GBR megszüntetése

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14448 Írta: suzukisx4
suzukisx4 válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

másfél évig dolgoztam kint festő ként alá irattak velem ijen gbr-es papirokat nem is én kezeltem a számlázást nem tudok rólla semmit késöbb rájöttem hogy itt valami nem jo mivel hogy nagycsaládos vagyok meg lizinges a házam is van veszteni valom kiléptem a gbr böl nem tudom lehet e ebböl késöbb valami bajom akik kint maradtak azt mondják hogy még mindig jönnek valamijen papirok a nevemre pedig már kiléptem ebben szeretnék kérni segitséget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35056 Írta: attila1971
attila1971 válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

Azt szeretném kérdezni,hogy a gbr-t itthonról meg lehet-e szüntetni ha igen hogyan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35066 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

Szia Attila,

kitöltöd az Abmedlungot elküldöd postan, majd postan visszaküldik +az illeteket es azt atutalod. vagy meghatalmazassal vki kiejelenti.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Athena1985, driver

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35083 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

Sziasztok!

A kérdésem az lenne ,hogy dolgozik velem 3 fiatal ember akik szintén GBR tagok voltak kiléptek ugyan de semmilyen abmeldungot nem írattak velük alá csak egy sima papirt amit az uriember irt. Fizetést fél év alatt nem igen kaptak de azt tudjuk ,hogy aki csinálta a az egészet az nagyon sok pénzhez hozzá jutott. A fiuk is meg még aki benne volt a GBR- be most kapott egy közel 40.000 eus adó befizetési felszólitást. van e valami olyan lehetöség ,hogy ezt az összeget ne keljen nekik ki fizetni igaz sok felé osztódik de miért fizessenek a semmire föleg ,hogy az alapito kihuzza magát az adosság alol .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 3 hónapja #35091 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

A fiuk is meg még aki benne volt a GBR- be most kapott egy közel 40.000 eus adó befizetési felszólitást. van e valami olyan lehetöség ,hogy ezt az összeget ne keljen nekik ki fizetni igaz sok felé osztódik de miért fizessenek a semmire föleg ,hogy az alapito kihuzza magát az adosság alol .

Tomika, Tomika. 2928-x beszelgetünk es ova intünk mindenkit a GBR balhetol!
Aki a GBR-t "vezette" tuti, hogy lenyulta a masik 3-at es jokat röhög a markaban,
hogy senki nem hallgat a Prosperus, es tarsai figyelmeztetesere e honlapon.
Az, hogy mit iratott ala a masik3-al is ketes, mert lehet, hogy nem is a kilepest
irtak ala, hanem azt hogy a GBR tagok közösen felelösek a nemet adohatosaggal
es egyebb Behördevel szemben.
Mivel nem köttetett Notar elött GBR tarsasagi szerzödes a tagok egyenlö aranyban
felelösek a cegben es aranyosan, ha 4-en voltak p. fej 10 Ezer Euroval tartoznak a
Nemet Finanzamtnak!
Es ne aggodjal :bye: a Nemet Finanzamt akarhol is vagy utoler mig elsz!! :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35096 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: GBR megszüntetése

Jó, a papír még megvan, amit aláírtatok??? Mi áll rajta? Megvan a GbR-es tagsági felvételről a szerződésed (Änderungsvertrag?) BewerbeABmeldung-ot elintéztétek, vagy ti még GbR tagok vagytok? A probléma ott van, hogy a szerződésetek alapján, amiben feltételezhetően Gesellschafter-ek vagytok, ugyanolyan jogok és kötelezettségek hárulnak rátok. Elméletileg a nyereségen is osztoznotok kéne. Most megmutattam az arany tojást tojó tyukot, de el is dugom gyorsan, mert ha végére akartok járni a dolognak (követelni a részre eső nyereséget, illetve a Fa részreeső követelését), akkor ezt jogi útra kellene terelni... A feltételezhető Geschaeftsfuehrer pedig tudta, hogy ti nem állhattok olyan anyagi helyzetben, hogy ügyvédi költségeket pengessetek.
A Finanzamt felé annyit tehettek, hogy kértek méltányossági alapon részletfizetési lehetőséget, esetleg az adókövetelés egy részének elengedését.
Van már Insolvenzverfahren??? A Steuerberater-t keressétek fel és kérjétek el az összes papírt, EÜR-t, könyvelést, GuV-t (ha van). Abból jobban látjátok a GbR helyzetét és tudtok valamilyen irányba mozogni...Ez egy elég nehéz szituáció!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!