Kitelepülés Németországba

  • Anguszka
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2141 Írta: Anguszka
Anguszka válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Szia Cosy,

Köszi a segítséget, egyébként megnéztem a linket amit Lacinak küldtél, albérlettel kapcsolatban és a munkásszálló amit ajánlottál neki ott lakik a férjem :) Jó volt látni!!
ARANYOS VAGY!!! :)

Üdv:
Anguszka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Andimax
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2148 Írta: Andimax
Andimax válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Szia Anguszka!

Úgy látom egy cipőben járunk!Nekem is kiment a párom dolgozni csak nem Nürnbergbe hanem Stuttgart és környékén vannak. Egy éves a kislányom, 10 éve vagyunk együtt, igazából külön nem töltöttünk csak nagyon keveset:( Szomorú sajnos a helyzet, én is úgy érzem, hogy menni kell, muszáj menni!
Én is várom a válaszokat!

Üdv Mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2154 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Anguszka, ugye ezt nem mondod komolyan? Hogy a férjed a sokezer más lehetöség közül pont azon a munkásszállón lakik aminek a weboldalát belinkeltem??? Kezdem magam a Truman Showban érezni! :woohoo:
Ennyire nem lehet kicsi a világ!

Hát örülök neki, ha kellemes perceket okoztam neked!
Remélem minél hamarabb sikerül a családegyesítéses projektetek! :)

Ez pedig annak a szervnek a címe, amelyik a gyerek beiskolázásával foglalkozik. (ha szükséged lesz rá, tudok segíteni, már volt levélváltásunk az ügyintézö hölggyel)
Staatliches Schulamt
in der Stadt Nürnberg
Praterstraße 16

Andrea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anguszka
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2162 Írta: Anguszka
Anguszka válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

De komolyan mondom, épp ma este beszéltem a férjemmel és Ő is ezt mondta "kicsi a világ" :) (Egyébként ők a vasútpálya melletti hangfalat építik)
Köszi a segítséget, biztos igénybe fogom még venni, remélem minél hamarabb!!!

Angéla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2169 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

offocska:
Lärmschutz-ot építenek a férjedék a pálya mellett igaz? Ez magyarul hangfal?!? Zajcsillapító fal, zajvédelmi fal, zajfogó, hangfogó, hangelnyelö ... mindent el tudnék képzelni, de a hangfal mint fordítás nekem nem tetszik. Biztos vagy benne, hogy ennek ez a neve magyarul? Komolyan szeretném tudni a pontos magyar megfelelöjét, kell a fordításokhoz!
offocska bezár :dry:

A Schulamt szerepe igazándiból a nagyobb, már külföldön iskolába járó gyerekek esetében fontos. A gyerekkel személyesen szeretnének találkozni, hogy megítélhessék melyik iskolában lenne a legjobb helye.

Andrea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anguszka
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2175 Írta: Anguszka
Anguszka válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Bocsika, igazad van , zajfogó, hangelnyelő (mindegyik kifejezés jó amit te tudsz) falnak hívják, amit építenek. Én tévedtem, késő volt amikor írtam, éjjel, nappal az állásokat és a lehetőségeket böngészem napok óta, közben dolgozok meg minden....
Nagy segítség vagy nekem, még visszatérek, hozzád!:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!