Kitelepülés Németországba

Több
13 éve 5 hónapja #2207 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Kedvex Cosy!
Én 8 éve dolgozok altenpflegerinként Németországban. Egészen e percig külön voltunk a családommal..ők otthon, én pedig 4 hetente ingáztam. Mostanra érett meg a dolog úgy mentálisan, mint anyagilag, hogy eldöntöttük elég ebből.
Hogy megéri-e? Én nem szeretném leírni, hogy mennyit kapok 4 hétre, mert félek lát a Big Brother, de gondolhatod nem keveset, ha csinálom szorgalmasan.:)
Otthoni bér (ha egyáltalán találsz munkát), max a gázszámlára elég :angry:
Legnagyobb baj, hogy még kevésért sem talál a szegény ember lánya munkát, legalábbis felénk lenn a déli határnál totál esélytelen a dolog.
Szal csak azt szerettem volna mondani, ha a Német bérem az alsó kategóriában lenne, akkor is 4x-5x annyit keresnék, mint otthon.

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2210 Írta: VAnna
VAnna válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Sziasztok,

ma regisztráltam ide,mert nagyon úgy néz ki,hogy Mo.-on élni lassan lehetetlen.Vagyis élni még lehet,de kilátástalan.
A párommal és két kislányommal mennénk ki,és próbálnánk szerencsét.
Én jól beszélek németül,tiniként iskolába is jártam Hamburgban.Élnek kint rokonaink is,de nem szeretnék a "nyakukra" telepedni,tehát tőlük függetlenül szeretnénk kint szerencsét próbálni.
Ha már költözünk,akkor szeretnék olyan helyre menni,ami szép is,és inkább zöld mint beton!:P Viszont fontos hogy legyen munka,jó iskolák.A lányaim 7 és 4 évesek.Arra gondoltam elkezdem őket németre tanítani,bár biztos hogy nem olyan egyszerű ez.Én anno 14 évesen 14 hónap alatt csaknem perfekt megtanultam.Szerintem nyelvi környezetben nekik is könnyen megy majd.
Szerintetek van esélyünk kint?Érdemes dobni itt mindent,és belevágni egy szebb jövő érdekében?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2211 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Szia VAnna !
Én véleményem igen ha otthon nem megy minden ,lehetőséget meg kell ragadni !Természetesen itt kint se tejföl az élet ,mint bárhol máshol !A Freiburg rész nekem nagyon tetszik ,rengetek erdő sokat szoktunk oda menni gyönyörű szép,sok hely gyönyörű kutakodj és dönts !A gyerekek hamar be illeszkednek sok ismerősöm van aki kicsi és nagy gyermekkel neki vágott ,és azt mondta meg érte !INDULJATOK ÉS PRÓBÁLJÁTOK MEG -:)Üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2213 Írta: VAnna
VAnna válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Köszi a biztató szavakat!:kiss:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2216 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

VAnna írta: Sziasztok,


Szerintetek van esélyünk kint?Érdemes dobni itt mindent,és belevágni egy szebb jövő érdekében?


Ha jól beszélsz németül van! Én sem teketóriáznék sokat a helyedben..én marhára bánom, hogy csak most mertem meglépni, hogy a gyerekemet itt bemertem iskolázni 11 évesen..sokkal hamarabb kellett volna! Úgyhogy persze ez a te döntésed, de én azt kívánom hajrá, minél előbb, annál hamarabb :)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2220 Írta: VAnna
VAnna válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Ti hol éltek?
Biztos a nyelvtudásom,attól nem félek hogy nem állnám meg a helyem.Azt nem tudom,milyen jellegű munkára lenne esélyem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!