a DECOTEXT beírását....sokszor beszél badarságokat....de ez pont telitalálat ;) IKEA, vagy barkács...sajnos ez maradt mára.

Persze nem akarom az asztalosokat sértegetni, gyönyörű szakmájuk van és szép dolgokat készítenek, csak hiányolom a Sanyi bácsikat, meg a Józsi bácsikat akikhez el lehetett menni, hogy ha egy ajtó szorult a lakásban...kijöttek és rendbe tették. Ennyi.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: juditbiro

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!