Családi pótlék Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31482 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

gyongyvirag írta: Miért ahhoz nem kellene kint élnie a feleségnek is, és személyesen a Finanzamtnál aláírnia, hogy mondjuk 1-es adóosztályból a 3-ba kerülhessen egy férj?

Ehez nem kell, de nem kap 3.-at csak a kettest, mert különélő gyerekesnek számít, ha elváltak! Csp.-ot itt nem kérhet, mert nem ő az eltartó! Ezt az anya kap Mo.-on! Tartásdijat perelnie kell az anyának.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31494 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szerintem ha talpraesett az ügyvéded, akkor a kinti fizetéséből is tudják tiltatni a gyerektartást.
Nem tudom, hogy megy ez, esetleg nézz körül itt, hátha van ilyen téma, vagy ha nincs nyiss egyet....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31495 Írta: Krisza
Krisza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Gyongyvirag!
Hasonló cipőben vagyon én is, jelenleg gyeden vagyok. Meg tudnád mondani, hogy mi lett a vége annak, hogy akkor hogy is vonják le a gyed összegét? Minden hónapban más összeget? Nekem is kell munkáltatói igazolást kérnem?


Sajnos még nem sokat tudok németül, és nem boldogulok a nyomtatvány kitöltésével.
Valaki esetleg hülyegyerek módon le tudná írni, hogy melyik pont kire vonatkozik, mit kérdez?
Tudom, olvassak vissza, de két gyerek mellett sajnos nem sok időm van, hogy végigolvassam ezt a rengeteg oldalt.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31496 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Krisza írta: Sajnos még nem sokat tudok németül, és nem boldogulok a nyomtatvány kitöltésével. Valaki esetleg hülyegyerek módon le tudná írni, hogy melyik pont kire vonatkozik, mit kérdez?

Erre semmi szükség. A nyomtatvány létezik magyar nyelven is, ha már a fordító oldalak használata is gondot okoz, abból egyszerűen "megfejtheted" a dolgokat! ;)
Még a héten elérhető lesz az oldalon a fontosabb nyomtatványok kategorizált gyűjteménye, nézz vissza később, 1 perc alatt letöltheted majd!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31512 Írta: Krisza
Krisza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Vielen Dank,
Nem a program okoz gondot, hanem az, hogy többnyire egy egész mondatot nem fordít le értelmesen, legalábbis akár hiszed, akár nem, több mondatot begépeltem, csak feladtam, mert értelmetlen mondatokat fordított.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31516 Írta: Krisza
Krisza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hiába olvastam el amúgy az erről indított topikot, de nem sok hasznosat találtam benne.
Lécci, hol van magyarul ez a nyomtatvány?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!