Diszkrimináció

Több
11 éve 5 hónapja #26125 Írta: kisne
Diszkrimináció téma létrehozva kisne által

Érdekelne engem ti mit vetettek észre a munkahelyen valo megkülőnbőztetésről Magyar-Német dolgozo
kőzőtt.?

Én pédám a munkahelyemen , kolleganőm, Német. Nyáron kőzőlte a főnőknőm nem mehetek el szabira Augusztusban mert nagy a forgalom
kolleganőm természetesen 3 hétig szabin volt :sick:
Munkában , egyik nap én vagyok a másik nap kolleganőm, és mikor kezdek ott a naplo mit kell csinálnom, én rendszeresen, a szaaa.ab munkákat kapom :sick: és hétvégéket amit nekem nem fizetnek, a kolleganőmnek meg igen.én mindig a rosszab müszakot irja ki nekem a főnőkasszonyom.aki természetesen előtte megkérdi a német kolléganőmet mikor szeretne jőnni munkában
stb, fogcsikorgatva de megcsinálom a dolgokat.
A másik munkahelyemen, a főnők szeret, na a főnőkasszony mindjárt kőzőlte én biztos botoxozok :blush: mert ilyen idős korban már plasztika kell. :blush:
Na azota észrevettem, hogy természetesen a német kolléganőm ,az első ott is :sick:
Nem tehetek rolla, hogy jobban nézek ki mint egy két murakőzi. :blush: :ohmy:

És most a sok vita után le kell irnom, miért járok haza,mindig Magyarországra és miért nem adom el a házamat,
ezek sokat hozzá tettek, de a másik amit 3 év után sem fogok soha a ku...a életben megszokni ez pedig az itt szokásos feljelengetések : :sick: ezek borzasztok itt németországban.
Egy példa munkahelyemen épp a szünetemet tőlltőttem, mikor felfigyeltem a nagy hangoskodásra, egy vendégünk , aki kint evett a teraszon bejőtt a kasszához és kőzőlte az ott dolgozoval " hogy egy dolgozojuk, csak sétálgat és kőtény nélkül van, és hogy lehet igy "
na persze a főnőkasszony ellenőrizett :woohoo: :evil: de egy idegen Német erre képes és ez már nem előszőr fordult elő :blush:
És még azt mondják sokan ,hogy besugások csak a szocializmusra jellemző ,na szerintem itt még most burjánzik csak :sick:
Másik példa, garázst éppitettünk most , a második szomszéd naponta fényképezte és bejelentette,a hivatalnál hogy 30 cm-el magasabb mert ő éjjel lemérte :sick: :woohoo: :evil: értitek ezt ?éjjel pizsamában átjőtt hozzánk és mindent lemért :evil:
És folytathatnám , párom egy kukába beletett fürészport ,ahol dolgozott mindjárt az egyik szomszéd feljelentette.
Ezeknek nincs más dolguk, :sick: én teljesen kivagyok miatta,
Nekem otthon tele mindennel a nadrágom a napi feltőrések miatt a tavalybarnultakkal,de ugy gondolom, én akkor is hazavágyom mert ezeket nem tudom megszokni.és igen inkább fizetek 2 havonta a hazutazásért de otthon megnyugszom.
Lehet ellenvéleményeket felhozni, de ilyet nem igen tapasztaltam Őreg hazánkban
Csak én látok rémeket? ti mit tapasztaltatok ezen a téren?
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26147 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: Diszkrimináció

Udv Kisne
Sajnos ez meg van Mo-n is BRD-n de meg ?Uj Zeelandon is,a Noveremek ott elnek mar lassan 8 eve es pont az iden vettek egy hazat amit termeszetesen fel ujitottak udvart renbe tettek es meg le is terkoveztek es a terkovel volt a gond mert allitolag nem terkovezheted le a z udvarod csak 50%-an :woohoo: .(persze egy kedves szomszedjuk jelentette fel)es fel kellett szedjek felet a terkonek.Ez hogy mukodik azt ne kerdezd.Vegul is azt szeretnem mondani hogy ez nem csak itt van igy hanem Mo-n is.Amugy en is meg jartam Mo-n ugyan ezt,egy kedves szomszedom fel akart jelenteni az APEH-nel amiatt hogy harom kisteherautot parkoltam a haz elott es hogy en biztosan feketen fuvarozok stb...es meg volt annyira tokos gyerek hogy meg mondta mindezt a szemembe(persze en mind ezt hivatalosan csinalta mert volt egy fuvarozo cegem,szerintem az zavarta hogy nekem 3kocsi all a haz elott neki meg 1).Ugyhogy nyugi ez nem csak itt van a BRD-n. ;)

Szep napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Toma81
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26148 Írta: Toma81
Toma81 válaszolt a következő témában: Diszkrimináció

kisne írta: ...Másik példa, garázst éppitettünk most , a második szomszéd naponta fényképezte és bejelentette,a hivatalnál hogy 30 cm-el magasabb mert ő éjjel lemérte :sick: :woohoo: :evil: értitek ezt ?éjjel pizsamában átjőtt hozzánk és mindent lemért :evil:


Én nem tudom,kint ez hogy van de ha valaki átmegy éjjel a te portádra a beleegyezésed nélkül, az nem minősül a magánterület megsértésének? :blink:
Ettől nyilván még nem lesz neked könnyebb,de nekem úgy tűnik ennek tudatában visszanyalhat a fagyi... :evil:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Toma81
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26149 Írta: Toma81
Toma81 válaszolt a következő témában: Diszkrimináció

rbert írta: Udv Kisne
Sajnos ez meg van Mo-n is BRD-n de meg ?Uj Zeelandon is,a Noveremek ott elnek mar lassan 8 eve es pont az iden vettek egy hazat amit termeszetesen fel ujitottak udvart renbe tettek es meg le is terkoveztek es a terkovel volt a gond mert allitolag nem terkovezheted le a z udvarod csak 50%-an :woohoo: .(persze egy kedves szomszedjuk jelentette fel)es fel kellett szedjek felet a terkonek.Ez hogy mukodik azt ne kerdezd.Vegul is azt szeretnem mondani hogy ez nem csak itt van igy hanem Mo-n is.Amugy en is meg jartam Mo-n ugyan ezt,egy kedves szomszedom fel akart jelenteni az APEH-nel amiatt hogy harom kisteherautot parkoltam a haz elott es hogy en biztosan feketen fuvarozok stb...es meg volt annyira tokos gyerek hogy meg mondta mindezt a szemembe(persze en
mind ezt hivatalosan csinalta mert volt egy fuvarozo cegem,szerintem az zavarta hogy nekem 3kocsi
all a haz elott neki meg 1).Ugyhogy nyugi ez nem csak itt van a BRD-n. ;)


Engem is feljelentett az egyik kedves szomszéd és kijöttek az Apeh-tól a munkahelyemre jegyzőkönyvet vagy nem is tudom mit felvenni...Tömérdek kérdésük között a legröhejesebb ez volt:"Igaz-e,hogy szélessávú internetem is van?"Szúrta a szomszéd szemét,hogy egymagam eltartottam a családom,míg a párom gyesen volt és még egy 10 éves nyugati kocsira is futotta.Mekkora luxus!Az nem érdekelt senkit,hogy 6-ra mentem az egyik munkahelyemre és ahogy befejeztem folytattam másik helyen.Este 8-9 között szoktam beesni az ajtón.Sajnos az illető pucájában már nem volt annyi vér,hogy személyesen kérdezze meg:miből? :angry:

Szep napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26150 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Diszkrimináció

kisne írta: Ezeknek nincs más dolguk, én teljesen kivagyok miatta,
Nekem otthon tele mindennel a nadrágom a napi feltőrések miatt a tavalybarnultakkal,de ugy gondolom, én akkor is hazavágyom mert ezeket nem tudom megszokni.és igen inkább fizetek 2 havonta a hazutazásért de otthon megnyugszom.Lehet ellenvéleményeket felhozni, de ilyet nem igen tapasztaltam Őreg hazánkbanCsak én látok rémeket? ti mit tapasztaltatok ezen a téren? Üdv.Terézia

Szerintem rémeket látsz!
A munkahelyeden nem kinézetre megy, hanem legyél jobb (sokkal jobb!) mint a többiek akkor bármi megengedhetsz magadnak! (Ha meg a koleganőid orálisan jók a főnöknél, akkor keress egy nagyobb céget ahol nincs ilyen...) A szomszéd és egyéb feljelentőről csak annyit, hogy ha magasabb a garázs akkor le kell bontani. Előírás és kész! Itt nincs olyan mint Mo.-on, hogy engedély nélkül építesz valamit, aztán majd kis birság és azért majd utólag megengedik, hogy megtartsd. Nekem meg ezzel van tele a hócipőm az egész balatoni déli parton! Meg azzal, hogy a szomszéd kutyája állandóan ugat éjjel de a hatóság semmit nem tesz, hiába szólok nekik!! Ne építsd olyan magasra a garázsodat! S valóban van olyan rendelet itt is, hogy nem térkövezhetsz le mindent, mert az esővíz nem tud a talajba leszivárogni!
Szerintem nem az a baj, hogy a legtöbben BETARTATJÁK másokkal a törvényeket, hanem az a baj hogy otthon Mo.-on sokan megszokták, hogy azt csinálhatnak amit akarnak!

Itt meg szokatlan, hogy az emberek figyelik egymást! Nos, itt azért rend is van nem gondolod?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, vandor, nagyberci, rbert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26151 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Diszkrimináció

Toma81 írta: Én nem tudom,kint ez hogy van de ha valaki átmegy éjjel a te portádra a beleegyezésed nélkül, az nem minősül a magánterület megsértésének? Ettől nyilván még nem lesz neked könnyebb,de nekem úgy tűnik ennek tudatában visszanyalhat a fagyi... :

Ezt bizonyítani is kell! Viszont ha feljelenti és lemérik akkor tök mindegy, hogy honnan tudta. Egy doberman vagy hasonló ezt kiküszöbülheti, de nehogy már az legyen a törvénysértő, aki az előírásokat igyexik betartatni és betartani!
Különben pont azért mert az emberek irígyek, kellene betartani a törvényeket.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, nagyberci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!