Munkanélküli segély Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33516 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

star70 írta: Nem tudom miért írod,1000% hogy jár alkalmazottnak..Sajnos a férjemnek is igénybe kellett vennie márciusban egy hónapra,mert a rossz idő miatt nem indult el az építkezés.

Kevered a dolgokat! Az épitöiparban van úgynevezett "Schlecht Wette Geld". Ez teljesen más lábosból jön!

A férjem a régi keleti részen dolgozik,nem tudom ott esetleg mások a segélyezési szabályok?Ez egy kérdés csupán, nem kötözködés

Ez valóban igy van! Országos nyugdijemelésnél a kelet többet kap. Olcsóbbak a lakbérek, olcsóbbak az élelmiszerek, olcsóbb az üzemanyag (volt hogy 25 centtel olcsóbban tankoltam dizel literjét > huszonöt<, nem elirás) és mig mindig kapják a milliárdos "Solidaritätzuschlag"-ot, közben a fél nyugat áll sokkal rosszabbul! Mivel van sok ismerös Rostockban / Ribnitzben / Barthban elsökézböl kapom az infót!

Ui. söt az iskolarendszer is eltér az országos átlagtól!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33517 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Natascha írta: Kérdésem lenne. Most október elején lesz egy éve hogy folyamatos munkaviszonyom van itt, Németországban. Több okból szeretnék némi időt otthon Magyarországon tölteni, néhány hónapot csak. Úgy tudom, ha két év alatt megvan összesen 12 hónap bejelentett munkaviszony, akkor jár a munkanélküli segély. Azt is hallottam, hogy ha én mondok fel, akkor van három hónap szünet, amíg úgymond "váratnak" és utána kerülök azok közé akik regisztráltak és munkanélküli segélyt is kapnak. Nettó jövedelmem 1000-1200 Eur között volt ez alatt az idő alatt. Honnan lehet tudni hogy mennyi segélyt fogok kapni ezek után, ezt mennyi ideig kapom? Ha én mondok fel akkor valóban kevesebb a mn járadék összege? Nyilván nem ez volt az eredeti cél, hogy ezt megkapjam, de amíg nem találok megfelelő munkát, addig segítség ez is.

Szóval a következöt tudom ehez mondani. Mivel csak 1 év munkaviszonyod van jó ha, fél évig kapsz valamit. Hivatalosan (gyerek nélkül) 62% a nettóból, s ha van gyerek akkor 65%. (Ez az infó csak hozzáveteleges, most kérdeztem a kolegámat.) Ha magad mondasz fel, akkor 3 hónap nem varattatás hanem "Sperrzeit" (zárolás) lesz beszámitva, amikor egy fillér sem jár, de beleszámit a fél évbe. Ez azt jelenti, hogy minimum 62% három hónapra megvonva. Ez ezer eurónál 3x620 az az 1860 euró amit nem kapsz. Jó sok pénzed lehet, ha ezt meg tudod magadnak engedni......

Felhivom a szives figyelmedet, hogy ha nem vagy itt No.-ban akkor nem fogsz pénzt kapni, mert "rendelkezésre kell állnod". A munkanélküli segély alatt lehet viszont szabadságra menni, amit be kell jelenteni, de több hónapra nem hagyhatod el az országot, mert akkor "nem vagy közvetithetö" s mindent megvonnak! Természetesen ha minden idöpontnál meg tudsz jelenni, s folyamatosan tudod mobil telefonon is tartani a hivatallal a kapcsolatot, akkor nem biztos, hogy ki fog derülni, hogy nem vagy az országban!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33521 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

DECOTEXT írta: elhivom a szives figyelmedet, hogy ha nem vagy itt No.-ban akkor nem fogsz pénzt kapni, mert "rendelkezésre kell állnod".

Igen. Ebből bukta lehet de gondolom nem akar Németországban "nyomorogni" munkanélküliből amikor abból otthon királyi módon meglenne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33522 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

DECOTEXT írta: Természetesen ha minden idöpontnál meg tudsz jelenni, s folyamatosan tudod mobil telefonon is tartani a hivatallal a kapcsolatot, akkor nem biztos, hogy ki fog derülni, hogy nem vagy az országban!


Ha megadod a vonalas számodat (ha van) már buktál, mert kizárólag azon fognak hívni. Tagadd le inkább, pláne ha nem vagy benne a telefonkönyvben meg tudakozóban, stb. A megjelenés sem fog összejönni, mert jó trükkösen általában 2-3 nappal elötte küldenek levelet, hogy itt meg itt x óra y perckor jelenj meg. Ha nem mész és nincs valami kökemény alibid akkor a második alkalommal már vonnak is vissza a pénzböl, ha ismétlödik, akkor ugrik az egész.
Natascha, amit te csinálni akarsz, azt fizetés nélküli szabinak hívják. Miért is kellene arra munkanélküli segélyt kapnod ???? Elég elnézö vagyok a "mahinációk" tárgykörben, de erre már nekem is nyílik a bicska a zsebemben! Demagóg szövegnek tünhet, de te az én meg sokan mások (ld. munkanélküli járulék fizetése) pénzéböl akarsz nyaralni (vagy akármit is müvelni) Magyarországon !! Kösz !

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33528 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Nem az építőiparban dolgozott.Két munka között volt éppen,és amire vártak egy hídfelújítás volt..
Ha valaki 4 hónapot dolgozott kint,kaphat 6 hónapig kb 400 eurót+lakás bérleti díja.
Én azonban mindenkit lebeszélek,arról hogy erre játsszon,mert ez az éppenhogy léthez elegendő havonta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33531 Írta: bigzo01
bigzo01 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!Én hét hónapja dolgozom Németországban.Kérdésem a követekező:A fönököm átvágott több pénzbeli lehetőséget kinált amit Ő zsebre is tett ezért kénytelen voltam felmondani a kérdésem mig nem találok másik munkát kaphatok itt munkanélküli ellátást Tud-e valaki segíteni ebben a kérdésben Válaszotokat előre is köszönöm természetesen nem célom a munkanélküli ellátás de ha más megoldás nincs muszály vele élni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!