Fiatalon németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31298 Írta: vincentbeaver
Fiatalon németországban téma létrehozva vincentbeaver által

Sziasztok!

Nagyon megörültem amikor rátaláltam erre a fórumra, igazából ezért is regisztráltam, hogy kikérjem a ti véleményeteket arról, hogy amit elképzeltem megvalósítható-e? Ha véleményetek szerint valami nem reális a tervemben akkor javítsatok ki kérlek.

Szóval én egy 20 éves srác vagyok, idén érettségizem, nem jelentkeztem sehova továbbtanulni. Részben azért mert sajnos még nem találtam olyan dolgot amivel szívesen foglalkoznék, részben meg azért is mert nem szeretnék Magyarországon élni. Már több éve ábrándoztam a külföldi életről, és nagy szerencsémre egy tanulmányi évet el is tudtam tölteni az USA-ban, ennek köszönhetően betekintést nyertem a nyugati életszínvonalba és mentalitásba. Mondanom se kell, hogy nem csalódtam. :) Talpra esettnek tartom magam ez szerintem annak is tudható be, hogy kint eléggé magamra voltam utalva, de rájöttem, hogy Amerika nem az én országom, tetszett, és szívesen visszamennék majd esetleg kevesebb-több időre, de sajnos nagyon messze van, (főleg Florida ahol laktam) ráadásul elég költséges is volt ez a kint töltött év. Az angol nyelvet nagyon jól elsajátítottam, ezért gondolkodtam Anglián is, viszont ott nem igazán szeretik a bevándorlókat, meg gazdaságilag is visszaesett most az utóbbi években és hát ugye ezzel egy időben a munkanélküliségi ráta is elégé megugrott.

Összebarátoztam egy velem egy idős német sráccal akivel már lassan egy éve jó baráti kapcsolatot ápolunk, ekkor jött a képbe Németország, igazából vele került szóba az, hogy konkrét tervem a jövőre nézve nincs, csak annyit tudok, hogy ha tehetem akkor inkább külföldön folytatnám/kezdeném el az életem. Summa summarum ő mondta, hogy Sankt Peter-Ordingban, (Schleswig-Holstein) ahol ő dolgozik (egy szállodában) esetleg, tudna munkát intézni számomra. Ennek nagyon meg is örültem, de több dolog is van ami aggaszt, a legnagyobb problémám az, hogy a némettel elég hadilábon állok, alapfokon talán beszélek, de egyáltalán nem stabil a nyelvtudásom, viszont ha más szemszögből nézzük akkor ezen könnyedén tudok változtatni, és bármikor megtanulhatok németül. Másik nagy félelmem, hogy édesapám dolgozott kint még az NDK-ban és az elmondása alapján az jött le, hogy eléggé xenofóbok a németek, bár ennek már van vagy 20 éve szóval biztosan változott a mentalitás és megszokták, hogy sok külföldi telepedik le náluk, de azért valamennyire így is tartok attól, hogy nem tekintenének egyenlő félként rám.

Kérdésem az, hogy mi tévő legyek, szerintetek érdemes lenne élni ezzel a lehetőséggel, és megtenni mind azt ami ehhez elengedhetetlen, vagy várjak még ezzel? Időm annyi mint a tenger, főleg így, hogy nem jelentkeztem sehova. Bőven egy évem lenne, hogy megtanuljak németül és elintézzem a szükséges dolgokat.

Aki mindezt elolvasta annak nagyon köszönöm, és várom a reakciókat!
Szép napot! :)

Inkább lezuhanok, minthogy soha ne repüljek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31299 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

vincentbeaver írta: Kérdésem az, hogy mi tévő legyek, szerintetek érdemes lenne élni ezzel a lehetőséggel,
és megtenni mind azt ami ehhez elengedhetetlen, vagy várjak még ezzel? Időm annyi mint a tenger, főleg így, hogy nem jelentkeztem
sehova. Bőven egy évem lenne, hogy megtanuljak németül és elintézzem a szükséges dolgokat.


Csak röviden pontokba szedve:
1./ Először tanulj meg egy szakmát Mo.-on. Jók a "kézműves" szakmák: hegesztő, lakatos, asztalos, ápoló, stb.
(Nem árt persze egy diploma mondjuk Informatikusként, vegyészként vagy gépészmérnökként) << Nagy esély a munkára!
2./ Miközben képzed magad (4-6 év) jól el tudod sajátítani a német nyelvet. (E nélkül el se indúlj!)
3./ Rasszizmus van itt is, mint otthon! Apukád azonban felreinformált. Nem lehet általánosan ezt a németekre mondani!
(Tény, hogy a keleti területen erősebb az idegenutálat, de ez legtöbbször csak a sikeresekkel szemben van.)

Egy jó, keresett szakma nélkül, ne is próbálkozz! Itt is van 2,5 millió munkanélküli akik nagyrészének
a német az anyanyelve, de semmilyen szakmájuk nincs! Ebből tehát van dögivel! Legyen a célod a:
NÉMET és egy SZAKMA!. Ha ez meg van, a világ nyitva előtted a két nyeltudással!


Megyjegyzés:
mi 24. éve vagyunk itt kint a BRD-ben. (Nejem és két már felnőtt gyerek) Egyszer nem volt
kinfliktusunk amiatt, hogy külföldiek vagyunk. Igaz, mi tudtuk a nyelvet és igyeketünk intergrálódni.
Ha valaki ezt nem teszi így, akkor ne is induljon el! Otthon könnyebb lesz magyarnak maradnia!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vincentbeaver

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31332 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

Szia vincentbeaver!
Kérdéssel kezdem: mit szeretnél? Először ezzel legyél tisztában!!
- Akarsz menni, vagy maradni akarsz a szüleiddel, haverokkal?
-Akarsz saját lábadra állni, egyedül lenni, vagy jól elvagy otthon?
-Félsz a kihívástól, tanulástól, vagy alkalmasnak tartod magad a fejlődésre?
Ha ezekre megkaptad a válaszaidat, akkor már csak tenned kell érte :lol:
Ha az én fiam lennél azt mondanám vágj bele! Tudom, hogy jobb szakmával kimenni, meg ha már beszélsz németül. De!!! :wait: 4-6 év Mo-on olyan, mintha egy életre elásnád magad! :baby: Gondolj bele, akkor már 24-26 éves leszel, esetleg képbe kerül egy lány, talán már baba is... a férjem abban a korban már bőven apa volt! Friss kapcsolattal, kicsi gyerekkel mindezt elkezdeni......felejtsd el :laugh:
Iskola Németországban is van, tanulni ott is lehet. Van ismerős, van hely ahová mehetnél valamennyire beszéled a németet, angolul meg tudsz... én meglépném és a fiamnak is ezt tanácsolnám. Fiatalon az ember iszonyat könnyen tanul HA AKAR!!!
Azt viszont tudnod kell, hogy bár sok mindent írtál de konkrét tanácsot adni ennyire NEM lehet! :wait: Mindenképpen kérd ki a szüleid véleményét is! Gondolom az indulótőkét úgyis ők állják! :chuckle:
Sok sikert az életedhez! :clap:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vincentbeaver

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #31339 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

Summa summarum ő mondta, hogy Sankt Peter-Ordingban, (Schleswig-Holstein) ahol ő dolgozik (egy szállodában) esetleg, tudna munkát intézni számomra. Ennek nagyon meg is örültem, de több dolog is van ami aggaszt, a legnagyobb problémám az, hogy a némettel elég hadilábon állok, alapfokon talán beszélek, de egyáltalán nem stabil a nyelvtudásom, viszont ha más szemszögből nézzük akkor ezen könnyedén tudok változtatni, és bármikor megtanulhatok németül.

Szova Vince ! Mindenkinek mas a velemenye, sorsa, beallitottsaga.
Mire te magyarban szakmat kitanulnal 4-5 ev ahogy dct. irja meg azokat a
munkahelyeket is elfoglaljak a spanyolok, portugalok, olaszok es a többi "nemzet"
akiket nem emlietek amik esetleg most adodnanak neked.
Ne szarakodjal, fiatal vagy, tele ambiciozussal,, van aki segit a meloban,
vagjal bele. A vendeglatoban nem rossz az angol nyelv es ha a melohelyen
megbecsülöd magad, meg a munkaltatod is megadhatja azt a lehetöseget,
ha mar beszeled a nyelvet, hogy tovabb tanuljal, egy szakmat a Hotel es
Gastronomiaban kitanuljal.
En 17 evesen vagtam bele , csak angol nyelvtudassal es nem bantam meg.
Azota Appartemenem van Fort Lauderdaleban is, ugyhogy ott is otthon
vagyok ahol te tanulmanyi uton jartal. Ott tuti, hogy nem egyszerü, de itt
meg van egy Chancod , ragadd meg, ne varjal!
Ahogy huzod az idöt es gondolkozol addig a masik lép es nem lesz mar
hova menned. :wait: :wait:
Nem akarlak megeröszakolni, :hyper: de ne varjal tanacsokat, mert ez a te
eleted, es a te eleted a te kezedben van !!!!! :bye: :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vincentbeaver

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31341 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

prosperus írta: ha a melohelyen
megbecsülöd magad, meg a munkaltatod is megadhatja azt a lehetöseget,
ha mar beszeled a nyelvet, hogy tovabb tanuljal, egy szakmat a Hotel es
Gastronomiaban kitanuljal.

Ha megbecsülöd magad..... ha már beszéled a nyelvet...... bizony >> magadhatja....
(ha ez lenne az érdeke)...

prosperus írta: En 17 evesen vagtam bele , csak angol nyelvtudassal es nem bantam meg.

Aranyoskám! Légyszives áruld már el Vince barátunknak azt is, hogy mikor volt ez?!
Melyik évszázadban is?

Mindenki tudja, hogy teljesen mások voltak a lehetőségek és a körülmények! Nyekk!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31343 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

Szia vincentbeaver!
Látom, mar sok tanácsot kaptál, nem is szeretnem ragozni... :)
Csak annyit szeretnek, hogy nemrégiben láttam olyan hirdetést , ami az érettségizett korosztálynak szólt, nagyon kedvező feltételekkel szakmát tanulni Németországban. Nem tudom, hogy van-e meg, esetleg nézz utána . Mert akkor két éven belül lenne keresett szakma a kezedben. Aztán később meglátod, hogyan tovább. Szerintem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!