Online vállalkozás

Több
10 éve 9 hónapja #32661 Írta: Himmelsjager
Online vállalkozás téma létrehozva Himmelsjager által

Interneten akarok vállalkozni, szolgáltatást illetve termékeket kínálni. Tudna valaki segíteni, hogy melyik vállalkozási formára lehet egy ilyet alapítani, ami nem túl költséges, adózása jó és nem komplikált? Ès hol lehet utánanézni az alapításával kapcsolatos dolgoknak? Köszi elöre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32700 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Online vállalkozás

a legegyszerübb, leggyorsabb es legolcsobb az egyeni vallalkozas. Siman bemesz a Gewerbeamtba es megalapitod, a tevekenysegi körbe beirod, hogy online kersekedes, nalunk itt stuttgartba reszletezni kell a pontos arut amivel kereskedsz es ennyi. Egyenlöre legyel kis vallakozo es igy csak evvegen kell könyveltetned...hacsak nem tudodo mar most, hogy magas lesz a beveteled.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32908 Írta: Himmelsjager
Himmelsjager válaszolt a következő témában: Online vállalkozás

Köszi!

Igazából 2 magyar ismerösömmel akarjuk csinálni, nekem itt Németországban van munkám, de jogilag rajtam keresztül futna az online kereskedés, mert itt jobban megérné, mint Magyarországon.

Párhuzamosan futhat ez a rendes munkaviszonyom mellett? Dolgozok, és arra csinálom az SZJA-t, aztán egyéni vállalkozóként arra akkor külön menne az adózás az online kereskedésre?

Mi ez az EWEG?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32957 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Online vállalkozás

Az szerintem évvége, ékezet nélküli billentyűzeten:-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32959 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Online vállalkozás

A Gewerbeamt-ba vigyél kb. 30 eurot, mert a vállalkozás indítás pénzbe kerül.
én az adószámomra ezután 3 hónapot vártam, de van aki többet:-)
Az online kereskedésnél figyelj oda, hogy mit, milyen szabályokkal lehet kihozni és itt kereskedni vele. Mert pl. ha jól tudom az élelmiszerrel nem olyan sima a dolog, kellenek mindenféle engedélyek...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32961 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Online vállalkozás

skolik írta: Mert pl. ha jól tudom az élelmiszerrel nem olyan sima a dolog, kellenek mindenféle engedélyek...


Nem csak! A helyzet az, hogy ha valaki saját maga gyárt valamit, kérhetnek pontos anyaglistát mi miböl van s miböl mennyi van. Különösen érzékenyek a vegyi anyagokra, pl festéktipus, felületkezelés, stb. Ha meg valamilyen állateredetü tartasból van (párna > toll) még a tartás formáját is ellenörizhetik.... Vannak itt tehát dolgok, amire ez a jó ember talán nem is gondolt s mielött beinvesztálna jobb ha informalódik erröl a "kereskedésröl", mert az EU bizony fránya egy jószág!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!