Munkavállalás. 3 hónap várakozás?

Több
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #984 Írta: T_A_
Munkavállalás. 3 hónap várakozás? téma létrehozva T_A_ által

Sziasztok,

a következő helyzetben vagyok:

Szeptembertől lenne egy munka Hamburgban, szakácsként. A tulajjal már szóban megegyeztünk, írásos szerződést ott kinn fogjuk fogjuk aláírni. A tulaj szerint (ez egy szálloda egyébként ahol vélhetően dolgozik még nem német állampolgár) a papírokkal nem lehet gond, de azért kérdezzem meg milyen okmányok kellenek. Ezzel nincs is gondom, csakhogy én kb 1.5 éve 3 hónapot töltöttem el Brémában. Egy rokonomnál laktam, be is voltam oda jelentve, adókártyát is kaptam és egy munkaadó is volt aki foglalkoztatott volna, de akkor 3 hónapos várakozási időre köteleztek. Hozzáteszem akkor nem volt meg a szakmához kellő végzettségem. Ezt az időt sajnos nem tudtam kivárni, haza kellet költöznöm. Most már megvan a végzettségem, kijelentve a brémai lakásból nagy valószínűséggel nem lettem.

A kérdésem az, hogy ha most kimegyek Hamburgba újra kötelezhetnek 3 hónapi várakozásra? Ha szimplán a brémai címről átjelentkezem akkor az is elég , úgy értem az óra azóta is kegyegett. Ez beleszámít?

A kommenteket előre is köszönöm és gratula az oldalhoz, nagy segítséget jelent sok embernek.

Attila

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #988 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Munkavállalás. 3 hónap várakozás?

Nekem csak müncheni tapasztalatom van, lehet, hogy északon máshogy mennek a dolgok, bár szerintem az elv ugyanaz. A munkaengedély kiadása nem azért tart sok esetben hónapokig, mert 3 hónap bejelentett lakcím kell. Sokkal inkább arról van szó, hogy a német munkaerőpiacot védik, a német munkanélkülieket részesítik előnyben. Ezért, ha van egy szabad állás, amire Téged - magyart - akarnak felvenni, a német munkaugyi hivatal dolga az, hogy ellenőrizze, nincsen-e helyetted azonos végzettségű német munkanélküli. Ez elméletben hónapokat vesz igénybe. Ha találnak helyetted németet, akkor a szabályok szerint ot KELL felvenni a szabad munkahelyre. Nem vagyok benne biztos, hogy ezt tényleg mindig ìgy végigjátsszák, de ezt elméletben ìgy ìrja elő a szabály. Ezalól vannak kivételek, pl. a diplomát igénylő munkák és az esetleg hiányszakmának minősített szakmák.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #989 Írta: T_A_
T_A_ válaszolt a következő témában: Munkavállalás. 3 hónap várakozás?

Igen értem, logikus. Sajnos a vendéglátásban levő szakmák még nem hiányszakmák szóval esélyes a várakozás:S

Köszönöm azért.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #993 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Munkavállalás. 3 hónap várakozás?

Sziasztok!
Munkaadót önállóan is lehet keresni. Az állásajánlatokat tartalmazó adatbázisok közül a legnagyobbal a német munkaügyi szervezet (Bundesagentur für Arbeit) rendelkezik. Emellett az EURES honlapján is rengeteg állás található.

Üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #996 Írta: T_A_
T_A_ válaszolt a következő témában: Munkavállalás. 3 hónap várakozás?

Ezeket ismerem, köszönöm. Munkaadóm jelenleg lenne is, a többi jöjjön össze.

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #999 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Munkavállalás. 3 hónap várakozás?

Szia Attila!

Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogyha a brémai lakásból nem lettél kijelentve, akkor azóta ketyeg az időd. A bejelentkezési lapodon fel kell tüntetni az előző lakcímet. Szerintem a többit a hivatalok egymás között elintézik.
Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!