Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 21 órája #30726 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia,

német Familienkasse oldalán letölthető !

www.arbeitsagentur.de/nn_26666/zentraler...lare-Kindergeld.html

Ugyanakkor nem vagyok biztos benne, hogy kiküldetés esetén is jár. Nézzetek utána !!!!!!!

Üdv.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kekkati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31326 Írta: sS16aA
sS16aA válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok! SEGÍTSETEK LÉGYSZI!!!Az exem németországban vállalt munkát,bejelentett munkaviszonyban és bejelentett lakcímmel. (Van egy közös kislányunk 8 éves), most igényli a családipotlék külömbözetet meg adokedvezményt meg miegymást amit kel, (én itt vagyok munkaviszonyban és a családit a mák-tol kapom az adokedvezményt is én veszem igénybe 3 gyermek után. Az anyakönyvikivonatrol lenne szó! Kéri a kislány eredeti születésikivonatát, de ami furcsa nekem :confused: az én eredeti születésianyakönyvikivonatom is kel neki, csakhogy elváltunk és semmi közünk egymáshoz. Na akkor ezt hogy értsem??? Odaadjam vagy ne??? Mire kellhet neki???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31330 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia sS16aA!
A véleményem: nem adnám oda az eredeti iratokat olyannak, akitől elváltam.
1: Milyen jogon igényel Kindergeldet ha nem ő a gyermek eltartója???
2: Mivel elváltatok, SEMMI köze a TE születési anyakönyvi kivonatodhoz...
A valódi okát ő tudhatja mit miért akar.... de szerintem: olyat akar igénybe venni amire NEM jogosult! :puke:
Ha bukik, beleránt mert TE adtad oda neki a papírjaidat, miközben tudtad hogy már elváltatok.... hiányzik ez neked? :baby:
De a döntés a te kezedben van, tégy belátásod szerint! :clap:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sS16aA

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31334 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

sS16aA írta: Sziasztok! SEGÍTSETEK LÉGYSZI!!!Az exem németországban vállalt munkát,bejelentett
munkaviszonyban és bejelentett lakcímmel. (Van egy közös kislányunk 8 éves), most igényli a családipotlék külömbözetet
meg adokedvezményt meg miegymást amit kel, (én itt vagyok munkaviszonyban és a családit a mák-tol kapom az
adokedvezményt is én veszem igénybe 3 gyermek után. Az anyakönyvikivonatrol lenne szó! Kéri a kislány eredeti
születésikivonatát, de ami furcsa nekem az én eredeti születésianyakönyvikivonatom is kel neki, csakhogy
elváltunk és semmi közünk egymáshoz. Na akkor ezt hogy értsem??? Odaadjam vagy ne??? Mire kellhet neki???


Az ötlet jó, okos gyerek ez, csak, hát előbb utóbb belebuknátok, s ezt garantálom! Ha Te odaadod a papirokat akkor még Te is benne leszel aslamasztikába, mert elősegítetted a csalást! Csak akkor igényelhetne ilyet ha itt vele élne a gyerek!Ő lenne így az eltartó! (Ha neked lennék, semmilyen okmányt nem adnék ki a kezemből. Még másolatot sem!)
Mutassa ő be a házassági anyakönyvi kivonatát az itteni hatóságnak, akkor kap jobb adócsoportot! :chuckle:

Hát erre csak azt tudom mondani, hogy ez megint egy
tipikus magyar húzás lenne....minél többet: semmiért!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sS16aA

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31336 Írta: sS16aA
sS16aA válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Dehogy is!!!! Nincs szándékomban odaadni, csak egyszerüen nem értettem miért kéri az én anyakönyvimet :confused: Az okés volt eddig hogy a kislányét kéri, de ahogy írtad nem lenne jogosult a külömbözetre akkor itt bűzlik valami :evil: Nekemcsak azt mondta hogy a kinti hivatalos dolgokhoz kell. külömbözet,adó meg ilyenek miatt. Felhívtam egy gyermekjogi képviselőt és ő sem érti miért kéri.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31338 Írta: sS16aA
sS16aA válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

A kislány másolatát már elvitte, de nem lett hitelesítve, meg lefordítva sem. Kezdhet így valamit vele?? Sajna nem értek ezekhez a dolgokhoz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!