Identitás megőrzése

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28326 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Identitás megőrzése

Sziasztok!
Egy eddig nem igazán boncolgatott témában szeretném kikérni a véleményeteket.
Nagyon kiváncsi lennék rá, hogy itt Németországban hogyan őriztétek meg a magyarságotok és miként adtátok át a gyerekeiteknek?
SEHOGY
Vagy egyáltalán fontosnak tarjátok-e, hogy az utódaitok megtartsák azt?
NEM
Akik úgy érkeztek ide, hogy még olyan pici volt a gyerkőcük, hogy nem tudott magyarul írni, olvasni vagy esetleg már itt született azok a szülők fontosnak tartották-e, hogy magyarul is írjanak olvassanak a gyerekeik?
NEM
Mennyire tartjátok fontosnak, hogy a csemetéket rendszeressen vigyétek Magyarországra, hogy megismerjék a gyökereiket?
SEMENNYIRE
Van esetleg olyan család ahol nem tartják fontosnak, hogy részben vagy egészben magyarnak neveljék a gyerekeiket?
VAN
Vagy vannak olyanok akik úgy gondolják, hogy véglek letelepedtek itt és eképpen maximálissan próbálnak "németként" élni, gondolkodni és gyereket nevelni, nem igazán foglalkozva Magyarországgal és a magyarságukka?
VANNAK
Igazán érdekel, hogy ti hogyan gondolkodtok e témában!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28330 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Identitás megőrzése

Egy eddig nem igazán boncolgatott témában szeretném kikérni a véleményeteket.
Nagyon kiváncsi lennék rá, hogy itt Németországban hogyan őriztétek meg a magyarságotok és miként adtátok át a gyerekeiteknek?
SEHOGY (Itt minek?)

Vagy egyáltalán fontosnak tarjátok-e, hogy az utódaitok megtartsák azt?
NEM

Akik úgy érkeztek ide, hogy még olyan pici volt a gyerkőcük, hogy nem tudott magyarul írni, olvasni vagy esetleg már itt született azok a szülők fontosnak tartották-e, hogy magyarul is írjanak olvassanak a gyerekeik?
TUDTAK magyarul és németül is! (Irni, olvasni, beszélni) Ötödikbe mentek itt!

Mennyire tartjátok fontosnak, hogy a csemetéket rendszeressen vigyétek Magyarországra, hogy megismerjék a gyökereiket?
SEMENNYIRE (32 és 34 évesek. Maguk járnak néha!)

Van esetleg olyan család ahol nem tartják fontosnak, hogy részben vagy egészben magyarnak neveljék a gyerekeiket?
VAN (Sőt, én inkább mély racionalizmusra neveltem őket!)

Vagy vannak olyanok akik úgy gondolják, hogy véglek letelepedtek itt és eképpen maximálissan próbálnak "németként" élni, gondolkodni és gyereket nevelni, nem igazán foglalkozva Magyarországgal és a magyarságukka?
VANNAK (Noha mi nem élünk németként!) Az integráció az mást jelent!

Igazán érdekel, hogy ti hogyan gondolkodtok e témában!

Személyesen én marhaságnak tartom az ilyen szembeállítását a dolgoknak, mert két merőben különböző társadalomról van szó amelyek múltja is teljesen más volt! Szerintem aki kijön az hagyja otthon a kultúráját és integrálódjon! Ha meg ezt nem tudja megtenni, akkor maradjon otthon a fenekén! Senkit nem hív ide a német, de ha jövünk jogosan elvárhatják, hogy mi alkalmazkodjunk!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28343 Írta: Nedit75
Nedit75 válaszolt a következő témában: Identitás megőrzése

Sziasztok!

Mi még nem vagyunk túl ezeken a dolgokon de én is sokat gondolkodom rajtuk. Nekünk 2 és 4 évesek a gyermekeink. Írni-olvasni meg fogom őket tanítani magyarul is, szerintem jó ha tudnak majd. Mo-ra biztos vissza-vissza megyünk ahogy a lehetőségeink engedik.
Szerintem annyira lesznek magyarok amennyire a szüleik azok maradnak.
Nem hiszem hogy túlzásba kellene esni és magyar népzenét meg néptáncot tanítani vagy népviseletbe járatni őket! Ha mi beszélünk itthon magyarul, hallgatunk magyar zenét, olvasunk magyar nyelven akkor nekik az lesz a természetes hogy 2 nyelvűek. Szerintem a magyar könyvek, versek érdemesek arra hogy megismerje a gyerek akkor is ha nem Magyarországon élünk. A többi meg majd rajtuk múlik ha akarják megismerik jobban ha nem nem.
Gondolom én...aztán majd lesz ahogy az élet hozza :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!