Családi pótlék Németországban

Több
10 éve 7 hónapja #33336 Írta: wolfmoncsi
wolfmoncsi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszönöm sp1 :) ez jó hír :) mi már azon agyaltunk hogy is oldjuk meg az ide utaztatás vagy a gyermek elhelyezését az Apánál, ami időigényes, elég költséges és procedurális...de ha ez így van akkor szuper lenne..mi jövő héten tervezünk be menni megérdeklődni mire van szükségünk még a továbbiakban ez ügyben és az iskolába íratáshoz, felkészüljünk Januárra mert akkor érkezik ki hozzánk a gyerkőc. Köszönöm, ez hasznos információ volt. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33337 Írta: Vidovenyecz
Vidovenyecz válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Fórum-látogatók!
Segítsen Nekem valaki, aki már okosabb családi pótlék ügyben mint én. Magyarországon 4 gyerek után kaptam családi pótlékot. Mikor kijöttünk már csak három után kaptam, a nagyfiam egyetemista volt, őrá megállapítottak / második gyerekként 190 eurót/ itt Németországban. A lányok kicsi ikrek, nekik megállapítottak harmadik és negyedik gyerekként 184 Eurót. Jól van ez így szerintetek?Mo.-on figyelembe vették annak idején hogy volt egy negyedik gyerek is , ésennek alapján fizettek. Itt ez nem számít? Úgy fizetnek mintha a lányok lennének az idősebbek és a fiam a harmadik gyerek. Köszönöm a segítségeteket.

Anna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33339 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

wolfmoncsi írta: A gyermek gyámsága otthon papíron az anyának van ítélve,viszont teljes beleegyezéssel költözik ide az apához, aki papírforma szerint is az apukája. A kérdés az, hogy itt kérik-e a gyámsági papírt,meg kell e indítanunk hivatalosan is a gyermek áthelyezését odahaza vagy elegendő az anya hitelesített beleegyezése? Esetleg ki kell-e ide utaznia ezt megerősíteni? Mivel Szászországban lakunk elég messze, jó lenne kikerülni a sok ide oda utazgatást :(Tudsz-e erről valamit esetleg?

Ha a gyerek biológiai apja, papirforma szerint is apa, akkor szerintem nem kérnek semmit. Elég egy születési anyakakönyvi kivonat, és az apa személyi azonosságára egy igazolvány! A gyerekeket azonban be kell jelenteni (lakcím!) és itt kell iskolába is járniuk! Szerintem azt sem kérdezik, hogy elváltatok e! (Elvileg semmi közük hozzá, mert ez a gyerek után jár s ebben az esetben tök mindegy a szülök házassági helyzete.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wolfmoncsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33413 Írta: porcica85
porcica85 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Gondolom találnék választ a kérdésemre, ha visszaolvasnék kb 150 oldalt, de 7 hónapos Kisfiam mellett erre nem igazán van erőm. Nagyon megköszönném, ha segítenétek. :)
Szóval:
A férjem 1 hónapja dolgozik Németországban egy német cégnél bejelentve. Mi 1 hónap múlva költözünk utána. Magyarországon Én gyest kapok, meg családi pótlékot (durván 40 ezer). Mit csináljak? Itthon mondjak le mindent és kint igényeljük meg amit lehet, vagy csak a különbözetet kérjük?
Válaszokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33414 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

porcica85 írta: Sziasztok!

Gondolom találnék választ a kérdésemre, ha visszaolvasnék kb 150 oldalt, de 7 hónapos Kisfiam mellett erre nem igazán van erőm. Nagyon megköszönném, ha segítenétek. :)

:wait: Nem vicces! Más pedig lehet, hogy gyerek mellett veszi a fáradtságot válaszolni neked!
Olvasgass csak! Kezd ezzel: Fórum etikett
A következő felhasználók mondtak köszönetet: porcica85

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33416 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Röviden: mondd le mindegyiket, a kapott határozatokat fordíttasd le németre (NE az offi-val) aztán igényeld meg a Kindergeld-et (számolj vele hogy akár 6 hónap is lehet az átfutása, bár utána visszamenőleg kifizetik).

Különbözet intézése bonyolultabb és jogi, erkölcsi aggályokat is felvet (ha kint éltek életvitelszerűen). A 7 hónaposhoz kitartást :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pannilein, porcica85

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!