Kitelepülés Németországba

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #37989 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

zsowei írta: Sziasztok!Németországban való tartózkodással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.3 hónapnál tovább szeretnék kint maradni, amihez bizonyos feltételeknek kell megfelelni - megélhetés és biztosítás.Magyarországi cég alkalmazásában állok, és ebből kifolyólag társadalombiztosítási jogviszonnyal rendelkezem Magyarországon. A munkavégzésem helye a lakcímem, tehát a jelenlegi munkámat a jövőben Németországból végezném. Milyen lépések szükségesek a tartózkodáshoz a lakcímre történő bejelentkezésen kívül, illetve a fenti feltételek mellett tudok-e Németországban 3 hónapnál tovább tartózkodni? Ha igen, akkor hogyan tudom igazolni, hogy megélhetéssel és biztosítással rendelkezem?Előre is nagyon köszönöm a segítséget.


Információ:
Végtelenül egyszerű a dologod! Mivel EU állampolgár vagy már megszünt a turista státusz és addig maradsz ameddig akarsz.
Kijössz, keresel egy lakást, bejelentekezel és kész! A betegbiztositásod viszont az húzosabb hosszú távra, mert ennél valóban
csak a "vészellátást" kapod a magyar TB-re, ami szükséges (turista ellátás) 3 hónapra, tehát itt kell külön kötnöd magadnak
betegbiztosítást! Senkit nem érdekel, hogy miből élsz addig, amig nem igényelsz valamilyen német szociális juttatást. Sehol
nem kell bizonyítanod hogy miből élsz! Biztosítás után is csak akkor fognak érdeklődni ha gány van és igényled az ellátást!
Csak balesetes és sürgősságire van lehetőséged ha csak magyar TB-d van!

Vélemény:
Ez ahogy elképzeled nem fog menni! Itt egy lakásban egyedül, kell neked legalább 1000 euró havonta, ha nincs más terhed és nem akarsz haza járni. Ennél még nagyon sóheren saccoltam meg a dologot, s pl. nem dohányzol, s nincs kocsid, de sikeresen találtál valahol falun egy olcsó bérleményt mondjuk keleten, mert ott pl Rostock vagy Stralsund környékén lényeges alacsonyabbak a lakbérek!

(+ Számits egy három havi lakbér kaucióra is amit előre ki kell perkálni egy bérlakásnál!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsowei

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37992 Írta: zsowei
zsowei válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Nagyon köszönöm a gyors választ és a hasznos információkat!

Lenne még néhány kérdésem:

1) Itthonról ki kell jelentkeznem, illetve itthon be kell jelentenem a kinti ideiglenes lakcímemet?
2) Ha tartósan kint tartózkodom (180 napnál többet), akkor ez érinti az adózásomat?
3) Ha megvan a bérelt lakás, akkor az erről szóló szerződést be kell mutatnom a kinti lakcímbejelentésnél?
4) Több albérlet esetében is láttam, hogy províziót kell fizetni, ennek nagyjából mennyi az összege a beköltözéskor?

Köszönöm szépen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37993 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Ezekre a kérdésekre, mindre megtalálható már a válasz a fórumon de tessék:

1. Végleges kitelepülési szándék esetén igen, egyébként nem.
2. Igen onnantól Németországban kell jövedelem adót fizetned.
3. Nem, bejelented és kész.
4. Ha van provízió akkor az általában oda van írva! Bérleti díj x 2,38 a leggyakoribb.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsowei

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37996 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

zsowei írta: Nagyon köszönöm a gyors választ és a hasznos információkat!

Lenne még néhány kérdésem:

1) Itthonról ki kell jelentkeznem, illetve itthon be kell jelentenem a kinti ideiglenes lakcímemet?
2) Ha tartósan kint tartózkodom (180 napnál többet), akkor ez érinti az adózásomat?
3) Ha megvan a bérelt lakás, akkor az erről szóló szerződést be kell mutatnom a kinti lakcímbejelentésnél?
4) Több albérlet esetében is láttam, hogy províziót kell fizetni, ennek nagyjából mennyi az összege a beköltözéskor?

Köszönöm szépen!


Kedves Zsowei!

1, a kérdésed értelmetlen, ha (mint korábban írtad) magyarországi munkahelyed van, és ott fizeted a TB járulékot, SZJA-t.
Amennyiben Magyarországról kijelentkezel, azzal kijelented a szándékodat, hogy más országban letelepedsz, bevonják a személyi igazolványodat, TB kártyádat, lakcím kártyádat. Marad az útleveled.
Ki sem tudsz jelentkezni, ha magyarországi TB-d van, Magyarországi munkáltatóddal.

2, a 180 nap (három hónap) nem játszik :)
Ha csak magyar jövedelem bevételed akkor természetesen csak Magyarországon adózol.
Ha van német és magyar bevételed akkor beszélned kell a Steueramttal, illetve a NAV-val, de szerintem mind a kétországban.
Igazából a kettős adózás "törvénye" szerint be kell minden jövedelmedet vallani mind a két országban, de amit már levontak a béredből adót azt fel kell tüntetni, tehát nem fogod még egyszer leadózni a másik országban.
Ha csak német bevételed van, akkor Mo-on be kell jelentened, és ott nem kell adóbevallást csinálni. Németet kell!

3, Biztos ami biztos vidd magaddal, vagy a "szállásadót", mert egyébként megkérdezik, és nem tudod igazolni, hogy milyen jogcímen tartózkodsz azon a lakcímen.
Bocs Gergő, de nekünk mind a kétszer kérték. És teljesen jogosan! Én sem örülnék, ha a jelenlegi lakcímemre csak úgy bejelentkezne még bárki is.

4, Gergő válasza pontos, de ha itt csinálsz adóbevallást (és itt van bevételed), akkor állítólag le tudod írni az SZJA-ból. Neked kell akkor is megfinanszírozni, kifizetni és most.
Persze nem tudom, hogy az adóból, vagy csak az adóalapból? Persze megint egy hülye adózási kérdés. :whistle: (DECO)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja #37998 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

zsowei írta: Nagyon köszönöm a gyors választ és a hasznos információkat!

Lenne még néhány kérdésem:

1) Itthonról ki kell jelentkeznem, illetve itthon be kell jelentenem a kinti ideiglenes lakcímemet?
2) Ha tartósan kint tartózkodom (180 napnál többet), akkor ez érinti az adózásomat?
3) Ha megvan a bérelt lakás, akkor az erről szóló szerződést be kell mutatnom a kinti lakcímbejelentésnél?
4) Több albérlet esetében is láttam, hogy províziót kell fizetni, ennek nagyjából mennyi az összege a beköltözéskor?
Köszönöm szépen!


1./ Itt No.-ban nincs ideiglenes bejelentés! Oga vagy bejelentve ahol laksz és élsz. Lehet több cimed is
de az számít ahol póstán elérhető vagy. Mo.-ról nem kell kijelentkezned. (nekünk van "állandónk"
Mo.-on, Ausztriában és itt No.-ban is!
2./ A tartózkodás nem számít. Az a lényeg, hogy hol dolgozol 185 napnál többet. Ott fogsz adózni! Ha
a jövedelmed csak Mo.-on képződik, akkor itt nem adózol! Itt nem kerükhet kifizetésre!
3./ Ezt nem értem. Oda jelentkezel be ahova akarsz! Van akinek nincs bérleménye mégis
bejelentkezik valahova. Én is bejelentkezhetem a lányomnál aki 600 Km-re lakik! A lakicímnek
semmi köze ahoz, hogy mit bérelsz! Elvileg egy hotelben is lakhatsz!
4./A provizió összegE ha kérik (éS nem egyeznek meg másképpen a bérbeadó és a bérlő) akkor
rendszerint három havi teljes lakbér. Ezt a bérbeadónal bankban kamatoztatnia kell a visszaadásig.
Ha a lakást rendben átadod a kiköltözéskor akkor minden visszajár plusz a kamatok ami viszont
minimális és banktól függ!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsowei

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37999 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

DECOTEXT írta: .....4./A provizió összegE ha kérik (éS nem egyeznek meg másképpen a bérbeadó és a bérlő) akkor
rendszerint három havi teljes lakbér. Ezt a bérbeadónal bankban kamatoztatnia kell a visszaadásig.
Ha a lakást rendben átadod a kiköltözéskor akkor minden visszajár plusz a kamatok ami viszont
minimális és banktól függ!!


Doktor úr: a szezon meg a fazon esete. Amiröl beszélsz, az a kaució. Amit zsowei kérdezett, az meg a provízió, ami ugye max. 2,38 x Kaltmiete és nem jár vissza soha... (lévén az az ingatlanközvetítö munkadíja).
Csak a rend kedvéért.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!