Freistellungsbescheinigung

Több
9 éve 9 hónapja #36911 Írta: Motorosgyik
Freistellungsbescheinigung téma létrehozva Motorosgyik által

Sziasztok! Ha valaki tudna valami okosat a freistellung -ról, legyen szives, segitsen!
Lassan 3 éve kint vagyunk, eddig megkaptuk, de most a könyvelőnk (akit több mint fél éve csak közvetitőn keresztűl érünk el) arra hivatkozik, hogy csak megadható, de nem kötelezően! Ezért elég szépen vonnak tőlünk. GBR-ben vagyunk, mi igaz ebből? Nincs óriási bevételünk, olyan évi 100 ezer euro, persze ebből jönnek le a költségek. Köszönöm a segitséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36924 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Freistellungsbescheinigung

Többször szó volt már róla az oldalon, legutoljára talán Palival készült interjúnkban és nekem úgy tűnik, hogy ha rendesen fizettetek adót akkor ez nem éppen "csak megadható" kategória hanem "köteles kiadni" kategória.
Szerintem páros lábbal kéne kirúgnotok a "könyvelőtöket" :chuckle: ( amúgy adótanácsadóra gondoltál, nem?)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36949 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Freistellungsbescheinigung

Szia Motorosgyik!

Nos, igen, az SZJA Tv. (Einkommensteuergesetz) 48b paragrafusa szerint az adóhivatalnak kötelessége kiállítania a Freistellungsbescheinigung-ot, ha nincsen semmilyen veszélyeztető/gátló körülmény. Ilyenek a jogszabály szerint:

1. a bejelentési kötelezettség nem történt meg az AO 138. paragrafusának megfelelően
2. Együttműködés és adatszolgáltatás elmulasztása
3. adóügyi illetékességről szóló igazolás hiánya

A második bekezdés pedig egyértelműen leírja, hogy adótartozás (jövőbeni is - prognózisvizsgálat) kizárt, erről a kérelmezőnek biztosítania is kell az adóhivatalt.

Jogforrás:

www.gesetze-im-internet.de/estg/__48b.html

A jogszabályban sehol sem szerepel a "kann" szócska, sokkal inkább a "zu erteilen" és a "soll". A könyvelő (adótanácsadó ilyet nem mond!!!) valszeg téved, vagy elhallgat. Esetleg félreértelmezés történt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 9 hónapja #36952 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Freistellungsbescheinigung

Athena1985 írta:
A jogszabályban sehol sem szerepel a "kann" szócska, sokkal inkább a "zu erteilen" és a "soll". A könyvelő (adótanácsadó ilyet nem mond!!!) valszeg téved, vagy elhallgat. Esetleg félreértelmezés történt.


Vaaaaagy egyszerüen csak LUSTA beadni egy Anforderung-ot a Finanzamthoz... Baratnöm is elcsipett egy ilyen "könyvelöt" (nem adotanacsadot)... Azota persze mar valtott, de mint kiderült megsporolhatott volna nehanyszaz €-t ha rögtön jot sikerült volna valasztani. Nekem a Steuerberaterin kervenyezte mielött tudtam volna egyaltalan, hogy ilyen is letezik :hyper:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!