Fiatalon németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31361 Írta: vincentbeaver
vincentbeaver válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

Elolvastam a hozzászólásokat és aki írt azoknak még egyszer köszönöm! :)
Igazából most annyival előrébb vagyok , hogy különböző vélemények alapján picit mérlegelni tudtam. Mondjuk azzal is tisztában vagyok, hogy helyettem nem várhatom el senkitől, hogy döntsön, főleg egy ilyen kérdésben.

Szüleimmel is beszélgettem erről a témáról, viszont itthon is egymásnak ellentmondó véleménykét kaptam, apukám úgy gondolja, hogy legalább egy szakma és biztos nyelvtudás nélkül ne induljak el, viszont anyukám meg azon a véleményen van, hogy kint is ugyanazok a lehetőségek adódnak mint itthon, ezalatt most azt értem, hogy ha kimegyek akkor egyrészt németül is megtanulok másrészt kint is számtalan lehetőségem adódik a továbbtanulást illetően.

Elmondhatom, hogy szerencsés helyzetben vagyok mivel tudom, hogy a szüleim bármiben támogatnak, azért is hálás vagyok a sorsnak mert viszonylag jól él a családom és anyagilag is van egy biztos hátterem, ebből szerintem látszik, hogy igazából nem a pénz motivál a külföldre való költözésemben hanem egyszerűen a kaland, a kihívás az új kapcsolatok, kultúra és még az a számtalan dolog amit egy új ország nyújthat. :)

Inkább lezuhanok, minthogy soha ne repüljek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31364 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

Kedves Prosperus!
Nem tudom, hogy a tik-tak.. nekem szólt-e, de szeretnem tisztázni, hogy amit írtam, az ahhoz a projekthez kapcsolódott , amit említettem. Fura, hogy félreérthető volt.
Ahogy olvastam, a srác majd kitalálja, hogy hogyan tovább, én csak azt akartam mondani neki, hogy nézzen szét, hátha talál valami neki való dolgot.
Ti általában a nagy általános feltételeket írjatok meg az embernek, en említettem valamit, ami meg nem általános, de ha keres az ember, találhat.
Azt szoktatok írni, hogy mosogatni vannak jelentkezők ezrével, gondolom, az általad említett emberek kivételek voltak, mert en meg ismerek olyan srácot, aki 0 nyelvtudással ment ki, jött is vissza, mert kb. olyan volt a helyzete, mint a rabszolgapiacon. Konkrétan sorba kellett állniuk es a tulaj válogatott, hogy ki kell es ki nem. Összetolt székeken aludtak...
Szóval, ha az en gyerekem menne, (majd mennek ok is, de mindket lanyom tanult németet is es angolt is) engem nem nyugtatja meg, hogy egyedül van ott, nyelvtudás nélkül. Persze, vannak a Folkhochschule-k is, ott is lehet tanulni, de valami alapterv csak kene.
Nem tudom, tényleg ilyen rosszul fogalmazok?
En is ismerek olyan srácot , aki itthon képtelen beülni egy nyelv órára, de tudom, hogy jó esze van es ott ragadni fog rá a nyelv. Sokfélék vagyunk es gyakran a helyzet sem egyforma.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31440 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

kirschblute írta: Itt Mo-on az uj divat az OKJ-s képzés, a szomszéd srác elvégzett egy CNC hegesztő tanfolyamot, jó munkája van vele.

Nem is kétlem, biztosan jól is vizsgázott, de magyarul nem kellett megtanulnia!
Nekem az a furcsa, hogy nyelvi és szakmai képzés 2 év alatt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31442 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

prosperus írta: Van itt forumozo akinek kint van a fia es baratja es nem hogy nemetül, de megangolul sem tudtak es kint dolgoznak tisztessegesen, szorgalmasan egy eve!!
Es csudak, csudaja mindkettö mar perfetto alap jol beszelik a nemet nyelvet

No, de hányat ismersz ilyet? S bizony protekcióval és ismeretséggel sikerült ez
nekik vagy haver esetleg rokon (ahogy irod) már itt előzetesen intézkedett!
Maradjunk csak az átlagos munkakeresőknél!(Sokaknak van mázlija vagy szerencséje
de a legtöbbnek egyik sem jut!


Prosperus uram!
Ha Te, mind munkaadó, válszthatsz egy sürgősen betöltendő munkahelyre, akkor Te kit válszatnál? Azt, akinek se szakmája, se nyelvtudása, vagy azt aki beszél legalább és ért, meg van valamilyen szkmai papírja is....? Nem nagyon hiszem, hogy az első variációt valásztanád, hacsak nem az unokatesvéred gyereke, Karaszörcsögről!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31490 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fiatalon németországban

vincentbeaver írta: Elmondhatom, hogy szerencsés helyzetben vagyok mivel tudom, hogy a szüleim bármiben támogatnak, azért is hálás vagyok a sorsnak mert viszonylag jól él a családom és anyagilag is van egy biztos hátterem, ebből szerintem látszik, hogy igazából nem a pénz motivál a külföldre való költözésemben hanem egyszerűen a kaland, a kihívás az új kapcsolatok, kultúra és még az a számtalan dolog amit egy új ország nyújthat. :)

Aláírásodból is ez tűnik ki :) de azért próbáld meg elkerülni a lezuhanást! :chuckle:
Amit találtam neked az Maya egy régebbi hozzászólása ahol láthatod, hogy akár támogatottan is szerezhetsz Németországban 2 év alatt egy szakmát de érdemes belenézni az általa csatolt Orientierungshilfe.pdf fájlba mert abból kb. körvonalozódhat, hogy mi is kell hozzá! Ha nem támogatott akkor kb. ugyanez kell! Egyébként kalandozni jó csak nehogy megragadj alacsony szinten! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!