Mit illik? Mit nem illik?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25441 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

prosperus írta: Akkor most ki a rasszista? Ök!!!.

S még megjegyezném, a fejkendő használatot, a lányok sport oktatásának megtagadását, a fityma vágást (körbemetélés) amit én súlyos testi sértésnek tartok akkor is ha vallási okokból. Csak mi barom európaiak, ezeket a nagy demokráciában eltűrjük, mert nekik szabad! Csak elméláztam a napokban azon, hogy mi lenne ha mi pl Iránban szintén hasonlóan a saját (!) kulturális szokásainkkal élnénk s mondjuk a nejem bikiniben vagy netán FKK módszerrel merülne a tengerbe! Garantáltan le is nyomnák, hogy fel se jöjjön a felszire....

Minden rasszista érzelem nélkül követelem, hogy azok a külföldiek, vagy már német államolgárok, de idegen nemzetiségüek, akik nem hajlandók a vendéglátó ország (!) szokásait és törvényeit elfogadni, s betartani, azokat azonnali hatállyal toloncoljanak vissza abba az országba ahonnan szármoznak! Legyen az török, arab vagy izraeli! (Ne a születési hely döntsön már, az ilyen esetekben, mert sajnos sok itt született nem német is, dacol a törvényekkel és a szokásokkal! (Pl becsületsérelemből gyilkosság, bosszú. stb. Súlyos dolog még a kényszerházasság is török körökben!)

Ilyen középkori kultúrális ritusokat nem szabad megtürni a vallásszabadság indokával sem!
Ha meg annyira kell neki a Korán, menjen haza, ott akár halálra is kövezheti a csalfa asszonyt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25442 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

Toma81 írta: Szia!Rendben amit mondasz,de akkor hogy kezelitek a szocializálódási problémákat?Mert rendben a másik tiszteletben tartása de nem adva kap az ember?És egyszer azt hallottam,hogy a lóf...nak is van vége...szóval hasonló helyzetben mit kell tenni?Illetve nekünk,ha vendégek vagyunk kint-hisz eleinte csak azok,és annak megfelelően is kéne viselkedni;viseltetni dolgok iránt,akkor mi a járható út afelé,hogy ne legyenek ebből együttélési problémák?


Az integrásió alapkövei:
1./ Tanuld meg úgy a német nyelvet, hogy gond nélkül tudj kommunikálni!
(Nem kell perfekt, elég egy jó verbális képesség + olvasni tudás!)
2./ Ne segélyekkel és támogatásokkal kezdj, hanem minél előbb állj (legális) munkába, hogy adófizező lehess!
3./ Tartsd meg nyugdtan nemzeti szokásaidat, de ezt ne terjesszd, s ne propagáld, mert magánügy!
(Szervezz magyar klubbot, vagy összejöveteleket, de ne terheld a környezeted ezzel! Pláne ne munkahelyen!)
4./ A lehetőségeken belül vedd fel a helyi szokásokat.(Pontosság, precizség, igéretek betartása, stb.) Mi jöttünk ide hozzájuk, nem ők hozzánk!
5./ Próbálj meg legalább olyan jól dolgozni, ahogy a námet kolégádi. (Vagy jobban, ez elismerést vált ki vagy irígységet, de így békén is hagynak!!)
6./ Ne menj 200-nál többel az autópályán! ;)

Pardon! Az utolsó csak vicc volt! :laugh:

Ennyi! Ha ezt így betartod, semmi gondod nem lesz! Mi a nejemmel 1989-óta vagyunk itt kint, de egyszer nem volt bajunk, hogy külföldiek vagyunk! Igaz, mi kezdettől fogva folyékonyan beszéltünk németül. (A 2 gyerek is) Sokszor előfordul, hogy azt hiszik német papirjaink vannak, pedig csak a fiam kettős államplgár, s magyarok maradtunk!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25447 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

Együtt élni más emberekkel rendkívül nehéz, én 4 hónapja dolgozom itt, munkásszálláson lakom még legalább 70 különböző kultúrájú emberrel együtt. A szállás nem rossz de 2 l fertőtlenítőt már simán elhasználtam ha a tusolót vagy a toilettet akarom használni. 3 napja jött 10 török na azóta az eddig se volt nyugalomnak végképp lőttek. Csak ordítva tudnak beszélni persze csak a saját nyelvükön ergo hiába próbáltam kommunikálni föladtam. Szóltunk a chefnek, 1 nap nyugi, ma reggel megint a mi szobánk ablaka alatt ordít hajna fél 5-kor, hát elöntötte az agyamat a szar és magyarul kiordítottam. Csend lett, hát ha ez kell nekik szívesen megismételem még 4 napig, utána szerencsére megyek haza
2 egész hétre.
Tehát, aki nem akar viselkedni, beilleszkedni az nem ide való. De senki nem fogja nekik azt mondani,hogy menjél már haza mert bunkó vagy, viszont hol vannak az én jogaim?
Én is itt dolgozom én is elfáradok, én is szeretnék pihenni de ez senkit nem érdekel. Tudom béreljek 1 lakást, de azt még nem engedhetem meg magamnak, és akkor miért sír a szám?
Mert mióta kijöttem azt érzem hogy csak én próbálkozom beilleszkedni, szabályokat betartani, kedvesnek lenni, / csak a szállásról beszélek /.
Viszont jó a munkám jók a kollégáim, a 2 hét alatt regenerálódok otthon és folyt. köv.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25449 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

DCT!
Minden szavaddal egyet értek! :woohoo: :woohoo:

Szugya!
Tudom miről beszélsz ;) ! Kitartás, ők tuti nem adják fel :evil: (sajnos)
Jó pihenést!! :silly: :cheer: :lol:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25452 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

Szerintem a beilleszkedos kerdeskor nem is igazan ott problemas, hogy illeszkedsz be a nemetek koze. A multikultiba beilleszkedes a problemas.
Hogy mondod el a kolleganak, ha megegyzser nem hasznalja a wc kefet, beleny..od a fejet oda..:) Mindezt udvariasan:) VAgy ha orditoznak es balheznak az utcan, akkor mi van. HA ugyanezt a hazban mint szomszed..
Munkahelyen megszoksz vagy megszoksz van. LAkohelyen meg az ar egy szuro tenyezo. A jobb helyeken valoszinuleg kevesebb a problema, ellenben nem lesz olcso. Es a "jobb" helyen mi leszunk a kulturidegenek elsore:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25453 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mit illik? Mit nem illik?

prosperus írta: Mahlzeit!

Mi most koltozunk. A feltetel volt a hasonlo kulturkozossegu lakoosszetetel a kornyeken:) Nem vagyok rasszista, csak nem akarom feszegetni a kulturalis kulonbozosegek hatarat:)

Ehhez egyaltalan nem kell rasszistanak lenned, hogy eszrevedd a külömbseget!
Ök szabalyszerüen beleszarnak a hazirendbe, beleszarnak a nemet törvenybe,
mert hirdetesük szerint meg 20 ev es egesz europa Islamisiert wird :angry:
A masik, ha követted a Typot aki beleszurt a Salafista botranynal egy rendör
lababa sulyosan es a birosagi targyalason a következöket hangoztatta:
" Ö nem all fel a biro elött ha ö belep a terembe, mert neki csakis csak
egy biraja van az az Allah. Ö nem simeri el a nemet törvenyt, mert neki egy a
törvenykönyve a Koran."
Most akkor miröl is beszelünk?
Akkor most ki a rasszista? Ök!!! :angry:
Mert minden Europai s egyebb Gavur sind.

Nem kovetem, de az ilyen tortenet kiakaszt nyilvan. Ebbol altalanositani sem akarnek, mert van marokkoi kollega (25eve itt el) aki nemetebb a nemetnel:) Es pont nem erdekli a vallas. De a masik veglet meg aki "hirdeti" a vallasat, imadkozik napi rendszeresseggel es akar fontos meetingeket is kihagy imaido miatt. MIkozben 4 ev utan is megkerdezi, hogy mi az a karacsony es a leheto legkevesbe sincs tisztaba az EU alapdolgaival (tortenelem, orszagok, elhelyezkedes). Es itt csak a nagyon minimumokrol beszelek. Es akikkel en kapcsolatba kerulok, mind diplomasok:)
1-2 kiveteltol eltekintve ez a tapasztalatom. De vmi nem teljesen stimmel ezzel a gondolkodassal. Es egyertelmuen ez a vallasbol jon. A kevesbe vallasosak egyuttmukodek, beilleszkedok, no problem. Aki erosen koveti a vallasi szabalyokat, azzal nehez. Ez egyelore sajat tapasztalat, egyelore ez alapjan nem alkotok velemenyt:) Meglatjuk hova szalad ez a bevandorlosdi tortenet..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!