Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 3 hete #29930 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nos az enyém 22 éves, az ELTE-re jár. Tavaly Február óta kapja a KG-t. Úgy, hogy itt még be sem volt jelentkezve. A másik lányom szintén zenész. A születési anyakönyvi kivonat elég volt. ( A háromnyelvű) Bejelentkezés csak Augusztusban volt, mikor kiköltöztünk. Habár az "ELTE"-s még mindíg otthon van, de már itt is bejelentkezve.
Tartománya és ügyintézője válogatja.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29933 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Ágnes!
A kérdésed pontatlan.... Azt, hogy kaphatod-e a Kindergeldet a lányod után a kora és a sulija miatt ez nem akadály, hiszen itt 25 éves korig adják, ha a gyerek nappali tagozaton tanul. Így a kérdésedre a válasz.... igen kaphatod.
és itt jön a DE!!! ami miatt viszont kiderül, h mégsem! :lol:
Mint már írtuk itt egy jó páran, ez legtöbbször tartományfüggő! Nálunk nem tudod elindítani a folyamatot, ha a gyereknek csak Mo-i lakcíme van, ergo ki kell minimum egyszer utaznia, bemenni a Rathausba bejelentkezni és ezután tudod elindítani a folyamatot. Így viszont a válasz a kérdésedre már: a nem! :woohoo:
A kérdésedben még egy alapvető hiba van.... NEM TE vagy MI döntjük el, hogy különbözetet vagy egész családi pótlékot kapsz, ha kapsz, hanem a Familienkasse!! Tehát ne úgy kezd náluk, h "különbözetet" szeretnék.... mert erre csak lesnek ;)
Megértelek, hogy kicsi nyelvtudással nem mersz nekivágni, én nagyobb nyelvtudással is utálom a hivatalos ügyeket intézni! :chuckle: Azonban még nem találtam ki, hogyan tudnám elintézni anélkül, hogy ne menjek be :thinking:
:wait: Szóval, a Kindergeld jár ha......HA.....HAAAAAAAAA megfelelsz a tartományi feltételeknek, amiket kizárólag akkor tudsz meg ha személyesen bemész VAGY ha itt úgy teszed fel a kérdést..."cumbájspíl"
Fiúk, lányok, Kaiserslauternban élek, ki intézett már itt KG-et, mi kell itt hozzá, mik az itteni feltételek, mivel kezdjem?
Na, akkor meg tudnám mondani neked, hogy NEM kaphatsz különbözetet, kizárólag teljes KG-et!!! usw...usw...usw. :clap:
Szóval, belevágni csak akkor érdemes, ha le tudod zongorázni ezt a te nyelvtudásoddal, vagy van olyan ismerős aki ebben segít neked. Itt elsősorban kitartásra és akaraterőre gondolok! :cheer: Mi a barátnőmmel ezt úgy oldjuk meg, én beszélek ő meg buzdít! :laugh: :laugh:
Ha egész véletlenül KL-ban élsz, csak szólj! Szívesen segítek neked az elintézésben. :cheer:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Agnes1974

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29948 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Heditta!
Köszönöm a választ!:-)
Neutraublingban élek, Regensburgban dolgozom. Akkor a legjobb lesz, ha tényleg kerítek segítséget magamnak és megkérdezem személyesen. Ha szükséges a születési anyakönyvi kivonatát otthon hivatalosan lefordíttatja a férjem és elküldi, ezen nem fog múlni. De nyilván ennek akkor lesz értelme ha előbb, ahogy írtad jogosan személyesen utánajárok a dolognak.

Szia Ágnes!
A kérdésed pontatlan.... Azt, hogy kaphatod-e a Kindergeldet a lányod után a kora és a sulija miatt ez nem akadály, hiszen itt 25 éves korig adják, ha a gyerek nappali tagozaton tanul. Így a kérdésedre a válasz.... igen kaphatod.
és itt jön a DE!!! ami miatt viszont kiderül, h mégsem! :lol:
Mint már írtuk itt egy jó páran, ez legtöbbször tartományfüggő! Nálunk nem tudod elindítani a folyamatot, ha a gyereknek csak Mo-i lakcíme van, ergo ki kell minimum egyszer utaznia, bemenni a Rathausba bejelentkezni és ezután tudod elindítani a folyamatot. Így viszont a válasz a kérdésedre már: a nem! :woohoo:
A kérdésedben még egy alapvető hiba van.... NEM TE vagy MI döntjük el, hogy különbözetet vagy egész családi pótlékot kapsz, ha kapsz, hanem a Familienkasse!! Tehát ne úgy kezd náluk, h "különbözetet" szeretnék.... mert erre csak lesnek ;)
Megértelek, hogy kicsi nyelvtudással nem mersz nekivágni, én nagyobb nyelvtudással is utálom a hivatalos ügyeket intézni! :chuckle: Azonban még nem találtam ki, hogyan tudnám elintézni anélkül, hogy ne menjek be :thinking:
:wait: Szóval, a Kindergeld jár ha......HA.....HAAAAAAAAA megfelelsz a tartományi feltételeknek, amiket kizárólag akkor tudsz meg ha személyesen bemész VAGY ha itt úgy teszed fel a kérdést..."cumbájspíl"
Fiúk, lányok, Kaiserslauternban élek, ki intézett már itt KG-et, mi kell itt hozzá, mik az itteni feltételek, mivel kezdjem?
Na, akkor meg tudnám mondani neked, hogy NEM kaphatsz különbözetet, kizárólag teljes KG-et!!! usw...usw...usw. :clap:
Szóval, belevágni csak akkor érdemes, ha le tudod zongorázni ezt a te nyelvtudásoddal, vagy van olyan ismerős aki ebben segít neked. Itt elsősorban kitartásra és akaraterőre gondolok! :cheer: Mi a barátnőmmel ezt úgy oldjuk meg, én beszélek ő meg buzdít! :laugh: :laugh:
Ha egész véletlenül KL-ban élsz, csak szólj! Szívesen segítek neked az elintézésben. :cheer:[/quote]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29987 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Ágnes!
Igazán nem akarok nagyon a dolgaidba avatkozni, de annyit tanácsolhatok..
-a fiam (17 éves) kért egy új anyakönyvi kivonatot, mindössze 2000 ft-os illetékbélyegbe került, ha viszont fordíttatom akkor minimum 4000 ft.
Innentől rád bízom melyik utat választod :cheer:
Sajnos nem tudom, hogy ahol te élsz ott mik a feltételek. Hátha van itt a fórumon olyan aki Bayern tartományban él és intézett már Kindergeldet és megteszi, hogy meg is írja a tapasztalatát :chuckle: Akkor tudnád mivel kezd,mit szerezz be!
Tudod az intézésben nem az a nehéz, hogy feltedd a kérdéseidet....hiszen rá tudsz készülni, lefordítod, esetleg leírod, hogy ne felejtsd el ...a gond a válasznál kezdődik :chuckle: Na, ezért kell a segítség! Kérdezni könnyű.... érteni nehezebb :laugh: :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba, Agnes1974

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #30020 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Agnes1974 írta: Szia Heditta!
Köszönöm a választ!:-)
Neutraublingban élek, Regensburgban dolgozom. Akkor a legjobb lesz, ha tényleg kerítek segítséget magamnak és megkérdezem személyesen. Ha szükséges a születési anyakönyvi kivonatát otthon hivatalosan lefordíttatja a férjem és elküldi, ezen nem fog múlni. De nyilván ennek akkor lesz értelme ha előbb, ahogy írtad jogosan személyesen utánajárok a dolognak.

Szia Ágnes!
A kérdésed pontatlan.... Azt, hogy kaphatod-e a Kindergeldet a lányod után a kora és a sulija miatt ez nem akadály, hiszen itt 25 éves korig adják, ha a gyerek nappali tagozaton tanul. Így a kérdésedre a válasz.... igen kaphatod.
és itt jön a DE!!! ami miatt viszont kiderül, h mégsem! :lol:
Mint már írtuk itt egy jó páran, ez legtöbbször tartományfüggő! Nálunk nem tudod elindítani a folyamatot, ha a gyereknek csak Mo-i lakcíme van, ergo ki kell minimum egyszer utaznia, bemenni a Rathausba bejelentkezni és ezután tudod elindítani a folyamatot. Így viszont a válasz a kérdésedre már: a nem! :woohoo:
A kérdésedben még egy alapvető hiba van.... NEM TE vagy MI döntjük el, hogy különbözetet vagy egész családi pótlékot kapsz, ha kapsz, hanem a Familienkasse!! Tehát ne úgy kezd náluk, h "különbözetet" szeretnék.... mert erre csak lesnek ;)
Megértelek, hogy kicsi nyelvtudással nem mersz nekivágni, én nagyobb nyelvtudással is utálom a hivatalos ügyeket intézni! :chuckle: Azonban még nem találtam ki, hogyan tudnám elintézni anélkül, hogy ne menjek be :thinking:
:wait: Szóval, a Kindergeld jár ha......HA.....HAAAAAAAAA megfelelsz a tartományi feltételeknek, amiket kizárólag akkor tudsz meg ha személyesen bemész VAGY ha itt úgy teszed fel a kérdést..."cumbájspíl"
Fiúk, lányok, Kaiserslauternban élek, ki intézett már itt KG-et, mi kell itt hozzá, mik az itteni feltételek, mivel kezdjem?
Na, akkor meg tudnám mondani neked, hogy NEM kaphatsz különbözetet, kizárólag teljes KG-et!!! usw...usw...usw. :clap:
Szóval, belevágni csak akkor érdemes, ha le tudod zongorázni ezt a te nyelvtudásoddal, vagy van olyan ismerős aki ebben segít neked. Itt elsősorban kitartásra és akaraterőre gondolok! :cheer: Mi a barátnőmmel ezt úgy oldjuk meg, én beszélek ő meg buzdít! :laugh: :laugh:
Ha egész véletlenül KL-ban élsz, csak szólj! Szívesen segítek neked az elintézésben. :cheer:


Szia!
Ahogy Heditta írta, okmányirodába menj, ha szükséges a születési anyakönyvi kivonat! (nem tudom, miért kell túlbonyolítani a dolgot olyan kiadásokkal, amik nem szükségesek!!! :angry: :angry: :angry: )
Egy link, ahol érdeklődhetsz: www.arbeitsagentur.de/nn_6364/Navigation...tur/Agentur-Nav.html

Ahol e-mailben is felvilágosítást kapsz:
www.arbeitsagentur.de/nn_29892/SiteGloba...r/Kundenanfrage.html


Ahonnan az online nyomtatványt eléred (alulról a második):
www.arbeitsagentur.de/nn_26532/zentraler...mein/Kindergeld.html


Esetemben e-mailen kérdeztem meg a Familienkasset, leírtam, mi a felállás, mit tudok intézni akkor?!! Egyáltalán, melyik nyomtatvány kell nekem, amit benyújthatok feléjük.
A születésiről annyit, hogy a nagyobbiknak a régi van, nem kellett fordíttatni, nem kellett 3nyelvűt igényelni!!! (Bayern, Kempten) Júniusban leadta a férjem, augusztusban már utaltak és küldték a határozatot Kemptenből, itthon szeptemberben az NKO-tól kaptam egy papírt, ami még hiányzott, ki kellett az itthoni munkáltatómmal töltetni, jövedelmet igazolni, szeptember 2. hetében visszaküldtem Budapestre, szept. végén jött tőlük a apapír, hogy ha valamilyen kérdés merülne fel bennem :ohmy: (na, vajon, mi??), akkor a kemptenieket bombázzam a leírt elérhetőségeken keresztül!!!
Közben a Somogy Megyei MÁK küldött egy tájékoztatást, hogy illetékesség hiánya miatt átküldték a magyar családi pótlékos ügyemet a budapestiekhez az NKO-hoz! Azóta a magyar csp.-t a pestiektől kapom, a KG megy a Kempteniektől a férjem számlájára.
Dióhéjban ennyi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #30031 Írta: Linus77
Linus77 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Agnes!

18 eves gyerköcre is jar a csp, amennyiben nappali tagozaton tanul. Nem kell, hogy Nemet lakcime legyen. Viszont, ha a ferjed dolgozik Magyaro.-n, akkor a különbözet jar. Antrag aug deutsches Kindergeld/Ausland, ez a fönyomtatvany, ezenkivül kelleni fog meg Arbeitsbescheinigung, ezt a te munkaltatoddal kell kitöltetni, Schulbescheinigung, az iskolaval kell kitöltetni, kelleni fog a hazassagi anyakönyvi kivonat, a gyerköc születesi anyakönyvi kivonata, szemelyes dokumentumok fenymasolata. Az anyakönyvi kivonatokat van, ahol elfogadjak a regit, van, ahol nem. Celszerü kikerni az uj, 3 nyelvü valtozatot, akkor nem kell fordittatni. Magyaro.-n at fog kerülni az ügy Pestre, es onnan kell, hogy küldjenek a Nemet Hatosag fele U-411-es nyomtatvanyon igazolast a Magyaro.-n kapott csaladi juttatasokrol. Ehhez Magyaro.-n is intezkedni kell, parhuzamosan. Ez esetben szerintem jobb, ha a ferjed reszere megy otthon a csp. Akkor nem estek abba a csapdaba, hogy amig az ügyintezes folyik, esetleg otthon nem kaptok semmit. A familienkassahoz erdemes szemelyesen bemenni, es többször felkeresni öket, ha ugy latod, hogy akadozik az ügy.

Remelem nem felejtettem ki semmit, es tudtam segiteni!

Tovabbi sok sikert!

Üdv.: Linus
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Agnes1974

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!