Tag kilépése GBR-ből

Több
11 éve 7 hónapja #24489 Írta: Kingi
Tag kilépése GBR-ből téma létrehozva Kingi által

Sziasztok!

Hogyan tudom egy Gbr-ből kilépni? Van -e valami jogi következménye?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24497 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tag kilépése GBR-ből

Kingi írta: Hogyan tudom egy Gbr-ből kilépni? Van -e valami jogi következménye?

Szerintem jogi nincs, de anyagi az lesz! A Gbr-ben a tagok gyakorlatilag önálló vállalkozók!
Ha összevesztél a többi taggal, megszivatnak! Békés megoldásnál kifuthatsz nullára!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24499 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Tag kilépése GBR-ből

Nem vesztem össze senkivel,jó munka kapcsolatban dolgozom. Csak a kilépési menetelre vagyok kiváncsi. Mik a teendők stb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24504 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tag kilépése GBR-ből

Kingi írta: Nem vesztem össze senkivel,jó munka kapcsolatban dolgozom. Csak a kilépési menetelre vagyok kiváncsi. Mik a teendők stb.

Ein Gesellschafter einer GbR kann aus der Gesellschaft bspw. durch Kündigung oder Tod ausscheiden. 
Grundsätzlich hat einer Veränderung im Gesellschafterbestand die Auflösung der Gesellschaft zur Folge (§ 736 Abs. 1 BGB). Die Gesellschafter können diese Folge aber durch Vereinbarung einer sog. Fortsetzungsklausel verhindern. 

Eine derartige Klausel ergibt sich aus nicht unmittelbar aus dem Gesellschaftsvertrag. 
Allerdings könnte man die von Ihnen mitgeteilte Bestimmung in diese Richtung auslegen. 

Bei Ausscheiden eines Gesellschafters wächst sein Anteil am Gesellschaftsvermögen den übrigen Gesellschaftern zu, die ihrerseits verpflichtet sind, dem Ausscheidenden die Gegenstände, die er der Gesellschaft zur Benutzung überlassen hat, zurückzugeben, ihn von den gemeinschaftlichen Schulden zu befreien und ihm dasjenige zu zahlen, was er bei der Auseinandersetzung erhalten würde, wenn die Gesellschaft zur Zeit seines Ausscheidens aufgelöst worden wäre. 

Der Anspruch auf Abfindung in Geld ist grundsätzlich gemäß dem wahren Anteilswert, der durch Erstellung einer Abschichtungsbilanz zu ermitteln ist.  Der Bewertungsstichtag ist der des Ausscheidens, soweit nichts anders bestimmt worden ist.  Bei der Anteilsbewertung wird der Wert der Gesellschaft als ganzes ermittelt und dann nach dem Gewinnverteilungsschlüssel auf die Gesellschafter verteilt.  Hierbei ist oftmals ein Sachverständigengutachten erforderlich. 

Der Zahlungsanspruch wird mit Ausscheiden fällig. Sie können im Wege einer sog. Stufenklage Vorlage der Abschichtungsbilanz und Zahlung des Guthabens verlangen. Wenn Sie die Höhe Ihres Anspruchs schlüssig begründen können, können Sie auch nach Eintritt der Fälligkeit unmittelbar auf Zahlung klagen und den Streit über die Berechtigung oder Höhe einzelner Positionen im Verfahren führen. 

§ 736 Abs. 2 BGB iVm § 160 HGB lässt die Nachhaftung des ausscheidenden Gesellschafters grundsätzlich nach Ablauf einer fünfjährigen Frist erlöschen. Eine Ausnahme gilt nur für Ansprüche, die bis Fristablauf fällig geworden und in bestimmter Weise geltendgemacht oder anerkannt sind. 

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • csegzit1980
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31196 Írta: csegzit1980
csegzit1980 válaszolt a következő témában: Tag kilépése GBR-ből

Sziasztok forumozók!
5-en alapitottunk 1 gbr-t aminek a papirmunkája csak el lett inditva sem adószámunk sem gbr szerződésünk nincs csak 1 blokk hogy befizettünk 46 eurot ennyi.

az lenne a kérdésem hogy ebből a gbr-böl 3-an szeretnénk kilépni és ezt hol és hogyan tudjuk végrehajtani.
a válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31215 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Tag kilépése GBR-ből

csegzit1980 írta: Sziasztok forumozók!
5-en alapitottunk 1 gbr-t aminek a papirmunkája csak el lett inditva sem adószámunk sem gbr szerződésünk nincs csak 1 blokk hogy befizettünk 46 eurot ennyi.

az lenne a kérdésem hogy ebből a gbr-böl 3-an szeretnénk kilépni és ezt hol és hogyan tudjuk végrehajtani.
a válaszokat előre is köszönöm.



Szia !
Elmentek hárman egy könyvelőhöz, és az helyben kitölti azt az egy nyomtatványt, amire szükség van a kilépéshez,. Ez fejenként 15 euro-ba kerül. Azt, hogy a könyvelő mennyit kér a munkáért , nem tudom, mert amennyi könyvelő, annyi ár. A kilépési papírt, akár fax-on, vagy postán is el lehet küldeni az illetékes hivatalba, a válaszlevél a bejelentett ( a GbR-be belépéskor megadott ) , német lakcímetekre fog érkezni.
A másik módszer, hogy ugyanoda bementek, ahol a GbR-t alapítottátok, és ott helyben elintézik a kilépést is. Ekkor megspóroljátok a könyvelő díját. Szerintem ez az egyszerűbb.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!