GBR megszüntetése

Több
12 éve 4 hónapja #10355 Írta: davince
GBR megszüntetése téma létrehozva davince által

Tisztelt fórumozók!
Kényszerből megalakított GBR-t Magyarországról meg lehet szüntetni?
Amikor kivittek alá írattak egy GBR alakítási papírt. Számlaszámot még nem kaptam.
Mi a lehetőség?
SOS

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10365 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

davince írta: 1./ Kényszerből megalakított GBR-t Magyarországról meg lehet szüntetni?
2./ Amikor kivittek alá írattak egy GBR alakítási papírt.
3./ Számlaszámot még nem kaptam.
4./Mi a lehetőség?SOS



A polgári jog a GBR-t, gyakran BGB-Gesellschaft Németországban, a társulása legalább két részvényes (természetes vagy jogi személy, illetve partnerség), akik elkötelezték magukat egymással egy társadalmi szerződésben, egy közös cél elérésének elősegítésére. Ezt az adott szerződési az úton. (§ 705 BGB). Ez civil egy partnerség.

1./ Meg! Olyan nincs, hogy "kényszerből" mert alá kellett írnod, s nem tudom elképzelni, hogy kínoztak vagy vertek....

2./ Önként irtad alá nem? (Ha kényszer alatt, akkor úgy sem érvényes, fordulj bírósághoz!)

3./ Ha már megszünt, nem is fogsz!

4./ Semmi!



Ha ez egyik fél felmondja a szerződést, (azon kivűl, ha meghal az egyik fél, ha egy kézbe kerül minden, hs csődbe megy az egyik fél, stb) akkor megszünhet. Rengeteg oka lehet! Ha magyar volt az egyik fél akkor otthonról is lehet érvényteleníteni! (Pontosan ez a bolt ebben, ha több hitelező is volt...) A német törvény is így szól:

Grundsätzlich kann die GbR durch gemeinsamen Beschluss aller Gesellschafter aufgelöst werden (Actus contrarius). Weitere Auflösungsgründe sind:

Kündigung durch einen Gesellschafter § 723 BGB
Zeitablauf § 723 BGB
Kündigung durch einen Privatgläubiger § 725 BGB
Erreichen oder Unmöglich werden des Gesellschaftszweckes § 726 BGB
Tod eines Gesellschafters (außer es wurde eine Fortsetzungsklausel vereinbart) § 727 BGB
Insolvenz eines Gesellschafters § 728 BGB
Vereinigung aller Gesellschaftsanteile in einer Hand


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: davince, suzukisx4

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12723 Írta: Augsburg
Augsburg válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

Szia!
Adoszämot 5-6 ho mig megkapod. A kijelentkezest postän is megtudod oldani.
Gewerbe kijelentö azt be kell küldeni a helyi gewerrbw amt-ra ; es ha egy fö marad bent akkor magätol felszämoljäk a ceget . Remelem tudtam segiteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: suzukisx4

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12750 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

davince írta: Tisztelt fórumozók!
Kényszerből megalakított GBR-t Magyarországról meg lehet szüntetni?
Amikor kivittek alá írattak egy GBR alakítási papírt. Számlaszámot még nem kaptam.
Mi a lehetőség?
SOS

A legtisztább a "Brief mit Rückschein". Nem tudom van e ilyen MO-on.
Mindenestere látni kell hogy átvették a kilépési nyilatkozatod. Föleg hogy mikor.
A legjobb mindenhova küldeni ami cim elérhetö. Pl. oda is ahol bejegyezték és a Gewerbescheint kiadták. Es természetesen a Finanzamtnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12759 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

"A legtisztább a "Brief mit Rückschein". Nem tudom van e ilyen MO-on."

Igen, van ilyen, a neve :Tértivevény. Lehet kérni, hogy a címzett vegye át ( pl. egy cégnél , ahol sokan dolgoznak, megjelölhetsz egy személyt is, de akkor csak Ő veheti át).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: suzukisx4

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13116 Írta: suzukisx4
suzukisx4 válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

kedves forumozok . két évvel ezelött kimentem németországba dolkozni öt kolegámmal eggyütt.ezek között ott volt a lehendö fönököm is aki tudott beszélni angolul a törökkel,tehát Törököknek dolgoztunk,elvittek engem és egy kolegámat olyan papirokat csinálni amivel tudunk majd dolgozni zavartalanul.akkor még nem tudtam hogy egy gbr vezetője leszekado számot nam kaptunk sokáig legalábbis azt hiszem minden postai papirdolgot a fönököm intézett én már kiléptem a gbr-ből lehet e ebből később valami bajom :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!