GbR székhely

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8519 Írta: bobi530
GbR székhely téma létrehozva bobi530 által

Sziasztok!
GbR-kell alakitanunk,hogy munkába álhasunk,de néhány dolog nem világos. A német partner intéz mindent! Székhely kell hozzá? Vagy is mi van ha én ezzel a céggel csak kb 2-3 hónapot dolgozom, utána máshol szeretnék munkát vállalni? Akkor mi a teendő, ha valaki tudna nekem segíteni előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lofe
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8563 Írta: lofe
lofe válaszolt a következő témában: GbR székhely

Sziasztok!
Én is hasonló cipőben járok,érdekelne hogy a munkatársaimmal egyűtt milyen kiadással jár a GbR kiváltás és az egyéb költségek.
fizetés kb. 120EUR/nap, ebből levonják a járulékokat 35%+ a szállás kb. 10EUR/nap.
Így megéri vagy nem?
Minden segítséget köszönök, további sok sikert az oldalhoz, nagyon sok infót köszönhetek nektek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8565 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: GbR székhely

lofe írta: Sziasztok!
Én is hasonló cipőben járok,érdekelne hogy a munkatársaimmal egyűtt milyen kiadással jár a GbR kiváltás és az egyéb költségek.
fizetés kb. 120EUR/nap, ebből levonják a járulékokat 35%+ a szállás kb. 10EUR/nap.
Így megéri vagy nem?
Minden segítséget köszönök, további sok sikert az oldalhoz, nagyon sok infót köszönhetek nektek.


én a helyedben nem csak az alapításnak, hanem egyúttal a könyvelésnek, a bankszámla nyitása( többek általi pénzfelvételnek ) stb és a megszüntetésnek is utánajárnék.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szilva69, lofe

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8567 Írta: szilva69
szilva69 válaszolt a következő témában: GbR székhely

Sziasztok!
A Németországban alapított,adószámmal rendelkező GbR vállalhat-e munkát Ausztriában?
Köszönöm előre is a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lofe
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #8575 Írta: lofe
lofe válaszolt a következő témában: GbR székhely

Kőszőnőm a segitséget Szilvi.
De ezeknek a dolgoknak ,hol tudok utána nézni,mert voltam a vállalkozás GBR ,cégalapitás Németországban stb.oldalakon de nem tárgyalja ilyen bőven,de azért még probákozzok más oldalakon is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8621 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: GbR székhely

lofe írta: Kőszőnőm a segitséget Szilvi.
De ezeknek a dolgoknak ,hol tudok utána nézni,mert voltam a vállalkozás GBR ,cégalapitás Németországban stb.oldalakon de nem tárgyalja ilyen bőven,de azért még probákozzok más oldalakon is.


Szia lofe,
én ezt találtam :
www.e-cegalapitas.net
és ezt:
fmkik.hu/download.php?id=1874
bankszámla:
www.külföldibankszamla.info
Német céges bankszámla:
www.nemetcegalapitas.hu/nemetbankszamlanyitas
De a helyzet az, hogy amennyiben Magyarországon alapítotok céget ( Bt-t vagy Kft-), úgy azzal a céggel dolgozhattok ( nem csak egy projekt erejéig, mint a GbR esetében) hanem korlátlan ideig kint, azonban a cégalapításnál én biztosan megjelölnék egy németországi címet is telephelyként a magyarországi cím mellett.
Ebben az esetben mind a magyarországi, mind a németországi munkát számlázni tudjátok a jövőben. S a magyar céghez is lehet nyitni német bankszámlát a németországi telephely miatt. Én ezen is elgondolkoznék.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lofe

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!