Hétvégén történő munkavégzés

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11057 Írta: forsterh
Hétvégén történő munkavégzés téma létrehozva forsterh által

Szervusztok!

Nos szeretnék ehhez a témához hozzá szólni.....
Véleményem szerint szükséges lenne a hétvégi üzleti nyitva tartásokat és a közalkalmazotti munkaköröket és a közcélú igazgatási tevékenységet is munkaszüneti napokon is megfelelően működtetni.
A mai megpezsdült világban az érvényesül a legjobban, aki mer a munkaerő piaci helyzet aktuális kihívásaira azonnal reagálni....Vagyis olyan munkaterületeken keres elhelyezkedési lehetőséget, ahol ugyan jól fizetnek..... de, naponta jelentős mennyiségű időt kell a tömegközlekedési eszközökkel a lakóhely és a munkahely között utazással eltölteni, be kell dobnia a saját autót, mert a munkahelyére a szükséges időpontokban nincs tömegközlekedési lehetőség, gyakran éjszakai műszakokat kell felvállalni, a vendéglátásban túlórát és nemegyszer folyamatosan ledolgozott kilenc napot kell bevállalni, mire egy vagy két szabadnapot kikaphatsz, vannak olyan speciális munkaterületek amelyek munkaidő beosztásukkal minden emberi képzelőerőt meghajaznak.....
És akkor valóban azt kell mondani, hogy ha véletlenül szabad egy hétvégéd, akkor azt tapasztalod, hogy a hivatalok nem dolgoznak, hanem szabadnapot tartanak, de munkanapokon is nagyon kis laza munkarendben dolgoznak. Például az idegenrendészeti hivatal általában 8 órától 12 óráig, vannak olyan biztosító társaságok városi fiókjai, amelyek 9 órától 12 óráig és hétvégeken pedig zárva vannak. Egyszerűen nincs lehetőséged a hivatalos ügyeid személyes intézésére, pedig a leveleket aztán csőstül hozza naponta a posta. Egy kis megoldást jelent a csütörtöki napon az esti 6 óráig tartó nyitva tartás, csak ezzel az a baj, hogy a temérdek erre az időpontra halasztott elintéznivalóid megoldása továbbra sem fér bele ebbe a szűk időintervallumba.
Én úgy gondolnám, hogy egy felpörgetett és jól működő gazdasági életnek alapfeltétele lenne, a dolgozó embereket minden időpontban elvárt szinten kiszolgáló társadalmi fogyasztási, szolgáltatási és igazgatási rendszer működtetése. Ez Németországban koránt sincs így, mert az említett munkahelyek alkalmazottjai kivétel nélkül echte Deutsche, akik azért csak bizonyos munkakörökben és nagyon is számon tartott munkaidőben vállalnak csak munkát. Egyelőre a munka nehezét felvállaló ( értéket előállító, termelésben dolgozó ) bevándorlói réteg érdekei nem kerültek túlzottan figyelembe véve. A németeknek pedig így is nagyon jó.

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11063 Írta: davince
davince válaszolt a következő témában: Hétvégén történő munkavégzés

Üdv!
A saját véleményem a következő: nagyon helyes, hogy hétvégén nincs nyitva semmi, valamint a napi nyitvatartás időben korlátozott! Csak gondoljunk bele: a nők akik ugye túlnyomó részt a hivatalokban, üzletekben dolgoznak, munkaidő után még otthon is helyt állnak. Szerintem megérdemlik ebben a rohanó világban azt a kis pihenést. Aki nem tudja elintézni a dolgait nyitvatartási időben, kérjen meg valakit. én emlékszem még Magyarországon valamikor hétvégén nem volt nyitva üzlet, anyámnak mégis megvolt a hétvégi főzni való stb. Ha halaszthatatlan hivatali ügyed van nem hiszem, hogy nem engednek el munkából, max. értelem szerűen nem fizetik mint otthon megszokott volt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gergoo
  • Gergoo profilkép
  • Távol
  • Administrator
  • Administrator
  • Working on it
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11064 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hétvégén történő munkavégzés

davince írta: korlátozott!

Nekem ez az egyetlen problémám ezzel. Ha én vállalkozok, van rá igény, van aki vállalja (természetesen az előírt pótlékok megfizetésével) akkor engem ne korlátozzon ennek kivitelezésében senki! Gyakorlatilag nincs vele problémám, a dolog nem érint de ahol ilyen mértékű korlátozása a kereskedelmi tevékenységnek felmerül:
A. Amúgy is pörög a gazdaság szóval nem számít ;)
B. Egy szervezet (pl. egy párt :laugh: ) meglovagolva a birkák vágyait népszerűsíti magát :unsure:
C. Tök hülye emberek, tök rosszul időzítve, tök logikátlan nosztalgia változásokat kezdeményeznek :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11065 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Hétvégén történő munkavégzés

davince, akkor csak azt magyarázd meg te is nekem, hogy egy kereskedelemben dolgozó nő miért érdemelne többet, mint egy nővérként dolgozó, vagy aki épp Call centerben dolgozik, vagy kalauzként vagy...vagy...vagy...? Én csak emiatt a megkülönböztetés miatt állok értetlenül a témát felvetők előtt. Mert ezektől ugyanúgy elvárja az ember, hogy rendekezésre álljanak vasárnap is.
Én legalábbis elvárom, hogy ha vasárnap szeretnék utazni, akkor azt megtehessem, vagy ha leáll valami szolgáltatásom (telefon, internet, TV...), akkor azt még aznap be is jelenthessem, jó esetben meg is javítsák még aznap..., arról meg nem is beszélve, hogy ha beteg vagyok, akkor vasárnap is legyen mentős, orvos, nővér a kórházban aki ellát. Neked ezekre sincs igényed vasárnaponként?

Azért ez a kérjen meg valakit meg nem egészen életszerű. Nagy öröm lenne másnak minden héten bevásárolnia helyetted, vagy épp megvenni a gyerekednek a születésnapi ajándékát stb... Hivatali ügyek elintézéséről meg már nem is beszélve... És most lehet megbotránkozol elítélsz, lenézel stb. :), de én még szeretek is a boltokban járkálni, nézelődni, nekem ez nem csak a szükséges dolgok beszerzését jelenti.

Én egyébként épp amiatt nem bántam az elmúlt 10 évben, hogy hétvégén is dolgoznom kellett alkalmanként, mert olyankor hétköznapra esett a szabadnapom, és akkor viszont minden banki-, hivatali dolgot el tudtam intézni, anélkül, hogy folyamatosan a főnökömet zaklattam volna, hogy most hadd jöjjek már később, menjek el hamarabb, mert épp bankba, orvoshoz vagy akárhová kell mennem.

Szerintem teljesen normális, hogy megvan a lehetősége az embernek eldönteni, hogy mikor akarjon elmenni vásárolni.
Ugyanígy megvan a lehetősége a kereskedelemben dolgozónak is, hogy olyan helyen dolgozzon ahol vasárnap is nyitva vannak, vagy olyan helyen, ahol vasárnap otthon maradhat.
És igen, igaza van Gergőnek. Ha nekem van egy saját üzletem, és én azt vasárnap is nyitva tartom, mert saját magam beállok a pult mögé, vagy épp találok olyat aki vasárnap is hajlandó dolgozni (miért ne lenne ilyen? Mint írtam, én is szerettem hétvégén dolgozni), akkor ne korlátozzanak már ebben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: aba55

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11068 Írta: aba55
aba55 válaszolt a következő témában: Hétvégén történő munkavégzés

Sziasztok!
Közalkalmazott vagyok, folyamatos munkarendben dolgozom, napi 12 órát, nappal-éjjel megosztással. Vasárnap nincs, húsvét nincs, karácsony nincs, piros betűs ünnep ismeretlen. Nemzeti ünnep egyéb szünnap nincs. A kereskedelemben legalább a főbb ünnepnapok szünnapok, nekünk nem. Az embereket akkor is el kell látni. A népkonyhának, a menedékhelynek, a hajléktalan szállónak működnie kell. Emberek élnek ott, akikről gondoskodni kell, mint egy kórházban. Ha belegondolok, rengetegen vagyunk ilyen beosztásban, tűzoltók, rendőrök, stb. legalább annyian mint a kereskedők. Ja, és nincs délutáni pótlék nekünk, csak az éjszakai januártól.
A sógornőm boltban (Lidl) 6 órás munkakörben keres annyit mint én. Ha hétvégét bevállal, plusz 5000 Ft/ vasárnap.
Nem gondolom, hogy akkora áldozat lenne a kereskedőktől, hogy hétvégén is dolgozzanak, akivel beszéltem mind azt mondja, hogy örül a hétvégi pluszpénznek. Aki meg nem tudja vállalni az legyen nagyon jól képzett és dolgozhat irodában, mert sajnos ma nem nagyon tudok magyar országon olyan munkahelyet, ami hétfőtől péntekig szóló munkát ajánlana.

aba55

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11122 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Hétvégén történő munkavégzés

Sziasztok

Itt szombaton délben mindenki leteszi ami a kezében van álltalában :P és utánna siri csend.
Még füvet sem lehet nyirni mert azzonnal itt a rendőr és megbüntet :sick: a kedves szomszédnak kőszőnhetően.
Találkoztam a nyáron egy Magyar párral aki meglátogatta itt a faluban a lányát és mig az asszonyok elsétáltak a faluban az apuka lenyirta volna a füvet, de negyedéig sem sikeredett mert már csőngettek a rendőrők :silly: és szerencséje volt mert ugye Magyar volt, de a lányát azért figyelmeztették.
:sick:
Itt a házban egy kedves lakon sürün a pohár fenekére néz és akkor zenét hallgat, :blush: :woohoo: na azonnal jőnnek a rendőrők mert a szembe szomszéd nem tud aludni, egy vén őreg aki csak avval foglalkozik ki mit csinál :P
Ugyhogy itt hétvégén siri csőndnek kell lenni mert itt mindenki katolikus :woohoo: és ugye itt nem vásárolhatsz, nem hangoskodhatsz stb.
Én egyszer azt mondtam a páromnak tiszta komunizmus ,itt is mindent megmondanak mit is tehetsz vagy nemtehetsz :P :laugh:
Ezért nem is engedik a hétvégi nyitvatartást sem.
Aki dolgozik egész hétkőznap és ugye nincs ideje bevásárolni, annak hiányzik a hétvégi nyitvatartás, de itt szerintem jo ideig igy marad Németországban hétvége csőndes pihenő :blink: :blush:
Üdv Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!