Családi pótlék Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31544 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Krisza írta: Amúgy az ember minél több helyen olvas valamit, annál jobban nem tud semmit.
Nekem a MÁK azt írta e-mail -ba, hogy a gyedet levonják, meg itt is azt olvasom. Írtam e-mailt egy cégnek, akik azt írták magukról, hogy német KG igénylésével foglalkoznak, akik meg azt válaszolták, hogy a gyed nem kerül levonásra. Most akkor hogy is van ez? Kinek van igaza? Mert ha ők ezzel foglalkoznak, és nem tudják jól a szabályokat, akkor köszi, hogy bízza így az ember rájuk a dolgokat? Sehogy. Csináld magad, Isten is megnézi, hogy csinálod. :-)


Volt erről egy vita régebben, talán ebben a topicban. Elvileg a családtámogatások (gyes,gyed,családi pótlék) összesített összegét vonják le a különbözet kiszámításához, lévén a törvény szövege erre enged következtetni. Gyakorlati tapasztalat meg van ilyen is, olyan is, volt akinek csak a csp-t vonták le, volt akinek a gyed-et is hozzászámolták.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31585 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok.
Egy a lényeg.
Az igénylés menete, tartományonként változik, sőt akár városonként is változhat.
De!!!!!!!!!!!!!!!
Ha bemész az adott város megadott hivatalába, akkor ott megmondják pontosan hogy milyen papírok, és hivatalos iratok kellenek hozzá, és a helyszínen meg is kapod általában két nyelven, egyszer anyanyelven, másodszor az adott ország nyelvén.
Csak az a biztos amit azok mondanak, akik intézni fogják az ügyeidet, a többi csak általános információ :) .
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bubumaci19980219
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31605 Írta: bubumaci19980219
bubumaci19980219 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Valakinek intézte már a családi pótlékát konkrétan Nürnberg?? Azért kérdezném, mert én Hamburgban dolgozom, de mivel a 16 éves fiam apukámmal maradt Budapesten, így átirányítottak Nürnbergbe.
Minden papírom, nyomtatványom pontosan ki lett töltve, nem is ezzel volt a baj, hanem hogy nem én vagyok jogosult a családira, hanem apukám, mert vele maradt a fiam! Lassan egy hónapja küldték tovább a papírokat Nürnbergbe, de még választ nem kaptam! :( Viszont a hamburgiak jó fejek, segítőkészek! Sürgősségivel küldtek el mindent Nürnbergbe :party: Szóval volna valaki aki hasonló cipőben járt vagy jár??? Köszönöm, ha valaki válaszol és megosztja tapasztalatait, ha csak hallott is hasonló dologról!! Köszönöm! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31611 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Helló Bubumaci!
Én is hasonló cipőben járok, de sajnos nem tudok segíteni, mert én még nem igényeltem meg a családit. Nekem a 15 éves lányom maradt otthon a szüleimmel, hát ha ez így van hogy nem vagyunk jogosultak akkor ez elég szomorú. Én amúgy Pfarrkircheni Familienkassahoz tartozom, írtam nekik egy emailt de még nem válaszoltak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bubumaci19980219

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bubumaci19980219
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31626 Írta: bubumaci19980219
bubumaci19980219 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Stibcer! Ne szomorodj el! Mi nem vagyunk jogosultak, de akivel együtt maradt a gyerek, az megigényelheti! Ez egy olyan fura törvény, de a lényeg a lényeg, hogy a gyerek a szüleiden keresztül kapni fogja! Kezd el minél hamarabb intézni, mert eléggé hosszadalmas! Ha gondolod szívesen segítek, mert Én már ezen túl vagyok! Most már csak Nürnbergnek kell válaszolnia, hogy apukámtól milyen dokumentumokra van szükségük! Hosszú folyamat ez az egész és idegölő, de végül meg fogja érni! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31627 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

De kell, sőt nyilatkoznia kell a férjnek, hogy hol és mikor volt utoljára munkában a párja. Mindkettőjüknek kell az aláírása.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!