Családi pótlék Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31628 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Bubumaci!
Te hogyan kezdted az ügyintézést, ha leírnád nagyon megköszönném, de itt többen is azt írták,hogy ez Famielienkassénként változik. Hát ha otthonról még a szüleimtől is kellenek papírok akkor ez tényleg hosszú folyamat lesz, Te egy lakcímen laksz az édesapáddal, mert mi egy lakcímen lakunk, lehet hogy ez is számít.
Előre is köszönöm a segítséged!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31629 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bubumaci19980219 írta: Ez egy olyan fura törvény, de a lényeg a lényeg, hogy a gyerek a szüleiden keresztül kapni fogja! )

Mi ebben a fura, nem értem! A csp.az az a "Kinderngeld" lényege, hogy támogassa azokat csaladokat akinek iskolás gyereke van, no de ott ahol a gyerek él! Mo.-on mindenképpen jár a csp. Akkor is ha a szülök külföldön vannak, mert otthon él a gyerek és ott is jár iskolába!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31630 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Lehet hogy bubumaci arra gondolt, hogy ha a gyerek anyucival marad otthon apuci dolgozik Németországban akkor természetesen jár a különbözet vagy a teljes Csp itt Németországban, aki a gyerekét pedig egyedül neveli annak amúgy is nehezebb és annak pedig nem jár, mert a gyerek otthon van nagyszülővel és nem anyukával vagy apukával. A gyereket továbbra is egyedül tartja el a nagyszülők csak felügyelnek a gyerekre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bubumaci19980219
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31642 Írta: bubumaci19980219
bubumaci19980219 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok! Ha egyedülállóként neveled a gyereket , akkor a MÁK kér az apukától egy nyilatkozatot, hogy nem él együtt az anyukával! Nekem az exem személyesen rohant be a MÁK-ba, hogy ezt a nyilatkozatot megtegye. Miután ez megtörtént a MÁK elküldte Hamburgba a kitöltött nyomtatványokat.
Pontosan 2010-ben változott meg a törvény a családi pótlékkal kapcsolatban azok számára akik külföldön dolgoznak. A családi pótlék mindenképpen jár függetlenül attól, hogy a gyermek hol tartózkodik, de csak is az kaphatja aki a gyerekkel együtt van! Itt nincs jelentősége sem a lakcímnek sem semminek, mert Én hiába vagyok egy lakcímen a fiammal és az apámmal, ha gyerek Pesten Én meg itt dolgozom! Így apukám igényelheti meg gyerekre a családit még akkor is ha, anyagilag nem Ő tartja el a gyereket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31643 Írta: gugul77
gugul77 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok !

Információt szeretnék kérni, a KG-el kapcsolatban.
Olvasgattam itt az előzményekben, és lassan kezdem átlátni ezt az egészet, azonban a saját példámmal azonos esetet nem találtam, ezért fordulok hozzátok, bővebb információért.
A helyzetem a következő, másfél éve dolgozok itt kint, Gbr formájában Karlsruhe környékén, van német lakcímem, stb.. Van két gyermekünk, 3 és 6 évesek, azonban csak élettársi kapcsolatban vagyunk a párommal, ő otthon még nem dolgozik, gyesen volt idén márciusig, és csak szeptembertől megy a kisebbik gyerek oviba. A párom otthon kapja a családi pótlékot, és a gyerekek is otthon vannak vele.
A kérdésem az lenne, hogy ezzel a felállással mint egyéni vállalkozó, és élettársi kapcsolattal rendelkezők, jogosultak vagyunk a KG különbözetre ? :confused:
Elnézést ha valamit kihagytam, de azt hiszem a lényeget leírtam, előre is köszönöm szépen a segítségeteket. :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bubumaci19980219
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31645 Írta: bubumaci19980219
bubumaci19980219 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Boardcode!
1. lépés: Személyesen menj el a helyi Familiencasse-ba. Kérd ki a az E411 és E401-es nyomtatványokat magyar nyelven: Ügyelj arra, hogy ott előtted az ügyintéző lepecsételje! Ha nem tudsz személyesen Budapesten bemenni a MÁK-ba, akkor levelezned kell velük, ami meghosszabbítja az ügy menetét! Ezeknek a nyomtatványoknak egy részét neked, a MÁK-nak illetve az Önkormányzatnak kell kitöltenie. A MÁK hivatalból küldi ki a kinti Familiencassenak, az Önkormányzat pedig a kitöltött nyomtatványt az otthoni lakcímre küldi ki, amit továbbítani kell szintén a Familiencassehoz. Ezeken kívül kell munkáltatói igazolás, a német lakcímbejelentőd(elengedhetetlen a családi pótlék igényléséhez), gyerek anyakönyvi kivonat másolat és plusz kapsz még egy pár oldalas nyomtatványt németül, amit neked kell kitölteni(10 perc alatt ki lehet tölteni). Nem tudom a gyerek apukája mennyire van képben nálatok, de a MÁk kérni fog az apától egy nyilatkozatot, hogy nem éltek együtt! Ahogy a MÁK megküldi a papírokat egyből látni fogják, hogy Te és a gyerek nem egy lakcímen vagytok és így egyből elutasítanak és a nürnbergbi Familiencassehoz irányítanak. Itt kell erőszakosnak lenni és elérni, hogy Ők küldjék ki Nürnbergbe a papírokat. Nálam ez pontosan így működött! Sürgős jelszóval küldték ki Nürnbergbe lassan egy hónapja. Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy március óta nem kapunk magyar családit, teljesen megvonták, mert nem különbözetet fogunk kapni Németben, hanem a teljeset és visszamenőleg. Akár 4 évre visszamenőleg is !!! Remélem annyit nem fogunk várni! Hiába magyaráztuk, hogy a gyereket Én finanszírozom és apukám csak felügyeli ennek nincs jelentősége. Szóval apukám kapja majd a német családit amit majd a fiam kap meg a saját kis bankszámlájára melyhez csak 18 évesen nyúlhat! :) Ez persze az Én ötletem, mert szerencsére az itteni munkámból gond nélkül finanszírozom, és a családi így ajándék a gyereknek!! :clap: Mindenki örül és várja a nagy pillanatot amikor megérkezik a családi pótlék apukám számlájára. Remélem tudtam segíteni neked! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!