Kozmetika vállalkozás

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3315 Írta: B90
Kozmetika vállalkozás téma létrehozva B90 által

Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni mert mar annyi mindent hallottam, hogy mar nem tudom hogy mit lehet meg mit nem.
En itt lakom mar kint es kozmetikus, masször, müköröm epitö, manikür, pedikür es labapolo vagyok.
Azt tudom hogy a fodrasz szakmahoz mester vizsga kell,a mükörömhöz tudom hogy nem kell, a kozmetikushoz szükseges,vagy tudok egy kis üzletet nyitni? Vagy ha a mükörmösseggel nyitok egy szalont akkor tudnam csinalni a kozmetikat is!?Milyen lehetőségeim vannak?
Kerlek segitsetek!
Üdv
B90

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #5528 Írta: marusch
marusch válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Szióka!Véletlenül akadtam erre az oldalra, ugyanis én is ez ügyben keresek.Én már 93-óta itt élek, a gyerekeim is itt születtek.Többféle vállalkozást vittem,de a Kosmetik most számomra új.Jövö hónapban vizsgázom als Fachkosmetikerin, Hand-fußpflege,bla,bla...Nem tudom sikerült-e már valami megoldást találnod, de én is erre keresek Objektot. Igen, a Szolgáltatást még mindig jobban fizetik mint otthon,de hosszú és veszélyes út a siker.Ha kérdésed van, a Schuliba megkérdezem szivesen a Fachtanárnöt, Ö mindenre tud valaszt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nyuszomuszo
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5627 Írta: nyuszomuszo
nyuszomuszo válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Szia!!
Azt mondod hogy fodrász csak mestervizsgával nyithat üzletet kinn???? Én szeretnék kiköltözni a férjemhez és ha sikerűl a nyelvet elsajátítanom akkor a szakmámba szeretnék dolgozni!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5631 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Szia Nyuszomuszo!

Van egy másik topik ( fogtechnika, fodrászat Németországban ), amit én indítottam, szintén fodrász vagyok. Ott elég sok információt megtalálsz a kinti munkával kapcsolatban, de a vállalkozással kapcs. én is úgy tudom, hogy kell a mestervizsga. Olvastam olyat, hogy bizonyos szakmáknál ki lehet ezt váltani a szakmában eltöltött 20 évvel, de ez nem biztos, hogy a mi szakmánkra is igaz.
Én sem tudom mitévő legyek, mert ahogy írták a lányok kint megszokott a napi 10 óra munka elég kevés fizetéssel. Ezt gyerekek mellet nem lehet csinálni.
A nyelvet meg nagyon tanuld, mert anélkül semmihez nem tudsz kezdeni.
Sok szerencsét!

Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 8 hónapja #5868 Írta: Dalma
Dalma válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Sziasztok!
Egy hónap múlva költözök ki Stuttgart mellé a kis fiammal(férjem már kint dolgozik) és érdekelne,hogy tudja -e valaki milyen papírok szükségesek a műkörmös biznisz beindításához?
Magánvállalkozói kell?Nézik a körmös oklevelet vagy az nem is kell?Azt hallottam ,hogy nem kell vizsga hozzá...Lehet otthon dolgozni vagy bérelni jobb kis üzletet?Mennyire nehéz ott elintézni ezeket a papírokat?Szerintetek jól lehet belőle keresni?Milyenek ott az árak?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5874 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Szia Dalma,

ha jó körmös vagy itthon (és akkor nyilván megvan a megfelelő kuncsaftköröd), akkor kint is elöbb-utóbb jól fogsz keresni. Magánvéleményünk (és tapasztalatunk), hogy N.o.-ban sokkal rosszabb átlagban a minőség. Az árak sokszor pedig az egekben.

Beülhetsz egy szalonba és bérelhetsz egy asztalt kb. 200-400 € között, de jobb sztem, ha azonnal magad egyedül dolgozol.
Elején nem fogsz megélni belőle, de kb. 1 év és már lesz akkora köröd (ha tartósan, szépen dolgozol), hogy abból már jól ki lehet egészíteni a "konyhát". Persze ár kérdése, de ha 39€ feltöltési, 45€ építési stb. árakkal számolsz (ami teljesen korrekt kezdő ár), akkor ha egy hónapban megcsinálsz 30 - azaz napi 1 !!! - vendéget, máris kiszámolhatod, hogy...

Múlt heti tapasztalat: egyre több nőnek van valamilyen körme - sokszor csak egy francia vég - kint.

Mi így gondolkodunk, aug. végén kezdünk :)))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!