Felmondás betegség után

Több
10 éve 3 hónapja #35030 Írta: selenaxxx
Felmondás betegség után téma létrehozva selenaxxx által

Sziasztok! Picit nem ideillö temaval kapcsolatos kerdesem lenne es mivelhogy a forumban csak itt van szo munkarol ezert mereszkedtem itt zaklatni titeket....A munkaadommal(aki török nemzetisegü-ami szerintem meghatarozo teny :( ) nem rozsas a viszonyom...reg szeretne megszabadulni tölem,de mivelhogy a munkammal kapcsolatosan nem tud alapos felmondasi okot talalni,na meg keresesei soran nem talal megfelelö embert a munkamra,ezert kenytelen engem elviselni. Tavaly novembertöl egeszsegügyi problemaim adodtak,amit probaltam csusztatni,de sajna most januarban mütetre kerültem es igy most hosszabb idöre az orvosok munkakeptelenre irtak ki.Most jogosan van bennem egy olyan "felsz"-erzes,hogy felmond nekem.Tudom ,hogy amig betegre ki vagyok irva addig nem mondhat fel nekem...Na de ,meddig tarthat ez...azaz meddig elhetek ezzel a joggal? Ha meg a rehabilitacios periodus utan visszamegyek melozni es a mütetem miatt nem tudok ugyanugy teljesiteni vagy neadj Isten kiujjul a problemam...mi törtenik akkor? Kicsit talan tul hosszura sikerült a bemutatkozas,de ha valaki kerdeseimre tudna valaszt adni,azt nagyon megköszönnem... ;) Addig is kivanok mindnyajatoknak kellemes hetveget! (...nezzetek el nekem a hianyos ekezeteket....köszike ;) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #35031 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás betegség után

selenaxxx írta: Tudom ,hogy amig betegre ki vagyok irva addig nem mondhat fel nekem...

Ez tévedés! Ilyen nincs. Nekem volt egy üzemi balesetem, s a bokám eltört! Mialatt gipszben ültem otthon, jött, a felmondásom, ráadásul Karácsony előtt. Az egyetlen amit tehetsz esetleg egy kártérítést kicsikarni egy ügyvéddel, ha van jogi képviseleted. ( Rechtsschutz ) Tehát a táppénzed alatt is felmondhat, de meg kell indokolnia!

Na de, meddig tarthat ez...azaz meddig elhetek ezzel a joggal?

Semeddig. Ez nem jog! Képzeld el, hogy hányan csinálnák akkor azt ami Mo.-on megy. Itt 6 hétig fizet a munkaadó, utána a betegbiztosító! Nagyon meg lehetne szivatni a munkaadókat ha minden melós elmenne évi 6 hétre betegszabira! Ehez jön még a 25-30 nap fizetett szabadság, az összesen 60 munkanap/év amit fizetnie kellene. (Ez 2,5 hónap ami majdnem egy negyed év!!!) Ez csődbe vinne minden céget! Honnan szerezzen a munkára embereket?

Ha meg a rehabilitacios periodus utan visszamegyek melozni es a mütetem miatt nem tudok ugyanugy teljesiteni vagy neadj Isten kiujjul a problemam...mi törtenik akkor?

Ez sok mindentől függhet! Ha még dolgozó vagy, s nem mondott fel, akkor felmond most. Nem köteles könnyebb munkát adni. Aztán adhat könnyebb munkát (ha szociális akar lenni) de akkor újra fogja veled tárgyalni a szerződésedet és a fizetésedet. Mindez azonban nem kötelessége! Elvárhatja tőled, hogy az adott munkát amire felvett ellásd! Ha ezt nem tudod ellátni, az felmondási ok! Az, hogy beteg vagy az nem az ő problémája! (Egy fodrász akinek bőrallergiája van az nem tudja elátni a munkáját így fel is mondanak neki! Egy tetőfedő vagy kéményseprő, ha tériszonya van, akkor mehet... ha egy fizikai munkásnak porckorongséve** van akkor, mehet! )

(**Ez velem történt meg 1992-ben, felmondtak mert
nem tudtam emelni. Átképeztem magam.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!