Mit illik? Mit nem illik?

Több
11 éve 6 hónapja #25318 Írta: blankuci
Mit illik? Mit nem illik? téma létrehozva blankuci által

A cím logikus..Magyarországon. A kérdésem az lenne, hogy miben különböznek a német szokások, magatartások? Mi az, amit nem vesznek jó néven, vagy egyáltalán tilos. Hallottam-olvastam, hogy a hétvégi zajongás, barkácsolás nem lehetséges. Erre pl. szabály van, vagy ez egy "norma", amit ott betartanak? Írna valaki saját példákat, hogy miből adódott problémája? Pl. hangos mosógép, fűnyírás, gyerek zsivaj, kukák használata, általános illem (bemutatkozás, beilleszkedés, köszönések, munkahelyi-iskolai viselkedés, időpontok ) stb. Mi az, amire jó felkészülni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25320 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

blankuci írta: A cím logikus..Magyarországon. A kérdésem az lenne, hogy miben különböznek a német szokások, magatartások? Mi az, amit nem vesznek jó néven, vagy egyáltalán tilos. Hallottam-olvastam, hogy a hétvégi zajongás, barkácsolás nem lehetséges. Erre pl. szabály van, vagy ez egy "norma", amit ott betartanak? Írna valaki saját példákat, hogy miből adódott problémája? Pl. hangos mosógép, fűnyírás, gyerek zsivaj, kukák használata, általános illem (bemutatkozás, beilleszkedés, köszönések, munkahelyi-iskolai viselkedés, időpontok ) stb. Mi az, amire jó felkészülni?

A legtobb dolog nem illik vagy nem illik alapon mukodik, hanem kemenyen le van szabalyozva. Egy altalanos lakas berleti szerzodesben meg az is le van irva, hogy napi 2x szelloztetned kell. Este 10 utan zuhanyozni, furdeni csak a szomszedok figyelembe vetelevel. Ergo ha beszol a szomszed, hogy zsajos vagy akkor bukta:) Regebbi lakasok, ahol rosszabb a zajszigeteles, esetleg kekecebbek a szomszedok, ott a furdovizet nem engedik le 10 utan a kadbol csak reggel, mert a zaj zavarhatja a szomszedokat. Helyi rendeletek leteznek, hogy utcara nyilo ablakot pl. hanyszor kell lemosnod 1 honapban, mikor lehet fuvet nyirni, felujitani etc.
Egyfelol durvanak hangzik, masreszrol, hihetetlen flash, hogy vasarnap reggel nem kell funyirora vagy porszivora ebredned. Es nem kell a "hulye szomszednak:)" elmagyarazni, hogy reggel 7kor ne klopfolja a hust..
Masreszrol ha tulsagosan multikulti kornyekre koltozol, akkor ezek a szabalyok mar rugalmasabban vannak kezelve. A best of az arab csalad:) Semmi rasszizmus, egyszeruen csak mas ritmusban elik a napjaikat. Hajnal 2-3kor meg siman ebren a csalad, megy a TV, dumaparty etc. HA meg nagyon vallasosak, akkor reggel 5kor mar fent vannak es imadkoznak. VAgyis vagy tul koran kelnek vagy tul keson alszanak:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25323 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

Pont ilyenekre voltam kíváncsi. Ez kicsit furcsán hangzik, de talán ezért (is) élhetőbb a hely...mert gondolom ezt betartja mindenki. Köszi! :-) ha van még sztori, szívesen veszem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25328 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

blankuci írta: Pont ilyenekre voltam kíváncsi. Ez kicsit furcsán hangzik, de talán ezért (is) élhetőbb a hely...mert gondolom ezt betartja mindenki. Köszi! Ha van még sztori, szívesen veszem.

Mi tömbházban (bérlakásban) lakunk. Vasárnap 12-től 15-ig még az előttünk levő játszótérre sem engedik ki a kölyköket! ("Szieszta") Már nem egyszer tiltottak ki a házból kutyát (ha egész nap kaffogott)... stb. Volt egy lakó aki többször illuminált állapotban éjjel járt haza, s ment a duma az ablak alatt reggel 2-kor és 3-kor..... Harmadik alkalommal kapta a figyelmeztetést a cégtől, amelyiké a sok háztömb, hogy ha ezt nem állítja le, akkor felmondanak neki.... stb. (Természetesen ihat amennyit akar, de csendben járjon haza, ha háztömbben lakik, mert több százan élnek itt!)
A lényege ennek: a bérlakások nem olcsók! A bérbeadó érdeke a nyugalom, mert sok pénzről van szó! Ha nem állítja le a zavart, akkor a bérlő csökkentheti a lakbért, s ez nekik bizony bukta!


Olyan meg nincs, hogy nem tartja be mert feljelentik azonnal! Egyébként meg én nem értem azt, hogy Te mit furcsállsz?! Ha valakik nem tartják be az előírásokat és ezt megtehetik büntetlenül, akkor mi értelme van az előírásoknak? Nekem inkább az a furcsa, hogy Mo.-on még a hatóság sem tartatja be az előírásokat!
:whistle: :unsure: :blink:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25330 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

"A best of az arab csalad:)"
Mi épp 2 hónapja kaptunk egy "ilyet". Felső szomszéd...
Egész nap csönd, majd este 9:30kor (szinte órát lehet állítani hozzá) mama felkel, és a klumpájában! elkezd hajnali 2-3ig császkálni, pakolni, bútort húzogatni, sőt, már 3× porszívózott is éjjeli 12 körül. Az ima sem marad ki természetesen, az is van. Ill. a család többi tagja 21 körül jön, és éjfél fele megy, lépcsőházban kiabálva, ugrálva....semmi tisztelet a másik fele, ajtót természetesen beba....k éjjel is, kilincs gondolom nincs. Mi eddig bírtuk, fel nem megyünk hozzájuk, mert már találkoztunk velük, semmi értelme, de lépni kell, mert pihenni azt nem lehet! Gondoltuk pakolásznak, belaknak, de ennyi idő alatt már végezni kellett volna. A legjobb az, hogy az alattunk levő idős német szomszéd, már 2× volt nálunk, mert délután 5kor! a gyerekeink szaladgáltak (vastag gumis szandálba), és szépen megkért, hogy ezt ne,mert zavarja (komolyan mit csináljak egy 3, és egy 5 éves gyerekkel pld. esőben, ezért is láttuk el "védőfelszereléssel", ill. mi tényleg odafigyelünk, hogy este 8-tól, reggel 8ig semmi ne legyen zavaró, ill. még hétköznap sem szoktunk déltől 3ig zajongani, de különben sem), de az arabokkal csak jópofizik, mert gondolom tart tőlük. Pedig igen zavarhatja őt is az éjjeli üvöltözés a lépcsőházban, meg az ajtócsapdosás...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25331 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

Köszönöm a hozzászólást, ha nem is "furcsa" inkább érdekes. És, hogy miért? Mert én még Mo.-n élek. 3 hét múlva akklimatizálódnom kell. Nekem is, és a kis családnak is. Itthon azért kicsit másképpen mennek a dolgok...de ezt te is tudod. A meglátásod jó: itt valóban a hatóság sem tartatja be az előírásokat. A végrehajtási rendeletek csak dísznek vannak, hogy kitöltsék a az utolsó 10 oldalt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!