Karácsony Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #10356 Írta: kisne
Karácsony Németországban téma létrehozva kisne által

Sziasztok
Egy békésebb téma .
Ki mint tőlti a karácsonyát Németországban?
Én Magyarországon terveztem a családommal, sajna itteni családom párom sok munkája miatt ez meghiusult, igy itt tőljük a karácsony és a szilvesztert is.
De nem vagyok nagyon érte itt nagyon unalmas.
És nincs kocsonya mert nem szeretik, ezért meg minek főzni?
Igaz bejglit sütők, mert ezeket a kekszeket ki nem állhatom amit itt sütnek mindig nekem nagyon szárazak. ;)
Nem lessz halászlé mert ezt sem szeretik vagy talán nem is ismerik. :blush:
Ti hol, és hogy tőltitek.:?
Üdv Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10358 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Karácsony Németországban

kisne írta: Én Magyarországon terveztem a családommal, sajna itteni családom párom sok munkája miatt ez meghiusult, igy itt tőljük a karácsony és a szilvesztert is.
De nem vagyok nagyon érte itt nagyon unalmas.
És nincs kocsonya mert nem szeretik, ezért meg minek főzni?
Igaz bejglit sütők, mert ezeket a kekszeket ki nem állhatom amit itt sütnek mindig nekem nagyon szárazak. ;) Nem lessz halászlé mert ezt sem szeretik vagy talán nem is ismerik. :blush: Ti hol, és hogy tőltitek.:?Üdv Terézia

Szerintem fözz magatoknak kocsonyát. Mi már nem egyszer fözünk, a német ismerösöknek is adtunk és izlett nekik. Hm, az itteni bejgli száraz? Hát nem tudom! Ismeretd a "Stolen"-t? Ez sem száraz!! Viszont zserbót azt magunk csináltunk! Az összel csináltam birsalmasajtot (itt quitte a neve). Mostanra már jó száraz lett.
:)
Szerintem meg otthon unlamasabb a szilveszter, mert itt rengeteg a maszek tüzijáték éjjfélkor. Idén Münchenben leszünk a lányomnál, ide jön anyukám is vonattal, aztán Karácsony után haza visszük kocsival. 3.-án már dolgozunk!
:(
Van egy szuper bólém is. Nyár eleje óta rakjuk a pincében egy nagyobb zárható, 5 literes üvegbe. Ahogy jöttek a gyümölcsök úgy rétegekben raktuk rá. 2 nagy üveg 58 fokos rum (?) vagy mi van benne. Na, ettöl lesz fejreállás!
:woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10363 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Karácsony Németországban

Én vegyítem az élvezeteket...

Munka - munka.. :lol: :silly:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10379 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Karácsony Németországban

Szio DCT

Gondolhatod első volt két éve karácsonykor kocsonyával leptem meg a párom, ne tud meg, már forron neki akart látni enni a "levest " aztán nem értette mit csinálok mikor kitettem tányérba és mikor elé tettem hidegen ha láttad volna azota is mindenkinek meséli, hogy milyen kocsonyát adtam neki , "hideg levest" Na ezek után lemondtam a kocsonya főzésről, csak a családnál eszek, ha főz valaki otthon Magyarországon.
Tőltőtt káposzta pedig jol meghajtotta na azota azt sem kér.
Igy aztán maradt karácsonykor a TŐLTŐTT Liba és a bejgli.
Bizony mig Münchenbe jártam szilveszterkor addig nem unatkoztam előszőr néztük az éjféli tüzijátékot és utánna a sok tüzoltot aki oltotta a tetőket, :woohoo:
De itt vidéken nyugalmas csőndesek az ünnepek sajna :blush:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10432 Írta: aba55
aba55 válaszolt a következő témában: Karácsony Németországban

Kedves Terézia!
Szia!
Tegnap főztem kocsonyát, és eszembe jutottál (a tavalyi jobban sikerült :( )! Én még itthon főzöm, de remélem a jövő karácsonykor már határon túl leszek! A lányom Knittlingenben lakik, nem jön haza, csak december 28-án a párjával. Egyébként is mindig arra járnak a gondolataim, de az ünnepek alatt még intenzívebb a dolog. Kívánok minden német országban karácsonyozó magyarnak békés ünnepeket!
Hajni

aba55
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eras72, kormi33, kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10440 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Karácsony Németországban

Szio aba55

Nagyon kőszőnőm, hogy gondoltál rám kocsonya főzés alatt, már ezért megérte itt lenni a forumon :blush:
Sajnos nekem most kimarad a kocsonya evés .Mivel ,nem megyünk haza az ünnepekre :blush: :sick:
És én egyedül magamnak nem főzők.
Minden jot kivánok neked és a családodnak a Karácsonyi Ünnepek alkalmával, és gyere ki minnél előbb :blush:
Üdv.terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!