Munkanélküli segély Németországban

Több
10 éve 5 hónapja #34423 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Ui: abban tévedsz, hogy nem zárolnak! Ha Te mondasz fel akkor bizony 3 hónapig semmit nem kapsz, mert ez önhibának számít!


Bizony, bizony, ez így van. És a saját felmondásra még a cég nem fizetése is csak 3 (!) ki nem fizetett hónapnyi bér után számít alapos oknak! Meg is kapod rá kíméletlenül a 3 hónap Sperrzeit-et és akkor már csak a Hartz IV marad, amit megkapni egy nem kicsit megalázó procedúra....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34498 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Hello zusammen!

Olyan kérdésem van, hogy a munkanélkülibe bejelentkezés után egy Bonnból való számon kerestek már többször is. akár esti órákban. 0049228184990 számon. Ez valami központi szám.

Van munka is már amit jeleztem feléjük.

Valaki járt már így..? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34499 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

laolaj írta: Olyan kérdésem van, hogy a munkanélkülibe bejelentkezés után egy Bonnból való számon kerestek már többször is. akár esti órákban. 0049228184990 számon. Ez valami központi szám.
Van munka is már amit jeleztem feléjük.


Nem ez egy callcenter és semmi köze a munkaügyhöz.(Esti órákban senki nem fog a munkaügyről hivni! Ezek nappal sem dolgoznak nem hogy este!) Ez amolyan "online piackutatás", de nem kell velük foglalkozni. Tedd le a legközelebb hivnak. Amúgy is gyanús a dolog! Ha a googliba benyomod a számot fura linkek tömege jön elő.
Így ird be: Telefon 0049228184990. Sok ellentmondásos vélemény van. Itt van kettő:

Anruf von Herrn "Herr Witte von der NHI AG". Will angeblich im Auftrag der Post einige Fragen stellen. Habe abgelehnt und dann wurde das Gespräch freundlich beendet. Es geht also auch freundlich bei den Callcentern, das muss man ja auch mal melden.
***
Es handelt sich hier um eine Meinungsumfrage zum Kaufverhalten. Ich habe auf ein paar fragen geantwortet und die Frau am anderen ende war sehr freundlich. Ich frage mich nur woher sie meine Nummer haben?
Maluell hat eingetragen.....


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laolaj

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34500 Írta: Biga5211
Biga5211 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy mikor jelez vissza a munkaügyi hivatal a leadott papírokra.
Nov. 1-től vagyok munkanélküli. Előtte három hónappal már bejelentkeztem, illetve nov.4.én személyesen voltam a hivatalba. A munkaügyi hivatalban megkaptam a szükséges papírokat, amit kitöltve elküldtem a munkaügyi központba. Most lassan nov. vége és még semmilyen választ nem kaptam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • amanda*
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34501 Írta: amanda*
amanda* válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Attól,h vki megigényli a munkanélkülit 1 éves munkaviszony után(mert jogosult rá,ha tetszik ha nem)attól még a többi dolgozó embertől ugyanúgy vonják havi szinten a pénzt,tök mindegy,h az országban mennyi munkanélküli van,mert nem ettől függ a mértéke.
ami jár az jár,nem az a hülye,aki ezeket "kihasználja".. mondjuk próbálj meg megélni kb. 600 -700 euróból havonta.. azzal viszont én sem értek egyet,aki ezekkel vissza akar élni,otthon tölteni az időt,miközben innen kapja a pénzt stb. de ez tényleg a magyar mentalitás sajnos
Én úgy kaptam meg a pénzt,h nem hosszabbítottam meg a szerződésem,pedig a cég hosszabbított volna.de akkor rosszul írtam,mert gondolom akkor van sperrzeit,ha te bontod fel a szerződést ,nem pedig lejár.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34503 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves Biga5211,
mondjuk miért nem rögtön az illetékesnek (Munkaügyi Hivatal) teszed fel ezt a kérdést? Nem harapnak... :laugh: Öszintén, szerinted mit tudunk mi erre válaszolni azon túl, hogy x-nek 3 nap múlva válaszoltak, y-nak 2 hét múlva, z-nek meg uram bocsá hat hét után? Ezekböl le fogsz tudni valami neked hasznos konkrétumot szürni ? Két hétig felesleges telefonálni, mert addig "elö sem veszik" veszik a konkrét "aktádat", csak az egyenszöveget hallod, miszerint ca. 10 munkanap az ügyek feldolgozása, légy türelemmel. Ha viszont ez már lejárt, akkor lehet balhézni a telefonon, ha nem akarják konkrétan megmondani, hogy hol is tart az ügyed. Tehát: hajrá !!! :woohoo:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Biga5211

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!