GbR

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27047 Írta: DECOTEXT
GbR téma létrehozva DECOTEXT által

bariba írta: Most amiket Decotext odeírsz, azt látod, vagy voltál benne, vagy honnan van akkora tapasztalatod ezekről a szakis munkákról?

Á, dehogy! Isten ments! Ilyenbe soha nem szállnék be! Szerencsére irodában dolgzom és úgy ahogy akarok! Nem szólnak bele addig a munkámba, amig jobb mint a többieké! Hogy honnan az infó: Nos az internet teli GbR információkkal! Olyanko ezerivel, akik már megjárták és olyanokkal is akik most járják meg éppen. (Pénz az ablakban, sok munka semmiért a főnöl vagy társ lelépett a pénzzel stb! Tudod nekem eláég ha már besokall valamivel. Nekem nem kall bizonygatnom hogy én jobban tudnám csinálni! Aki hülye az hülye is marad! 100 GbR-ből ha 5- vagy 10 jól működik akkor az már jó arány! nekem elég ez és soha nem fognék ilyenbe bele, pláne nem a saját családomat is veszélyeztetve!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27048 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: GbR

bariba írta: Most amiket Decotext odeírsz, azt látod, vagy voltál benne, vagy honnan van akkora tapasztalatod ezekről a szakis munkákról?

Mások tapasztalata! Az internet teli sok ezer póruljárt hülyével! Olyanokkal is, akik most járnak éppen pórul, mert pénz az "ablakban", a társ meglépett a fizuval, nem fizet a fővállalkozó, vagy a főnök lenyúlta a béreket.... Nekem elég, ha más befürdik! Ebből tanulok, s nem kell nekem is a falnak menni hogy tudjam, hogy az milyen kemény! Ja, és tojást sem tudok tojni, mégis 100%-ban megmondom, hogy melyik tojás záp, s melyik nem....

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hónapja #27066 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: GbR

Nos az internet teli GbR információkkal! Olyanko ezerivel, akik már megjárták és olyanokkal is akik most járják meg éppen. (Pénz az ablakban, sok munka semmiért a főnöl vagy társ lelépett a pénzzel stb! Tudod nekem eláég ha már besokall valamivel. Nekem nem kall bizonygatnom hogy én jobban tudnám csinálni! Aki hülye az hülye is marad! 100 GbR-ből ha 5- vagy 10 jól működik akkor az már jó arány! nekem elég ez és soha nem fognék ilyenbe bele, pláne nem a saját családomat is veszélyeztetve!

Teljes mertekig egyetertek veled.
Nem eleg. hogy a kamu GBR-ek alatesznek a tisztesseges nemet cegeknek,
mert piti összegekert vallalnak be megbizasokat minden Gewährleistung nelkül, ugyanis egyesek szarnak adot fizetni!!
Vilagos, hogy ugy hogy nem fizetsz adot, el vagy egy darabig, de amikor a megbizoja
a GBR-nek kap egy Steuerprüfungot es kiderül, hogy a GBR egy Cent adot sem fizetett
akkor jön a nagy durranas, mert a megbizonak kell a GBR altal be nem fizetett adokat
a Fiskusnak befizetnie.
Megerdemli a megbizoja a GBR-nek ezt a kiba.............ast, ugyanis ö az aki
sporolni akart es nem egy olyan ceget bizott meg ahol az emberek hivatalosan
vannak bejelentve es az alvallalkozo ceg minden egyes adokötelezettsegenek
eleget tesz.
Itt nem csak a GBR tagok, hanem a megbizo aki egy ilyen GBR-t foglalkoztat is
felelötlen es megprobaljak a Fiskust verarschen!!! ami mindig szarul sül el.
Ajanlom mindenkinek (nem követel), hogy felejtsek el sürgösen a Gewerbescheint,
GBR-t, mert ez mind a Scheinselbständiger Statusra vezethetö vissza, es több a
bukta mint a haszon :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27075 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: GbR

És látjátok, azért mennyi embert meg tudnak vezetni a különféle hirdetéseikkel, hogy ha csinálsz GBR-t akkor jöhetsz is ki dolgozni, álljatok össze 5-6-an, mert akkor kevesebbe kerül a cégalapítás..! És akkor még lehetne sorolni!
Ebből is látszik, hogy naiv nép a magyar!
Mondjuk, a hazai, mármint a környékemen, amit ismerek, még élő vállalkozások, mnid olyanok, hogy pl.:
tartozása volt Nav felé, aztán, hogy hogy nem, csinált egy másikat, de nem is akármit, mindjárt Kft.-t, persze nem a saját nevével, hanem az asszonyéval, aztán most ott tart, hogy inkasszózták a munkaügyesek, mert nyári ellenőrzéskor kiderült, hogy 1 ember van hivatalosan bejelentve, most még nekem is tartozik, mert megvette az csőállványt, az embereiről nem is beszélve...
És az ilyen hazai cégek miatt az elkeseredett melósok beleugranak a külföldi kecsegtető ajánlatokba...!

Az igaz, hogy az internet tele van ilyenekkel, csak arra nem gondolsz, hogy azért itt még mindig vannak olyan családok, ahová az nem jut el. Vagy éppen nem is érdekli, hogy internetje legyen, mint pl. Vateromat!
A 90-es években azt mondta Vaterom, mert akkor is kinn dolgozott Münchennél, "Húúú, :ohmy: Magyarország vagy 20 évvel el van maradva a sváboktól!"
Most azt mondta: "Ezek 20évet még ránk vertek!"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27076 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: GbR

Á, dehogy! Isten ments! Ilyenbe soha nem szállnék be! Szerencsére irodában dolgzom és úgy ahogy akarok! [/quote]

Hmm, különben tudtam! :silly:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27080 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: GbR

bariba írta: Az igaz, hogy az internet tele van ilyenekkel, csak arra nem gondolsz, hogy azért itt még mindig vannak olyan családok, ahová az nem jut el. Vagy éppen nem is érdekli, hogy internetje legyen, mint pl. Vateromat!"

Bariba! Az ilyen munkavállalók rendszerint idegen nyelvet sem tudnak! Ezért akkor a külföldi munka lehetősége se érdekelje! Valaki vagy fejlődőképes (és tanulni lehet mindig!!!**) vagy nem az, akkor meg maradjon nyugton a fenekén! Flexibilitás, tanulni akarás és fejlődni akarás nélkül senki ne vágjon neki külföldnek, mert ez kész öngyilkosság!

** Én 57 vagyok és még most is gyakran tanulok. Igaz ma már
csak olyat ami érdekel, de mégis olyat amire esetleg szükségem
lehet! Pl. új computer cuccok, új programok, stb.


DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!