Munkanélküli segély Németországban

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33602 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

kelemen73 írta: Németországban alap esetben munkanélküli segélyre az jogosult, akinek a bejelentkezést megelőző 2 évben legalább 12 hónap biztosítási jogviszonya volt. 2014. dec.31-ig van egy kedvezményes kitétel: elég 6 hónap biztosított jogviszony is, ha a jogviszonyok eleve nem több mint 10 hetes határozott idejűek voltak, a bruttó jövedelem pedig nem haladta meg a 32.340 eurót az utolsó 12 hónap munkaviszonyban.Jó tudni, hogy beleszámít a 12 hónap biztosított jogviszonyba a magyarországi is (ill. más EU-tag országban szerzett is), de csak akkor, ha a munkanélküliként történt bejelentkezést megelőzően már németországi bejelentett munkahelye is volt a bejelentkezőnek.



Jó lenne ha ez igaz lenne,de valahogy ezt Németországban nem tudják:-(
A férjemnek mindez megvan :Németországban 8 hónap(abból 1 hónap ALGII) előtte itthon évek óta bejelentett munkahely,mégis visszadobták,hogy nincs meg az 1 év nem jogosult az ALG I-re.
MINDENT megtesz hogy legyen munkája,de nem mindegy addig is mennyit kap havonta...hol lehet ennek utána nézni,és az orruk alá tolni...
Sajnos a hivatalt baromira nem érdekli,hogy bármit is ajánljon(munkát) sőt azt mondták a férjemnek minek ugrál maradjon segélyen!!!!!!Ő telesen kiakadt és közölte,hogy nem vakarózni jött ide,hanem dolgozni...(ez a régi keleti részen van...)
Amúgy a hölgy berendelte aug 26-ra,a férjem be is ment,de a csaj beteg lett..oké,érdeklődött mikor lesz,senki sem tud semmit...utána hetente 2x bejárt a nyakukra,de senki nem tudott semmit,..papírjait nem intézték..Egy hónappal később szeptember végére volt időpontja a barátjának,aki amikor bement a hölgyet keresve,akit végre már bent talált ,kiderült,hogy aznap a férjemnek is be kellett volna mennie..időpontja nem volt...Tehát valóban okos nem lehetsz esetleg szép..ők adják a pénzt mindent megtehetnek.Nincs ezzel baj,de ha valóban jár valami arról viszont halvány fogalmuk sincs???
Esetleg ha ez amit leírtál németül valahol megtalálható?

Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33604 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

pedig ezt írják szó szerint...nézd meg: eures.hu

Utánanéztem minden úgy van ahogy natascha beírta.....szóval ha tetszik ha nem itthon is kaphatjuk az ottani munkanélkülit..elképesztő..kár hogy erről a nagy tudású német irodistáknak fogalmuk sincs...
Tehát miért nem működik?Mert nincs kedvük hozzá...szuper valóban ez a TÖKÉLETES NÉMETORSZÁG
Kicsit elegem van a bäszakodásukból(bocsánat) az EU AZ EU rájuk is vonatkozik,ha befizetek akkor jogosult vagyok,Nem?Tökmindegy hol fizetek!!!Amúgy az Munkaügyi központ oldalán is megtalálható az U1-es illetve U2-es nyomtatványról szóló leírás..nézz utána.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33605 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Közben megtaláltam amagyar oldalon..igaz Deco szerint ez nem vonatkozik Németországra...majd kiderül.
Amúgy pont ezt utálom itthon is...a hivatlokban tökhülyék ülnek,nekem kell felkészülnöm,és a szájukba rágnom mit kell csinálniuk..úgy látom kint is dettó..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33611 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Lassan nem is tudom követni, hogy tulajdonképpen ki veszekszik kivel,,,, :laugh: Itt a témáról a legilletékesebb összefoglaló, még csak beleolvastam, de úgy látom mindenre választ ad (de CSAK az ALG I-röl van szó): www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/...eschaeftigung-EU.pdf Még egyszer mondanám, hogy az ALG II más tészta !!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34072 Írta: Natascha
Natascha válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia Kelemen!

Úgy látom, nagyon jártas vagy a témában. Köszönöm a részletes hozzászólásod.
Legutóbbi bejegyzésem óta annyi történt, hogy közös megegyezéssel távoztam a munkahelyemről és úgy alakult hogy megvan az egy évem is.
Mivel a helyzet továbbra is fennáll, hogy:
-nincs jelenleg itt Németországban lakcímem (az eddigi annál a családnál volt ahol dolgoztam)
-most egy ideig szeretnék otthon tartózkodni személyes okok miatt
-bizonytalan a visszajövetel időpontja, de kb 2-3 hónap múlva jönnék, január körül. És nem egyedül. Ez lenne itt a lényeg. A páromnak jó munkája van, amíg nekem nincs, addig otthon együtt tudnánk lenni

Ha valakinek még nem durrant el az agya akkor a fentiekkel kapcsolatban az a kérdésem, hogy szerintetek mi történik ha valaki nem jelentkezik be a munkaügyi központba? Mármint a megadott időn belül legyen az ebben az esetben 3 nap a közös megegyezéstől számítva. Mi van ha most hazamegyek nem szólok senkinek és visszajövök 2,5 hónap múlva hogy ugyan eddig nem jelentkeztem le bocsi de most itt vagyok. Mi lehet olyan elfogadható indok ami felment ez esetben?(azzal tisztában vagyok hogy erre az időre, vagyis mostantól nem jár betegbiztosítás. Bár azt hiszem otthon egy-egy hónapra be tudom magam fizetni)


Ezert összesen 1 hét sperr jár?
Ha így van, akkor jobban járok ha nem teszek semmit, mintha bejelentkeznék most és hazamennék, majd kapnám (valahova) a leveleket meg a telefonhívásokat és jól nem kerülnék elő. Azt hiszem az utóbbi az amikor jobban berágnak az emberre és osztogatják a büntiheteket.
Otthonról még az is ismerős hogy a törvény nem ismerete nem jogosít fel a törvényben foglaltak alól.
Ötlet? Tapasztalat? Valaki?...
Egyébként az is lehet hogy nem kell majd arbeitslosként tengődnöm, mert addigra lesz munkám is.
Mindenkinek további szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34087 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Natascha írta: -nincs jelenleg itt Németországban lakcímem (az eddigi annál a családnál volt ahol dolgoztam)

Akkor ott be vagy lakcimre jelentve, nem?

Otthonról még az is ismerős hogy a törvény nem ismerete nem jogosít fel a törvényben foglaltak alól.
Ötlet? Tapasztalat? Valaki?...Egyébként az is lehet hogy nem kell majd arbeitslosként tengődnöm, mert addigra lesz munkám is.

Ne is haragudj, kedves Natascha, de miért kell állandóan trükközni és link dolgokkal foglalkozni? Miért azt keresitek állandóan, hogy mit és kit hogyan lehet átverni? Miért kell állandóan azokat a dolgokat kimazsolázni ahol a hatóságot, törvényeket vagy előírásokat meg lehet kerülni? Miért nem jelentkezel be munaknálkülinek mint "munkakereső"? S miért nem időben? Ilyen státuszban is mehetsz haza, sőt ha valakit megbízol itt a postád kezelésével, akkor hosszabb ideig is lehetsz Mo.-on s csak akkor kell jönnöd ha hivnak. Engem ez ismét nagyon felháborít és egyre jobban megértem hogy csóró hazánból Magyarországból, miért is lett az, ami lett. Már nincs egy becsületes ember sem az országban? Ha egy évig (járulékosan) itt dolgoztál, akkor szerintem járnak a támogatások, de maradj a legális sineken!

Megjegyzés:
vagy itt akarsz élni, vagy Mo.-on. A döntés a tied. Azt nem lehet, hogy Mo.-on élsz és innen a Német állam eltart, hacsak már nem vagy némtországi nyugdijas!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sasaa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!