Kitelepülés Németországba

  • Anguszka
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2133 Írta: Anguszka
Anguszka válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Szia Rita!

Nagyon aranyosak vagytok mindannyian akik hozzá szóltatok és segíteni, buzdítani akartatok, megmaradva a valóság talaján. Tudom, hogy ott sem fonják kolbászból a kerítést, de bizonyára jobb viszonyok vannak ott mint itthon. Mivel (ha már olvastad) Erdélyi vagyok nehéz volt ide költözni, de megálltam a helyem, azóta tanultam meg, majdhogynem perfekt angolul(mivel a főnököm amerikai) de most itt az idő tovább lépni, mert még fiatal vagyok, és nem szeretném ha szét esne a családom a távolság miatt, csak lenne valaki aki segít :( mert így nagyon nehéz. Nem ismerem a német törvényeket sem,hogy mi vonatkozik ránk külföldiekre, hogy létezik-e olyan iskola ahol a kislányom folytathatja az iskolát, magyarul. Tudom bonyolult, de jól esik valakinek elmondani ezeket a dolgokat, talán olvassa majd ezeket a sorokat valaki és megpróbál segíteni.
Neked pedig köszönöm a hozzászólást!
Minden jót! :)

Üdv:
Anguszka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2134 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Jé, úgy látom egyre többen választják Nürnberget célállomásként! :lol:

Anguszka írtam neked privit. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Anguszka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2135 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Ahogy a többiek hozzászólását olvastam a másik topicban (most a címét nem tudom), bejelentkezés után automatikusan megküldik, hogy hova fog kerülni a gyerek iskolába. Kimondottan magyar iskoláról én nem hallottam, de nem akarok hülyeséget mondani.
Az egyik ismerősünk fia kint volt egy pár hónapot. Olyan iskolába járt, ahol emelt óraszámban németet tanultak, de volt mellette matek, technika, meg lehet, hogy még valami.
Az igaz, hogy ő már középsulis volt.
Hogy általános iskolában hogy megy, fogalmam sincs. Vannak itt a fórumon kisgyerekesek, akik ebben a cipőben járnak, biztos segítenek Neked.

Ez a fórum arról szól, hogy segítsünk a másiknak, amiben tudunk. (szerintem) És próbáljunk meg általános infókat megosztani másokkal, mert egy-két segítő szó nem kerül semmibe, de lehet, hogy a másiknak óriási segítség. :cheer:

Általános kérdésre sokkal hamarabb jön válasz, mint arra, aki azt írja, hogy ki szeretnék jönni, aki tud segítsen munkában, bármi érdekel...

Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anguszka
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2136 Írta: Anguszka
Anguszka válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Szia Cosy!

Köszi, hogy írtál de nem tudom hol kell elolvasni a privit. Segítenél???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2137 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Nürnbergben nagyon sok magyar él. Van egy aktív klub is Langwasserben (ez egy városrész, mi csak Longwóótör-nek hívjuk :cheer: )itt is találhattok magatoknak új ismerösöket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2138 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Cosy írta: Nürnbergben nagyon sok magyar él. Van egy aktív klub is Langwasserben (ez egy városrész, mi csak Longwóótör-nek hívjuk :cheer: )itt is találhattok magatoknak új ismerösöket.


Hopsz, lemaradt a link. :whistle: Akkor nochmal nekifutok: :)Magyar Kultúregyesület Nürnberg
Ott vannak a Fészbúkon is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!