Munkanélküli segély Németországban

  • amanda*
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 6 hónapja #34413 Írta: amanda*
amanda* válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Leírnék pár tényt: a munkaszerződésed lejárta előtt 3 hónappal regisztrálhatsz a munkaügyön,ezt akkor is megteheted,ha utána lesz munkád. én pl. tudtam,h nem fogok hosszabbítani,ilyenkor nagyon fontos,h a 3 hónap pontos legyen,mert komolyan veszik. ekkor tök mind1,h te mondasz fel vagy kirúgnak,kapsz munkanélkülit. a brutto fizetésed 60%át fél évig(ALG I) utána regisztrálhatsz az ALG II-re,ha igazolod,h te kerestél munkát,de hiába..
az ALG I alatt havi 21 napot az országon kívül tölthetsz, úgy h a pénz 100%át kapd(persze ezt előre be kell jelenteni) ha többet tartózkodsz távol,akkor is pontosan be kell jelenteni,h mennyi napot ,ekkor a munkanélkülit lebontják napi díjra és amennyi napot itt vagy az országban,annyi pénzt kapsz.
Nekem pl. a leveleket mindig 2 héttel az időpont előtt küldték,volt,h 1 hónappal előtte,és akkor is,ha megfelelő indokod van,akkor egy válaszlevélben kérhetsz új időpontot. Telefonon még egyszer sem hívtak fel.
A másik,h nem értem emberek miért fejtik ki a rosszindulatú véleményüket a munkanélküliekről,ahelyett hogy segítőkészen válaszolnának a kérdésekre.. a munkanélküli segély egyáltalán nem az ország lehúzása,mivel azt a fizetésedből havonta vonták. persze nem havi 600 eurót,de ha a lottón nyersz,akkor sem mondod,h "de hát én csak 300 Ft-ért vettem a szelvényt,nem érdemlek ennyi pénzt.."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34416 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

amanda* írta: A másik,h nem értem emberek miért fejtik ki a rosszindulatú véleményüket a munkanélküliekről,ahelyett hogy segítőkészen válaszolnának a kérdésekre.. a munkanélküli segély egyáltalán nem az ország lehúzása,mivel azt a fizetésedből havonta vonták.


Nem azokról szól a negativ beírás, akik becsületesen dolgoznak és önhibájukon kivül, valamilyen oknál fogva elvesztik állásukat! Ez mindenkivel előfordulhat. A tapasztalatunk azonban az, hogy sok beíró, és frissen érkező azonnal a segélyekről érdeklődik s a lehető legrövidebb időt tölt munkában majd minél előbb (trükkökkel is) igyekeznek valamilyen támogatást kicsikarni a rendszerből! Tipikus esetei ennek a berlini cégalapitási ügyek, amire már egész lácnolat specializálódott (kihasználva a rossz német törvényeket) pl. Romániából és Bulgáriából! Alapitanak a kiérkező nevére itt egy céget. (Volt olyan tömbház ahol 150 cég cime volt bejelentve) 3 hónap múlva Harc4-re jogosult, ha csődöt jelent. A szervezők meg kasziróznak azoktól (is) akik most érkeztek..... (stb) Szóval az ember hamar álatlánosít és sajnos valóban előfordul, hogy ártatlanokat is megszólúnk, de hát akinek nem inge, az ne vegye magára!

Ui: abban tévedsz, hogy nem zárolnak! Ha Te mondasz fel akkor bizony 3 hónapig semmit nem kapsz, mert ez önhibának számít!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: amanda*

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34417 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

star70 írta: ..szóval ha tetszik ha nem itthon is kaphatjuk az ottani munkanélkülit..elképesztő..kár hogy erről a nagy tudású német irodistáknak fogalmuk sincs...
Tehát miért nem működik?Mert nincs kedvük hozzá...szuper valóban ez a TÖKÉLETES NÉMETORSZÁG
Kicsit elegem van a bäszakodásukból(bocsánat) az EU AZ EU rájuk is vonatkozik,h

Mint ahogyan bármelyik kérdésben...pl. dohányzás kérdése ott, itt amott-amitt :laugh: ... Vagy étterembe kutya bevitel...netalán itatás..etetés
Magyarban büntetik az előbb felsoroltakat, mert EU blablabla....

No, és kivétel Deutschland, Deutschland, (über alles....!!!!)(Többi országról nem nyilatkozom, mert ez az iranynemetorszag.com!

DE: nálunk a kivétel erősíti a szabályt!

Egyébként én is így tudtam, ahogy Te írtad! És egyet kell, hogy értsek Csillagos Amanda nickű hozzászólóval ebben a véleménnyel:
A másik,h nem értem emberek miért fejtik ki a rosszindulatú véleményüket a munkanélküliekről,ahelyett hogy segítőkészen válaszolnának a kérdésekre.. a munkanélküli segély egyáltalán nem az ország lehúzása,mivel azt a fizetésedből havonta vonták. persze nem havi 600 eurót,de ha a lottón nyersz,akkor sem mondod,h "de hát én csak 300 Ft-ért vettem a szelvényt,nem érdemlek ennyi pénzt.."
Csak úgy folyik belőled Deco a rosszindulat!
Mintha Te adnád, bakker... :chuckle:
És aztán kiderül, hogy lennének ötleteid: " Ilyen státuszban is mehetsz haza, sőt ha valakit megbízol itt a postád kezelésével, akkor hosszabb ideig is lehetsz Mo.-on s csak akkor kell jönnöd ha hivnak. " :whistle:

No és ez a csóróhaza titulus...!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34419 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

amanda* írta: A másik,h nem értem emberek miért fejtik ki a rosszindulatú véleményüket a munkanélküliekről,ahelyett hogy segítőkészen válaszolnának a kérdésekre.. a munkanélküli segély egyáltalán nem az ország lehúzása,mivel azt a fizetésedből havonta vonták. persze nem havi 600 eurót,de ha a lottón nyersz,akkor sem mondod,h "de hát én csak 300 Ft-ért vettem a szelvényt,nem érdemlek ennyi pénzt.."

Szóval tekintsük szerencsejátéknak a munkanélküli segélyt? Hmmm. Kezdem akkor már kicsit jobban megérteni az "ingyenélők" gondolkodásmódját! :D Bár ez nem vicces!
Elvan mindenki tévedve aki fújja ezt a fizetésedből vonták nótát! Mit vontak egy olyantól aki a minimális befizetési időt nézve a legnagyobb folyósítáősi időre játszik? Kb. a lóf@szt!?!
Nagyon jól tudjuk, hogy azért van aki jogosult rá amíg nem talál munkát az átmenetileg kapja.
Nem előre konspirálva, nem a feltételek pontos felmérése, nem a kiskapuk megtalálása, hogy miként bambulhatom a ratyi klubbot egy 100 forintos "sörrel" a kezemben a folyósító országtól 1500 kilométernyire lehetőleg mindörökké! Nem, nem! Az nem a befizetéseidnek megfelelő, segély! Az bizony szemét, aljas, gerinctelen, ingyenélés! Ezért van megszólás! Kedves Amanda :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34420 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

bariba írta: Csak úgy folyik belőled Deco a rosszindulat!
Mintha Te adnád, bakker...

Milyen rosszindulat?? Én adom Bakker....! 24 éve dolgozunk (a nejemmel) itt kint, és Mo.-on is mindig fizettünk és dolgoztunk! ÉN ADOM BAKKER..., mert az én járulékomból és az én befizetett adómból kapják ezek a lét! Sőt, mivel a gyerekeim már 33 és 35 évesek és ők is mindig dolgoztak és fizettek, ők is adják! S bizony sok millióan akik becsületesen dolgoznak azok is adják! Pontosan az ilyen hozzáállás miatt nem lesz Mo.-ból élhető ország! Mindig a sumák, a simli az átverés. Aztán jön a siránkozás, amikor őket veri át valaki, hogy előre megfizettet valamit és balekra vesz csoportosan munkakeresőket! Meg is érdemlik!
Bocs' a stilusomért mindenkitől akinek ez nem szól, (nem szokásom), de alaposan kinyilt a schweizi a zsebemben!
Ui: nekem van egy szuper jól működő megoldásom is a mo.-i helyzetre. Mindenkinek kellene fizetnie (keveset) és nem keveseknek sokat! Ha senki nem a fekete munkára állna rá, hanem becsületesen dolgozna, és fizetné a járulékokat, (számlásan dolgozna és számlát is kérne) akkor drasztikusan lehetne a járulékokat és az árakat is csökkenteni! Persze ehez ész is kell, mert egy hosszútávú gondolkodásmódra lenne szükség! Ehelyett EU jogokért verik a mellüket! Kapni mindent, adni semmit!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34422 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

DECOTEXT írta: Persze ehez ész is kell, mert egy hosszútávú gondolkodásmódra lenne szükség!

Ez ritka mint a fehér holló. Kettőig lát és kalkulál a 99,99%! Energiát fektetni valamibe pedig kb. ugyanennyi lusta. Reménytelen.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!