Piros pöttyös túró rudi

Több
11 éve 2 hónapja #28582 Írta: kfz
Piros pöttyös túró rudi téma létrehozva kfz által

mahlzeit írta: Van turo-rudi is, pontosabban "Szirok". Ez alapjan keszult a turo-rudi anno..


azt a rohadt... :ohmy: ezt nem is tudtam, néhány ál nagymagyar full hazai találmánynak kiáltotta ki....
mindig tanul az ember... ;)
De emberek! ez a túró-túrórudi köszönő viszonyban sincs a régi igazi túró, igazi csoki finomsággal. Ez egy atlantiasított undormány...szerintem. Tele mindenféle mű csoki, mű túró vegyi anyaggal.
Én azért fogyasztás előtt elolvasnám miből áll...lehet, hogy tévedek, de a wacwack vilmosnál sem tévedtem, mikor a haverok közül egyedüliként észrevettem, hogy szesz-víz-aroma.... :chuckle:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28589 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Piros pöttyös túró rudi

kfz írta:

mahlzeit írta: Van turo-rudi is, pontosabban "Szirok". Ez alapjan keszult a turo-rudi anno..


azt a rohadt... :ohmy: ezt nem is tudtam, néhány ál nagymagyar full hazai találmánynak kiáltotta ki....
mindig tanul az ember... ;)
De emberek! ez a túró-túrórudi köszönő viszonyban sincs a régi igazi túró, igazi csoki finomsággal. Ez egy atlantiasított undormány...szerintem. Tele mindenféle mű csoki, mű túró vegyi anyaggal.
Én azért fogyasztás előtt elolvasnám miből áll...lehet, hogy tévedek, de a wacwack vilmosnál sem tévedtem, mikor a haverok közül egyedüliként észrevettem, hogy szesz-víz-aroma.... :chuckle:

Annyi a magyar benne, hogy ezhengeres alaku, kevesbe vajas es nem izesitett. Az orosz valtozat a mai napig csoki bevonatu, vajas, nem margarinozott (legalabbis van ilyen) es tobbfele izben kaphato. A vanilias es kokuszos brutal jo.:)
Es igen igazad van, az eredeti turo rudi anno csokolade bevonatu volt!! En vmikor a 2000es evek elejen vettem eszre, hogy hulladek etbevonot tesznek ra es nem csokit! (De lehet sokkal regebb ota bevonos) Ezen kivul a vajat is ksporoljak, mert felutik kemenyitett novenyi zsirokkal. Ez van.

A tudatos vasarlo tesztje:

A kakaós bevonómassza rosszabb, de csak ez van

Nos, azért nem az igazi, mert a csokoládé bevonatot lecserélték kakaós bevonóra, ami azon kívül, hogy nem olyan finom, mint a csokoládé, táplálkozástani értéke sem akkora. Az általunk vizsgált 9 termék többségénél bevonómasszát használtak, már amelyiknél el tudtuk olvasni az összetevők listáját.
A bevonó hátránya a csokoládéval szemben, hogy transzzsírsavakat tartalmaz, amelyeket a kutatások összefüggésbe hoztak többek között szívbetegségekkel, cukorbetegséggel és elhízással is (természetesen nem egy túrórudinyi mennyiség fogyasztása okozhat gondot).
A csomagoláson szereplő adatok alapján az 51 grammos Túró Rudi mintegy 18 g étbevonómasszát tartalmazhat, ebben jó néhány gramm transzzsírsav lehet.


Tobb mint 3.-a egy rudinal olcso vacak et/tejbevono:) A jo hir viszont, hogy a kemenyitett zsirok eloallitasanak technologiaja is valtozik, magyarul a margarinokban sincs annyi transzzsirsav mar. Az OETI legfrisebb vizsgalata alapjan (most nem idezem, de oeti honlapjan megtalalhato a transzzsirsav teszt) a normal turo rudikban nem tul sok transzzsirsav van. BAr a toltottekben boven akad igy is.

Szerintem se lehet mar jominosegi rudit kapni, meg a CSerpes is vacak minosegu. Pedig az tenyleg turobol keszul, de ok is lesporoljak a csokit egy ehetetlen etbevonora. Ettol fuggetlenul az ize eleg addiktiv:) En szeretem:)
Viszont batar nagy ciki, hogy egy "hungarikum" nem erheto el jominosegben..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28591 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Piros pöttyös túró rudi

Ja es a trukk meg a rudiknal, hogy van olyan valtozat ami Milka csokis bevonattal hirdeti magat:) Na ott meg a turobol hagyjak ki a vajat es tomeny margarinozott ill kozel ehetetlen a turo resze. Ugyanis ha minden "minosegi" akkor tul draga lenne a versenyben:) Tehat ha a csoki jobb minosegu akkor a turon kell sporolni, ha a turo jo minosegu akkor meg etbevono.. Kivancsian varom mikor lesz ilyen turobol es csokibol egyben:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28595 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Piros pöttyös túró rudi

mahlzeit írta: Ja es a trukk meg a rudiknal, hogy van olyan valtozat ami Milka csokis bevonattal hirdeti magat:) Na ott meg a turobol hagyjak ki a vajat es tomeny margarinozott ill kozel ehetetlen a turo resze. Ugyanis ha minden "minosegi" akkor tul draga lenne a versenyben:) Tehat ha a csoki jobb minosegu akkor a turon kell sporolni, ha a turo jo minosegu akkor meg etbevono.. Kivancsian varom mikor lesz ilyen turobol es csokibol egyben:)


Nos, azért a drágának is van piaca! Sokan megengedhetik
maguknak, hogy a minöségi, drága árut megvegyék.

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28596 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Piros pöttyös túró rudi

kfz írta:

mahlzeit írta: Van turo-rudi is, pontosabban "Szirok". Ez alapjan keszult a turo-rudi anno..


azt a rohadt... :ohmy: ezt nem is tudtam, néhány ál nagymagyar full hazai találmánynak kiáltotta ki....
mindig tanul az ember... ;)

A szokásos népbutításnak köszönhető. Van facebook rajongói oldala, kb. 800 ezer like-al. :woohoo:
A szirok amúgy az eredeti, orosz termék neve. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28599 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Piros pöttyös túró rudi

Sajnos en is fuggo vagyok, de a csokibevonat egyszeruen nem izlik mar, olyan vastag lett ebbol a vacaksagbol. A tejcsokisat viszont meg mindig szeretem. (a toltotteket meghagyom nektek, az nekem sose jott be). Es egy Geszti Esztit is szivesen benyomnek most...
es koszonom az infot, eleg szomoru, h ez se magyar..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!