ORIGO - A nagy mesemondó

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37360 Írta: Gergoo
ORIGO - A nagy mesemondó téma létrehozva Gergoo által

Már vártam mikor és melyik magyar "média" übereli az "5-600 ezer magyar dolgozik" külföldön *parasztvakítást.
Gondoltátok volna, hogy az ORIGO lesz a befutó? :thinking: Én sem :chuckle:
Íme a remek mese:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Ezek nem szórakoznak! :hyper: 5-600ezerre (külföldön) húztak egy 1,4 milliós lapot (csak Angliában) :laugh: ( :wait: és ezt úgy, hogy a cikken belül van egy hihetőnek tűnő adat is, miszerint a 2004-es nyitás óta 1 millió NI számot adtak ki!) :chuckle: és ezt még ezt is "alátámasztják" a Hírhatár (az + mi???) londoni Munkaügyi Központban dolgozó forrásával aki valami "tanulmány" szerint állítja, hogy 2014. márciusában 1.021.711 magyar fizetett társadalombiztosítási járulékot :laugh: Na, ilyen amikor nem "szórakozik" valaki hanem szórakoztat. :chuckle:

Gondolkoztam, a cikk kétféleképpen jelenhetett meg de azt, hogy egy értelmi fogyatékos írta jóindulatúlag :chuckle: figyelmen kívűl hagyom.
A másik ami valsz. telitalálat, hogy már nem tudják mit hazudjanak, hogy érdekes, eladható (szemetet) alkossanak.

*Az 5-600ezer uniós hivatalos magyar külföldi munkavállalását 2004 óta napjainking még reálisnak tartom de ha belekalkulálom a borítékolható kudarcokat (akik már régen itthon vannak) és persze a fekete melósokat (az ám az élet) akkor nagyon gavallér vagyok (és nem sokat tévedek szerintem) ha azt mondom 2004 óta a mai napig (és mai nappal) max. 300ezer magyar lehet külföldön!

Vélemények?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37363 Írta: zolném
zolném válaszolt a következő témában: ORIGO - A nagy mesemondó

Tekintve hogy megbízható adatokkal csak a Destatis (cirka 140.000 fő, Németország) és a Hauptverband der Österreichischen Versicherungsträger ( 63.000 fö Ausztria) rendelkezek én sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom a fenti állítást. Saját Facebook ismerőseim megszámlálása során arra jutottam, hogy az ismerőseim kicsit több mint 10 %-a tartózkodik külföldön tartósan munkavállalási célzattal.
Az 5-600.000 szerintem jó szám.

Lernen lernen lernen. (Lenin der Sechst)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37364 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: ORIGO - A nagy mesemondó

A Destatis valamivel korrekteb mint a kiadott NI számok száma mert az AZR-ből legalább azokat törlik akik elhunytak, kijelentkeztek vagy felvették az állampolgárságot. Egyebekben a fantáziára van bízva, hogy pl. hányan nem jelentkeztek ki azokból akik "visszatelepültek".
De a már 2004 előtt letelepedtekkel együtt, szerintem tényleg meg van a 140, talán a 150 is.
Az angliai történet viszont full gáz. Az interneten elérhetőek az NI statisztikák, évente15-25 ezret regisztráltak a magyarok. Szerintem minimum a felének már híre sincs Angliában, szóval ez a millió feletti (csak Angliában úgy baromság, ahogy van!)
:wait: Az ismerőseid összeszámlálásával kapcsolatban támadt nekem is egy ötletem viszont!
Ha elfogadjuk, hogy az Angliában letelepedő magyarok hasonló arányban jelölik meg beszélt nyelvként a magyart és jelenlegi tartózkodási helyükként Angliát mint a Németországban letelepedő magyarok Németországot valamint elfogadjuk amikor a facebook azt mondja:
"The location of people is determined by their stated location on their profile and is validated by their IP (Internet Protocol) address."

FIGYELEM! HIDEGZUHANY! :chuckle:
Location: Germany Language: Hungarian Potential Reach: 66,000 people
Location: United Kingdom Language: Hungarian Potential Reach: 56,000 people

Akkor szerintetek az angliai magyarok hasonló arányban az adatokat megadva annyian sincsenek mint Németországban vagy cca. 2000%-os eltérésről van szó a szokásokat illetően és tényleg több mint egymillióan vannak? :chuckle: Na, ne! :hyper:
:wait: VAGY
Még a jövő a héten publikáljon akkor bármelyik magyar "média" egy cikket "Majd kétmillió magyar vándorolt Németországba" címmel? :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37365 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: ORIGO - A nagy mesemondó

Azt gondolom, hogy a millión felüli adat tényleg baromság...Az 5-600 ezer lehet reális, ami folyamatosan változik, ahogyan te is írtad.
Én amikor ezeket a hírportálokat olvasom, mindig elgondolkodom, hogy miért nem tud egy oldal hiteles maradni. Hosszú távon nem jobb az mint marhaságokat írni?
Mint ahogyan régebben olvastam, hogy a külföldön élő és dolgozó magyarokat megadóztatja a Magyar Állam...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37439 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: ORIGO - A nagy mesemondó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37447 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: ORIGO - A nagy mesemondó

Mondtam én, hogy az NI számmal rendelkezők minimum felének már híre sincs Angliában! A 2012 és 2013 NI statisztikákat nézegetve 6-7%-a lehet magyar a kelet-európaiaknak, szóval a facebook-os 56 ezres csoport még korrektnek is tűnik de legyen 80 ezer! Ha viszont 80 ezren vannak Angliában akkor igenis max. 300K körül van a teljes külföldön élők száma, az 5-600 ezer is kizárt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!