Családi pótlék Németországban

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32121 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ha elküldted a kérvényt a németországi illetékes Familienkasséhoz, akkor ne agyalj tovább, hogy mi kell még és mi nem: ők jelentkezni fognak levélben, és vagy azt közlik,hogy le kell még nekik adnod vmilyen iratot, vagy azt hogy ok, minden rendben , kapod a csp-t x.x.x naptól.
Ha bármilyen nyomtatványt ki kell töltenie a magyar hivatalnak, NE a ceglédi MÁK-hoz küldd, mert nem kapsz választ.( Mi a lemondási kérelmet kb 6x elküldtük, ajánlott levélként, faxként, de a lemondásról igazolást a mai napig nem kaptunk, helyette egy 2 mondatos e-mailt,bevezető ,üdvözlés, elköszönés nélkül - ezeket gondoljuk mi a levélhez - hogy ne küldözgessük már el nekik 6x ugyanazt ..... ..no comment......)

Ahogy írtad a nemzetközi osztály a felelős, és ők intéznek utána mindent a ceglédivel ,vagy ahová eddig tartoztatok. Szerencsére így halad az ügy ,mert hivatalon belül ugye meg kell mozdulniuk a nagyságosoknak.
Nálunk legalábbis közölte a nemzetközi osztályos hölgy, hogy ők intéznek mindent a ceglédivel, nekem csak velük kell tartanom a kapcsolatot, és a nyomtatványokat is hozzájuk kell eljuttatnom.

"A családi ellátások ügyében, a gyed kivételével, a nemzetközi ügyekben kizárólagos hatáskörrel rendelkező Magyar Államkincstár Budapesti és Pest Megyei Igazgatósága (Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya) illetékes eljárni.
Elérhetőségeik:
Cím: 1115 Budapest, Bartók B. u. 120-122.,
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Fax: 0036-1/350-2465

Ha jól tudom, akkor attól a naptól vagytok jogosultak a csp-ra ,amikor a gyermeket bejelentitek az önkormányzatnál ,- lakcímbejelentés. Németországban születésnél annak a napnak a hónapja, amikor a gyermek született .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32444 Írta: vviicc
vviicc válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, már nem egy álmatlan éjszakán vagyok túl :S

Nem tudok minden fórumrészt visszaolvasni, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben, de lehet az én/mi esetünk egyedi, mert én dolgozom Németországban nőként, nem a férjem. (2010 óta kinti lakcím, kint fizetem az adóm, járulékaim, ott van a betegbiztosításom.)
Az idén februárban viszont megszületett a pici fiunk. A terhesség utolsó hónapjaiban már nem tudtam dolgozni (BV) és most Elternzeit-on vagyok előreláthatólag 2 évig.
Kint kérelmeztem az Elterngeld-et és a Kindergeldet, ennek már 5 hónapja és egy horror közepén vagyok :confused:
Az Elterngeld kérelmemet, ezúttal azzal az indokkal utasították el, mert hogy életvitelszerűen jelenleg nem kint él a gyermek. Ez így van, hiszen nem volt más választás, én kintről semmilyen jövedelmet nem kapok, miből is maradtunk volna kint, plusz a férjem itthon dolgozik. Szerintem az Elternzeitot ott tölthetem, ahol megtudunk élni és együtt lehet a család.
A másik amiért itt vagyok a Kindergeld/családi pótlék.
Megkértük azt is, természetesen egyből februárban a születés után, de azt márciusban elutasították, olyan indokkal, hogy én "nem megfelelően működtem együtt", bár a határozatot erről a mai napig nem kaptam kézhez.
(A nem megfelelő együttműködés abból állt, hogy a pótlásra kért adatok és kérdőívet egy félnapos csúszással küldtem el a Familienkassénak, de erre a csúszásra előzetesen telefonon engedélyt kértem. :S
mindegy.....)
most a MÁK nemzetközi kapcsolati osztálya állítja, hogy nem is vagyok jogosult Kindergeld-re kintről.
Amit én nem akarok elfogadni, én is és kisfiunk is bejelentett lakcímmel rendelkezünk kint. Igaz itthoni lakcímünk is van, nekem a régi állandó bejelentett, a kisfiunk az apukájához lett bejelentve, hogy TB kártyát kaphasson.
Úgy tudom, itt számít az is, hol fizetem az adóm, azt már évek óta Németországban fizetem.

Már nem látom át mire van jogosultságom és mire nincs. Azt fontolgattam, hogy valahonnan segítség kellene vagy egy ügyvéd, vagy egy tanácsadó aki segítene, de még Bennetek van reményem, hátha Ti tudtok rá mondani valamit.

nagyon várom a véleményeteket, segítségetek, amit előre is nagyon szépen köszönök!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32449 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kindergeldre a németországi lakóhellyel rendelkezők jogosultak. :wait: Ez nem egyenlő a németországi lakcímmel! Szerintem felesleges ügyvédhez fordulnod.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vviicc

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32450 Írta: silens155
silens155 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Amennyiben nem lenne bejelentett lakcímed magyarban akkor nem is találkoztál volna a problémával. Szerintem ideje kijelentkezni, az okmányirodában település szintű lakcímkártyát kell kérned, amikor megjött akkor jelezheted a Német hatóságoknál, hogy egy állandó lakcímed van.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vviicc

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32451 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

silens155 írta: amikor megjött akkor jelezheted a Német hatóságoknál, hogy egy állandó lakcímed van.

Az ügyeskedés megint! :woohoo: Mondom :wait: lakóhely
Mitől lesz egy német lakcím lakóhely amikor Magyarországon él? Hmmm?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32452 Írta: vviicc
vviicc válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

köszönöm a véleményeiteket, a magyar lakcímről kijelentkezést nem tudom megvalósítani
itthon is van autó a nevemen, plusz a saját itthoni lakás is a cím - arról jelentkezzek ki?! nyilván nem élek/élünk ott, de az enyém

úgy olvasgattam, hogy egy csomó példa van arra, hogy a család szétszakadva él, apa kint dolgozik, anya itthon a gyerekekkel és megkapják a családi pótlék különbözetet....
ez a különbözet ami szerintem járna nekünk is.... nem? szerintetek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!