Nebengewerbe

Több
10 éve 9 hónapja #32585 Írta: sleepygti
Nebengewerbe téma létrehozva sleepygti által

Sziasztok!

Miután a keresővel sem találtam a témában semmit (lehet az én hibám) itt tennék fel pár kérdést, hátha értő fülekre talál :)

Németországban élünk, munka, lakás stb.
Elkezdtem viszont egy jövedelmezőnek tűnő kis vállalkozást, melynek kereskedelmi részét az E-bay adja. Veszek, javítok, eladok. Nem szeretném ezt sunyiban csinálni, ezért legalizálnám az ebből szerzett jövedelmet. Ennek tudtommal a legjobb módja, ha bejegyeztetek egy úgynevezett Nebengewerbe-t, összesen 20 euróba kerül, majd ezen keresztül futtatom a tevékenységet. 17500 euro éves bevételig Mwst. mentes, csak az szja adóbevallásban kell feltüntetni és természetesen kiperkálni mellé a százalékot.

Érdekelne viszont pár dolog ezzel kapcsolatban. Ömlesztve a kérdések:
A 17500 eurós Mwst mentes összeghatár minden az ebay-en eladásból származó bevétel akar lenni, vagy ebből levonható a beszerzési összeg is, amiért a feljavítandó terméket illetve a hozzá használatos alapanyagokat, alkatrészeket vettem? Tudom, hogy adócsökkentő tényező lehet a vállalkozásban használt papír, nyomtatópatron, internet stb... hogyan tudom igazolni, hogy amit vásároltam (akár ebay-en akár nem), azt erre a célra használtam el?
Az ezután befizetendő szja-t hogyan számolhatom ki? Meghatározza az aktuális adóbesorolásom, vagy fix százalékról beszélünk?
Milyen kötelességeim vannak szavatosságvállalás, csomagolás, környezetvédelem terén?

Bármilyen hozzászólást szívesen fogadok, ami nem buzdít csalásra, több felhasználónév használatára az ebay-en illetve a hivatalos út bármilyen megkerülésére.

Remélem másnak is hasznos lesz ez a beszélgetés!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32631 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Nebengewerbe

sleepygti írta: Sziasztok!

Miután a keresővel sem találtam a témában semmit (lehet az én hibám) itt tennék fel pár kérdést, hátha értő fülekre talál :)

Németországban élünk, munka, lakás stb.
Elkezdtem viszont egy jövedelmezőnek tűnő kis vállalkozást, melynek kereskedelmi részét az E-bay adja. Veszek, javítok, eladok. Nem szeretném ezt sunyiban csinálni, ezért legalizálnám az ebből szerzett jövedelmet. Ennek tudtommal a legjobb módja, ha bejegyeztetek egy úgynevezett Nebengewerbe-t, összesen 20 euróba kerül, majd ezen keresztül futtatom a tevékenységet. 17500 euro éves bevételig Mwst. mentes, csak az szja adóbevallásban kell feltüntetni és természetesen kiperkálni mellé a százalékot.


Szia, egyszerüen bemesz a Gewerbeamtba es kivaltod a vallalkozoit. a 16-os kerdesre "wird der tätigkeit (vorerst) im Nebenerwerb betrieben? a Ja valaszt x-eled be. Es igy mellekallasu vallalkozo leszel.

sleepygti írta: Érdekelne viszont pár dolog ezzel kapcsolatban. Ömlesztve a kérdések:
A 17500 eurós Mwst mentes összeghatár minden az ebay-en eladásból származó bevétel akar lenni, vagy ebből levonható a beszerzési összeg is, amiért a feljavítandó terméket illetve a hozzá használatos alapanyagokat, alkatrészeket vettem? Tudom, hogy adócsökkentő tényező lehet a vállalkozásban használt papír, nyomtatópatron, internet stb... hogyan tudom igazolni, hogy amit vásároltam (akár ebay-en akár nem), azt erre a célra használtam el?


Elhiszik neked, majd ha lesz ellenörzesed akkor kell bebizonyitanod.

sleepygti írta: Az ezután befizetendő szja-t hogyan számolhatom ki? Meghatározza az aktuális adóbesorolásom, vagy fix százalékról beszélünk?
Milyen kötelességeim vannak szavatosságvállalás, csomagolás, környezetvédelem terén? 14 napig minden indok nelkül visszaküldheti a vevö az arut es neked vissza kell utalnod a teljes összeget. környezetvedelem...nem tudom, hogy lenne ra külön szabaly.


Az afakör mentesseget ugy kell ertened, hogy a kimenö szamlaidon azaz amit te allitasz ki nem tüntesz fel afat. Amikor megkered az adoszamot nefelejd el megkerni a kisvallkozoit, mert csak akkor lesz jogod afa-kör mentesen szamlazni. Valamint minden egyes szamlad aljara a következö mondatot kell feltüntetned: "Der Rechnungsbetrag enthält unter anwendung des § 19 Abs. 1 UStG für kleinunternehmehr keine Umsatzsteuer"
Viszont amikor vasarolsz akkor Te mindig fizetsz afat. Igy a kiadas oldaladon lesz afa.
Kis vallalkozas eseten nem kell havonta könyveltetned es afa bevallast leadnod (hacsak nem magas az afa kiadas oldalad es szertned a következö honapban ezt visszakapni) eleg majd az evvegen az adobevallaskor megcsinaltatnod egy kalap alatt a szemelyi ado bevalasoddal.
A szemely jövedelem ado az progressziv azaz növekvö 8004 euroig adomentes vagy afölött 14-42%, hogy melyik savba esel bele, az sok mindentöl függ.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sleepygti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!