Kitelepülés Németországba

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32350 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

szaboa2 írta: Hat fős család szeretne kitelepülni Németországba.Az apa jól beszél németül.Négy kisgyermekkel vagyunk.


Sok sikert!
Sajnos semmi nem derül ki a beírásodból. Amit megtudtunk az nem kecsegtet semmi jóval! Mi a szakmád, mi apának a szakmája, s főleg mennyi megtakarítással indultok neki. Hova terveztétek a nagy utat, s mennyi idősek a gyerekek stb. Így aztán én csak annyit mondanék előre, hogy ezt előbb 1000x gondoljátok át!
Én legalább 5000 eurót ajánlok, (vagy többet) s feltétlenül előre biztosítsátok magatoknak
a bérlakást, mert ez lesz a legnehezebb találni négy gyerek esetén! Ami kicsi és olcsó, azt
nem adják ki nektek, mert túl kicsi, ami meg elég nagy az drága, így a kaució is sok!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32378 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Jól írod, de ekkora családnak az 5000 euro semmi. Mi négyen vagyunk, provisio mentes lakást sikerült kifogni, de így is 1800 Euro a kaucio+aktuáli bérleti díj 850Euro+áram (kb.120 Euro általány)+közös költség 150 Euro+ 2 havi bérleti díj+rezsi+közös költség 2000 Euro+2x 120 Euro, csak kajára egy ekkora családnak kell vagy 600 euro/hó, ebből számolj 2 havit+bérlet vagy benzin költség kb. 120 Euro és nekem a két gyereknél volt az első 3 héten belül 500 euro nem várt kiadás, nyelvkönyvek, iskola felszerelés, osztálypénz, kirándulás pénzek, cipők stb. Telefon, net stb. 20-30 Euro/hó, TV adó, 17,89 Euro, biztosítási díjak pl. negyedévre 35 Euro, és havonta a garázs 40 Euro, A gyerekeknek szinte minden héten kell fizetni valamit 5-10-15 Euro. Ebből látszik, hogy alsó hangon nálunk 7000-8000 eurora jött ki a dolog. Hogy túléljétek az első két hónapot, hiszen akkor nincs teljes havi fizu, ha nem dolgozol még, akkor azért, ha meg dolgozol, akkor meg az ügyintézések miatti szabadnapok miatt. Többször igazat adtam Decotextnek, pedig eleinte nem is akartam hallgatni rá, áááá, ugyan minek ide annyi pénz. És most látom csak, hogy bizony kell, mert másképpen éhen halsz az első pár hónapban. És akkor még nem említettem a váratlan kiadásokat (autoszerelő, orvos, gyógyszerek, háztartási eszközök, ovodai díak stb.). 1000x gondoljátok át és számoljatok minden nap, hogy megéri-e. 6 főre pl. netto 2000 euro nem elég....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32384 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Es akkor meg nem szamoltatok a kijovetel es kikoltozes koltsegevel. Vagy ki kell cipelni butorokat lakberendezest vagy venni. Vagy berendezettet keresni, de olyan majdhogynem nincs vagy draga. Konyhabutor es konyhagepek vagy nincsenek vagy at kell venni az elozo lakotol. Mosogep vasarlas stb.. Nalunk a cegem fizette a koltozest, butorok javareszt ki lettek koltoztetve, konyha is be volt rendezve szerencsere ( mazli faktor) es kulon nem fizettunk erte. De igy is elment 3-4e Eur az elso 3-5 honapban mire normalis agy, gardrob, lampak, mosogep. Ikeabol low budgetben. Ezt lehet olcsobban hasznalt cuccokkal az elejen ha nics penz, de akkor sincs ingyen.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32387 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Igen, ezt le sem írtam, pedig ez is megér egy misét. A költözés is majdnem dupláját vitte el, mint ahogyan terveztük. Mi bútort szinte semmit nem hoztunk, egy új ágyat és a gyerekeknek a két íróasztalt székekkel+3 felfújható ágy. Pedig csak egy beépített konyhabútor volt ebben a lakásban. A saját autó dugig tömve + egy barátunktól ingyen kaptunk kölcsön egy zárt kis teherautót. Mire tankoltunk bele (kicsit elfelejtettük, hogy fullra pakolva bizony többet eszik), megvettük a matricákat az autóra, számolva a teherautó visszaútját is összesen 560 Euro volt a költözés. Olvastam én is, hogy felesleges, mert olcsóbb itt megvenni. Igaz használtan, de vadi új berendezést sikerült kifogni. Erre pl. összesen 550 euro körül volt+a 3x-i benzin költség. És megvan mindenünk belőle. A költségekhez még az is hozzájött - ezt is kihagytam - hogy volt még egy-egy hivatalos papír, aminek itt nem fogadták el a fordítását, illetve egyet direkt itt szerettünk volna fordíttatni, ez is kb. 300 euro körül volt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32388 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

blankuci írta: És megvan mindenünk belőle.


Meg fogsz lepődni! Amikor mi 1989-ben érkeztünk (én előre, a család utánam fél év múlva) egy előttünk kiköltözőtől sok mindent megvettünk fillérekért s pl. az étkező asztal 4 székkel még mindig kiválló állapotban meg van, s használjuk. Hiába már valószínű hogy 30-35 éves cucc, kihúzható asztal, stabil kényelmes székek elnyűhetetlennek tünek! Azért mert régi nem fogom kidobni! (A nejemet is megtartom pdig már 1978-óta házasok vagyunk.....
:chuckle:

A költségekhez még az is hozzájött - ezt is kihagytam - hogy volt még egy-egy hivatalos papír, aminek itt nem fogadták el a fordítását, illetve egyet direkt itt szerettünk volna fordíttatni, ez is kb. 300 euro körül volt.

Én hasonló dolgokat említettem. Nem egyszer bizalmatlan a német hatóság, de amiket néha hallok nem is csodálkozom rajta! Ma már -ellenőrizhető-, eredeti diplomát is lehet "szerezni" az interneten, csak pénz kérdése az egész. Szerintem esetedben nem a forditás volt ennyi, hanem hogy hitelesitették az nyomta meg az árát!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37988 Írta: zsowei
zsowei válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Sziasztok!

Németországban való tartózkodással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

3 hónapnál tovább szeretnék kint maradni, amihez bizonyos feltételeknek kell megfelelni - megélhetés és biztosítás.

Magyarországi cég alkalmazásában állok, és ebből kifolyólag társadalombiztosítási jogviszonnyal rendelkezem Magyarországon.
A munkavégzésem helye a lakcímem, tehát a jelenlegi munkámat a jövőben Németországból végezném.

Milyen lépések szükségesek a tartózkodáshoz a lakcímre történő bejelentkezésen kívül, illetve a fenti feltételek mellett tudok-e Németországban 3 hónapnál tovább tartózkodni? Ha igen, akkor hogyan tudom igazolni, hogy megélhetéssel és biztosítással rendelkezem?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!