Családi pótlék Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31829 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Én Budapesten voltam bent a MÁK-ban, és ott töltöttem ki a Nyilatkozat folyósítás lemondásáról nevű nyomtatványt, de akkor valószínűleg ott rontottam el, hogy "bevallottam", hogy azért mondom le, mert Németországba költöztünk. Egyszerűen csak azt kellett volna írni, hogy nem tartunk rá igényt, akkor nem tették volna át az ügyünk a NKO-hoz.
Az én férjem is dolgozik már márc. 1 óta, úgyhogy azóta járna nekünk is.
Az a baj, hogy most már hiába megyünk Ingolstadtba, amíg az otthonit nem tudjuk lezárni, ott sem tudunk intézni semmit, szóval addig akár levelezhetünk is. :( Ezt a végzést szerintem hiába fordíttatom le, így nem hiszem, hogy elfogadják.
Mindenesetre köszönöm az infót.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31870 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Igen, szerintem így fogalmaztam én is :) csak tegnap olyan özönvíz szerűen írtam a kommentet :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32065 Írta: jancsoneeva
jancsoneeva válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, mi a véleményetek arról, hogy ha 4 hónapja beadtuk a családi pótlék igénylésére minden papírt , majd Deggendorfból kaptunk egy levelet, hogy továbbították Nürnbergbe,
lehet-e utána érdeklődni telefonon, mivel másfél hónapja nem történik semmi. Hallottunk olyat, hogy aki érdeklődik, később kapja meg. Köszönöm a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32066 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

jancsoneeva írta: Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, mi a véleményetek arról, hogy ha 4 hónapja beadtuk a családi pótlék igénylésére minden papírt , majd Deggendorfból kaptunk egy levelet, hogy továbbították Nürnbergbe,
lehet-e utána érdeklődni telefonon, mivel másfél hónapja nem történik semmi. Hallottunk olyat, hogy aki érdeklődik, később kapja meg. Köszönöm a választ!

4 hónap? Itt a fórumon volt bőven aki fél év, sőt 1 év után kapta meg, természetesen visszamenőleg. Érdeklődni lehet csak nem tudom értelme, mondanak valamit, addig nyugi van, aztán ahogy közeledik az a dátum megint tiszta ideg az ember. Hiányzik ez? Ha elindult a dolog és nem hiányoltak semmit akkor a nyári burokraciaban ott van az valahol. ;)
Az pedig, hogy az érdeklődők később kapják meg, háááát, szerintem akitől hallottátok attól többet ne is kérdezzetek!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: jancsoneeva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32073 Írta: Adzy
Adzy válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok,Szeretném kérni a segítségeteket. Mi tavaly tavasszal igényeltük a családi pótlék különbözetet, akkor én még otthon voltam a gyerekekkel,rendben is volt minden, visszamenőleg is meg kaptuk. Július végén le mondtam a magyar családit , mert augusztusban én is kijöttem a férjem után a gyerekekkel. a Különbözetet szintén kaptuk továbbra is, pedig igényeltük az itteni teljeset. Meg akadt az ügyünk,mert a Magyar hivatal nem igazolja le hogy otthon nem kapunk semmit. Már E-mailt is váltottam egy hölggyel miután meg keresett kérdéseivel,válaszoltam neki,majd teltek a hetek és SEMMI,el küldtem levélben is amit kérdezett. Szintén teltek a hetek hónapok és még mindig SEMMI.Próbáltuk őket felhívni telefonon is,de természetesen nem lehet őket elérni. Most már ott tartunk hogy a különbözettett sem kapjuk két hónapja. Tudna nekem erre valaki mondani valamit?? Előre is köszönöm szépen a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32075 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Adzy írta: Tudna nekem erre valaki mondani valamit??

Persze. Írásban, ügyiratszámokat, dátumokat megadva feltenni a nagy kérdést, hogy mi az ábra, hiányolni egy határozatot a különbözet fizetésének megszakításáról. Itt a fórumon erre mit lehetne mást mondani? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!