Családi pótlék Németországban

Több
10 éve 7 hónapja #33276 Írta: bill 33
bill 33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdést tennék csak fel. Mennyi az 1 gyerek után járó családi pótlék összege jelenleg Németországban?

A gyors választ előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33278 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

184€. De amíg ezt beírtad a google is megmondta volna ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bill 33

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33281 Írta: wolfmoncsi
wolfmoncsi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok.
Ezzel a témával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm.
Abban az esetben ha a szülők elváltak, de a gyermek a Németországban élő szülőnél lakik és itt jár iskolába, ugyanúgy jár-e a családi pótlék? Illetve mi a protokoll? A másik szülőnek is szükséges a jelenléte az igénylésnél? Változik-e valamennyire az eljárás ha elvált szülők gyermekére kérelmezzük?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33284 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

wolfmoncsi írta: Ezzel a témával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm.Abban az esetben ha a szülők elváltak, de a gyermek a Németországban élő szülőnél lakik és itt jár iskolába, ugyanúgy jár-e a családi pótlék? Illetve mi a protokoll? A másik szülőnek is szükséges a jelenléte az igénylésnél? Változik-e valamennyire az eljárás ha elvált szülők gyermekére kérelmezzük?

Az a szülő igényelheti és kapja a CSP-ot (Itt Kindergeld) amelyiknek a gyereket odaitélték (gyámság).
Ha a gyerekek itt élnek Németországban, akkor az itteni szülő igényelheti. (Ha szülő papírforma szerit is!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33287 Írta: wolfmoncsi
wolfmoncsi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszönöm a választ Decotex!
A gyermek gyámsága otthon papíron az anyának van ítélve,viszont teljes beleegyezéssel költözik ide az apához, aki papírforma szerint is az apukája. A kérdés az, hogy itt kérik-e a gyámsági papírt,meg kell e indítanunk hivatalosan is a gyermek áthelyezését odahaza vagy elegendő az anya hitelesített beleegyezése? Esetleg ki kell-e ide utaznia ezt megerősíteni? Mivel Szászországban lakunk elég messze, jó lenne kikerülni a sok ide oda utazgatást :(Tudsz-e erről valamit esetleg?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33334 Írta: sp1
sp1 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia,

bár nem nekem szólt a kérdés, viszont frissek az infóim megosztom amit tudok.
Nem kell jelen lenni mind a két szülőnek az igénylésnél, a Familienkasse-t nem érdekeli kinél helyezte el a bíróság a gyereket. Ami kell és enélkül nem fog működni a dolog az egy igazolás a MÁK-tól, hogy az anya nem kap Magyarországon ellátást a gyermek után. Én ezt személyesen kértem meg Budapesten , addig nem mozdultam amíg meg nem írták. Fordítattam, és becsatoltam az igénylésem mellé, sajnos még így is ülnek az aktákon egy ideig.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wolfmoncsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!