Kitelepülés Németországba

Több
13 éve 5 hónapja #2176 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Szia Cosy !
A hivatalos - legtöbbet használt - a zajvédő fal, de használják rá a hanggátló fal és a zajárnyékoló fal kifejezést is.
Üdv: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Cosy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2191 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Anguszka most olvastam el úgy istenigazából az elsö beírásodat és egy kicsit meglepödtem a kivándorlási tervetek miatt. Eddig azt hittem, hogy legalább a férjed beszél németül. :unsure:
Munka,lakás minden nélkül is állati nehéz egy ilyenbe belevágni, de nyelvtudás nélkül egy egész családnak kiköltözni a bizonytalanra, én személy szerint egyszerüen nem látom értelmét. Ha gyerek is van, föleg! A felnöttek azt csinálnak amit akarnak, de egy gyereket ilyennek kitenni nem szabad.
Miért nem próbálsz olyan országot megcélozni, ahol az angol az államnyelv? Azt legalább beszéled.

Nem szeretnélek lebeszélni, a Ti döntésetek,de mi az a munka, (föleg milyen!) amit nyelvtudás nélkül el lehet vállalni és mennyit fizet? Nem akarok kéretlenül észt osztani, hiszen én se csinálok mindent jól, magam is problémákkal küzdök, de egy biztos. Nyelvtudás nélkül soha nem mertem volna elhagyni Magyarországot. Nekem vérciki lenne, az anatóliai írástudatlanokkal egyszintre kerülni és folyton csak nixverstehenezni.

Nem akartalak megbántani, ha mégis sikerült bocsánat, lépj tovább, de ezt muszáj volt leírnom, ez a véleményem. Amiben tudok természetesen segítek neked, meg különben is, ahogy Helga egy másik topikban írta, szerencse is van a világon! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2197 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Sziasztok!
Az én családom otthon van !Most jön a férjem ki hozzám én 1-éve jöttem ki semmi nyelvtudás nélkül !Nagyon nehéz volt de megérte ,minden próbálkozást !És saját magam tanultam mindig kérdeztem és megcsináltam persze nagy szerencse is kellet hozzá és 1 szerető férj !
Üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2201 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Erika, ha jól emlékszem idös embert ápolását vállaltad 24 órában. Öszintén kérdezlek, ez tényleg annyira nagyszerü? Ez tényleg megéri, családtól, férjtöl, gyerekektöl távol? Ezt a pénzt nem lehet otthon megkeresni?
Téged se szeretnélek megbántani a direkt kérdésimmel, de tényleg kiváncsi vagyok arra, Te hogy látod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2203 Írta: leonidass
leonidass válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Bocs, hogy beleszolok, de sajnos NEM lehet otthon megkeresni, föleg nem azon a környeken ahol lakom en is, 60 ezer forintert dolgozhatsz feketen,mert mindenki keresi a kiskapukat!Igaz hogy itt 24 ora, nagyon nehez,föleg ha kifogsz egy " JO HELYET",!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2204 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Kitelepülés Németországba

Szia Cosy!

Magyarországon minden évben egyre rosszabb a helyzet.
Aki itt él már x éve, annak fogalma sincs.
A férjemnek Mo-on volt egy vállalkozása 10 emberrel. Évről-évre kevesebb volt a munka, de a fizetést ugyanúgy oda kellett adni az embereknek. A végén az alkalmazottak többet kerestek, mint a férjem.
Aztán az állandó munkák is eltűntek. :(
Az egyik ismerősünk és a férjem kijöttek Augsburgba szétnézni. Az ismerős volt már kint előtte dolgozni egy pár hónapot.
Aztán a következő év januárjában (2009.) kijöttek közösen munkát keresni. A férjem egy szót sem beszélt németül. Otthoni tanulással próbálkoztunk, de reménytelen eset volt.
3 hónapig csak a papírokat intézték, lakást kerestek...
Aztán márciusban kiváltotta a vállalkozóit, mert másképp nem boldogult.
Azóta szerencsére folyamatosan van munkája. Akiknél dolgozott adják át az ismerőseiknek a telefonszámát.

Nagyon nehéz volt az az 5 hónap, amit külön kellett töltenünk. Ráadásul 2008. Karácsonyán született meg a kisfúnk és mi ott maradtunk ketten. A férjem azon volt, hogy mindannyian együtt legyünk mihamarabb.
Nem volt könnyű és most sem az, de megérte, mert együtt vagyunk. :)

Sokan azért hagyják el hazájukat, mert máshol a kevés is több, mint otthon.

Hát ennyi...:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!