Családi pótlék Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31518 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Krisza írta: Nem a program okoz gondot, hanem az, hogy többnyire egy egész mondatot nem fordít le értelmesen, legalábbis akár hiszed, akár nem, több mondatot begépeltem, csak feladtam, mert értelmetlen mondatokat fordított.


Aranyos Krisztina, kedves!
A google fordítót nem a helyes nyelvtani fordításra kell használni hanem a tartalmi fordításra! A lényeget megsaccolva, hogy tudd miről van szó. Ha úgy forditasz, ahogy ezt leírtad, akkor soha nem fogod tudni használni! A forditás mondatoknál csak egyirányú lehet (jó) még pedig az általad jól értett nyelvre. (Anyanyelvre) Anyanyelből idegen nyelvre ez nem használható! Persze gondolom ezt Te is tudtad, s csak próbálkoztál!


A legjobb, ha csak szóforditásra használod, amolyan szótárazásra!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31536 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Krisza írta: Hiába olvastam el amúgy az erről indított topikot, de nem sok hasznosat találtam benne.
Lécci, hol van magyarul ez a nyomtatvány?

Én minimum 7 alkalommal találtam meg csatoltan különböző hozzászólásokhoz de nincs jelentősége már mert publikáltam a Letöltések modult és itt kategorizáltan, nyelv szerint is csoportosítva meg lehet (hamarosan) mindent találni. Jelenleg a leggyakrabban keresett nyomtatványok már elérhetőek! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31537 Írta: Krisza
Krisza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Én személy szerint a KG igénylő lap magyar változatát kerestem, nem az E nyomtatványokat. Vagy csak én nem veszem megint észre?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31538 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Akkor nem tudom mit keresel. :thinking: Gondolom van neve és száma is a nyomtatványnak. Írd meg légyszíves! Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31539 Írta: Krisza
Krisza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Magára a KG 51 Antrag auf deutsches..... nyomtatványra gondoltam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31540 Írta: Krisza
Krisza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Amúgy az ember minél több helyen olvas valamit, annál jobban nem tud semmit.
Nekem a MÁK azt írta e-mail -ba, hogy a gyedet levonják, meg itt is azt olvasom. Írtam e-mailt egy cégnek, akik azt írták magukról, hogy német KG igénylésével foglalkoznak, akik meg azt válaszolták, hogy a gyed nem kerül levonásra. Most akkor hogy is van ez? Kinek van igaza? Mert ha ők ezzel foglalkoznak, és nem tudják jól a szabályokat, akkor köszi, hogy bízza így az ember rájuk a dolgokat? Sehogy. Csináld magad, Isten is megnézi, hogy csinálod. :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!