Családi pótlék Németországban

  • bubumaci19980219
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 6 hónapja #33618 Írta: bubumaci19980219
bubumaci19980219 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Szoszi74 !

Mintha az Én esetemet írtad volna le!!!! Egy az egyben stimmel minden! Annyi a különbség, hogy 16 éves fiam van aki az apukámmal maradt Budapesten! Ez év Májusában küldték át az anyagomat Hamburgból Nürnbergbe a Te általad is már jól ismert okból kifolyólag! Azóta síri csend van! :(
A Te ügyed hogy áll???
Nagyon örülnék ha megosztanád velem!!!
Előre is köszönöm! Remélem néha még fórumozol és látni fogod az üzenetet!!!!
Üdv Hamburgból!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33633 Írta: dimike
dimike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!Lehet hogy ez egy olyan kérdés amit már százszor feltettek de megszeretném kérdezni hogy ha kivan töltve és elvan küldve a 401,411-es nyomtatványom a kincstárnak .Az antrag auf...... nyomtatványt és a párom munkáltatói igazolásást a németországban illetékes familieskasse-hez kell elküldenem? Kapunk e még tölük papírokat majd amiket ki kell küldenem vagy csak várnunk kell?
Elöre is köszi a válaszokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33655 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia.Nem tudom nekünk mit kellett még csatolni/talán anyakönyvi kivonat/,de ha valami hiányzik úgyis küldenek levelet csak várni kell mert nem egy ez olyan pikk-pakk! :wait:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • diána37
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33666 Írta: diána37
diána37 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok! Tud valaki tanácsot adni az ügyben,hogy egyedülálló anyuka egy 2 éves gyerekre :baby: kap-e teljes családi pótlékot Németországban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33669 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

nem értem mit értesz teljes családi pótlék alatt?ha ezt bővebben kifejtenéd,talán tudunk valamit hozzászólni.egyébként én egyedülálló vagyok és ugyanannyit kapok mint mikor együtt voltunk a férjemmel. :wasntme:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34794 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hello Mindenkinek!

Infót szeretnék kérni, hátha valaki már beleszaladt ebbe.
Gondoltam ma naivan, hogy az a tuti, ha a MÁK-ot felhívom és onnan kérek információt a családi visszamondása és a külföldre szükséges papírokról. Mert ugye változhatott sok minden új év, új szelek... Először hívtam a helyi irodát, hiszen hát ő a legilletékesebb. Nos ott, egy hölgy fel is vette, de ő aztán nem illetékes semmiben sem, adott egy számot hívjam azt. Megtettem, géphang, menüpontok, 32 perc várkozás és kaptam egy pesti telefonszámot. Uniós osztály. Na aztán az illetékes tutira. (Gondoltam én)
Felhívtam 43 perc várakozás a géphang és a menüsor után. Egy hölgy, igen kevés modorral végre felvette és közölte hogy ő pláne nem illetékes, de telefonszámot sem tud adni, ad egy mail címet arra küldjem el a kérdéseimet, vagy postán és majd válaszolnak. Ha ez nem jó a Államkincstár oldalán online meg lehet kérdezni. Ez utóbbi persze nem működik, így maradt a mail. Gondolom erre meg majd válasz jön jövőre.....

Valaki esetleg egy telefonszámot vagy egy mail címet nem tud, ahol végre valaki érdemben válaszol a kérdéseimre??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!