Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 3 hete #30032 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Igen, sokat segítettél. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 napja #30667 Írta: dimike
dimike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Párom németországban dolgozik hét éve kiküldetésben ,egy pár ismerösöm azt mondta hogy elvileg járna nekünk is a kinti csp megszeretném kérdezni hogy németországi kérelem meg van e esetleg valakinek magyarul mert az E411 és az E401 az nekem meg van( én is ugy kaptam) mind két nyelven.
Sokat segítene ez a nomtatvány magyarul mert akkor nem kellene külön fizetnem adószakértönek.

Elöre is köszi a válaszokat ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 napja #30668 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

dimike írta: Sziasztok!
Párom Németországban dolgozik hét éve kiküldetés ,egy pár ismerösöm azt mondta hogy elvileg járna nekünk is a kinti csp megszeretném kérdezni hogy németországi kérelem meg van e esetleg valakinek magyarul mert az E411 és az E401 az nekem meg van( én is ugy kaptam) mind két nyelven.
Sokat segítene ez a nomtatvány magyarul mert akkor nem kellene külön fizetnem adószakértönek.
Elöre is köszi a válaszokat ;)

1. Melyik nyomtatványt keresed pontosan?
2. Minek adószakértő egy nyomtatvány kitöltéséhez? Nem tolmácsra gondoltál illetve valakire aki beszél németül? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 napja #30670 Írta: dimike
dimike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszönöm választ !
Azért irtam az adószakértöt mert ö felajánlotta hogy 100 euro-ért megcsinálja nekünk.
Antrag auf deutsches kindergeld -Ausland- nyomtatványról érdeklödnék.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 napja #30702 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Csak különbözetet igényelhetsz meg, nem a teljes németországi családi pótlék összegét:
"Abban az esetben ha az egyik szülő a saját országában létező törvény alapján már részesül egy családi pótlék kifizetésében, Németországban az igény korlátozott, ami azt jelenti, hogy a már megkapott és a Németországban hatályos családi pótlék esetleges különbözetét kaphatja meg. A családi pótlékra való jogosultság elvileg minden hónapban fennáll, ha benyújtották rá az igénylést és négy év elteltével elavul. Tehát a családi pótlék vissszaigénylése négy évre visszamenőleg lehetséges."

Nem kell a nyomtatványhoz külön adószakértő, elég, ha van egy közeli ismerősöd, aki jól ért németül. De ha jól emlékszem, van egy magyar nyelvű nyomtatvány is, mert te mint magyarországon élő szülő magyar nyelven ott is beadhatod. Később utánanézek...üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 napja #30703 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Utána olvastam, németországban kell kérelmezni,mivel ők fogják fizetni a különbözetet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!