Munkanélküli segély Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33536 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

bigzo01 írta: Sziasztok!Én hét hónapja dolgozom Németországban.Kérdésem a követekező:A fönököm átvágott több pénzbeli lehetőséget kinált amit Ő zsebre is tett ezért kénytelen voltam felmondani a kérdésem mig nem találok másik munkát kaphatok itt munkanélküli ellátást Tud-e valaki segíteni ebben a kérdésben Válaszotokat előre is köszönöm természetesen nem célom a munkanélküli ellátás de ha más megoldás nincs muszály vele élni


Én úgy tudom, hogy legalább 1 éves járulékos munkaidő kell ahoz, hogy munkanélküli segélyt kaphass. Mivel azonban Te mondtál fel így 3 hónap zárolás van, s csak ezután járhatna egyáltalán valami! Az, hogy miért mondtál fel ebből a szempontból senkit nem érdekel. (Szerintem semmit nem fogsz kapni!) Ha viszont jelentkezel Hartz 4-re, elékpzelhető, hogy méltányos alapon valamit adnak, de ennek is kritériumai vannak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 7 hónapja #33542 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

nem célom a munkanélküli ellátás de ha más megoldás nincs muszály vele élni

ugy ahogy irta a beszolo, milyen alapon kapnal munkanelküli segelyt?
mire fel?
7 honapig fizetted a munkanelkli biztositast ami +/- 7 honap = 600,-- Euro.
en meg meltanyossagbol sem adnek ,mert vannak jobban raszorulok!! :angry:
beteg vagy?
öreg vagy?
mozgas serült vagy?
nem!!! hinnem :angry:
keres munkat es ne az alamizsnan jarjon az agyad!!! :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33546 Írta: Natascha
Natascha válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek.
Bármilyen meglepő is, nem ingyenélni szeretnék a Német állam pénzéből, hanem lehetőleg úgy alakítani a dolgokat hogy úgymond mindenkinek jó legyen. Nevezhetjük jogi kiskapunak is. Ha ígyis-úgyis befejezném ezen a munkahelyen a pályafutásom, akkor a folytatást tervezhessem valamennyire előre.
Azt gondoltam, hogy ha 3 hónap sperr van akkor azalatt nem vagyok kötelezett itt tartózkodni. Valaki azt mondta hogy ez idő alatt nem történik semmi, és különben sem levonódik a három hónap hanem eltolódik az a mondjuk hat hónap amíg kapom a járadékot (de közvetett forrásból származik az infó, lehet nem teljesen így értette az illető) Tehát ha letelne ez a három hónap akkor természetesen visszajönnék. Az a kérdés, ha nem én mondok fel, hanem a munkaadóm, akkor gondolom nincs ez a 3 hónap szünet.
Jól tudom-e hogy az Arbeitsamtnál az utolsó munkában töltött napot követő három hónapban kell valamikor bejelentkezni? Vagyis legkésőbb három hónappal utána? Akkor nem is lenne gond.
Magyarországon, és elvileg a többi EU-s országban is létezik olyan, hogy másik országba megyek munkát keresni munkanélküliként. Csak be kell jelenteni, és erre az időre a másik ország munkaügyi hivatalánál is be kell jelentkezni hogy heló itt vagyok megjöttem. És erre az időre is megkapja az illető az eredeti országból a járadékát.
Azt tudom hogy Magyarország-Anglia viszonylatban ez működik, de pl Németország - Magyarország szempontjából működik-e ez? Volt-e már erre tapasztalat, vagy egyáltalán itt a hivatalokban tudnak-e ilyenről?.....
Ismét csak nagyon köszönöm, ha válaszokkal, ötletekkel illettek. :wasntme:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33547 Írta: Natascha
Natascha válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Vonalas számom nincs, és nem is vagyok benne a telefonkönyvben. Ez a lehetőség kilőve. :)
A levelezős cucc az már nehezebben kivitelezhető, nyilván ők sem hülyék ki van ez találva.
Nem, nem akarok senki járadékán keresni (a bicska meg nem játék tedd el szépen), a célom három üres hónap volt, amikor "békén hagynak", és úgysem kapnék semmit. Ezt próbálom valahogy összehozni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33550 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Natascha írta: Azt gondoltam, hogy ha 3 hónap sperr van akkor azalatt nem vagyok kötelezett itt tartózkodni. Valaki azt mondta hogy ez idő alatt nem történik semmi, és különben sem levonódik a három hónap hanem eltolódik az a mondjuk hat hónap amíg kapom a járadékot (de közvetett forrásból származik az infó, lehet nem teljesen így értette az illető) Tehát ha letelne ez a három hónap akkor természetesen visszajönnék. Az a kérdés, ha nem én mondok fel, hanem a munkaadóm, akkor gondolom nincs ez a 3 hónap szünet.

Ez tévedés! 3 hónaig nem jár semmi, de nem is fizetik ki ezt utólag. (Ez esetben semmilyen nevelő hatása nem lenne!)

Jól tudom-e hogy az Arbeitsamtnál az utolsó munkában töltött napot követő három hónapban kell valamikor bejelentkezni? Vagyis legkésőbb három hónappal utána?

Ez is tévedés! Neked 30 napon belül a felmondás ELŐTT kell jelentkezned! (Min. 1-2 héttel előtte, mert a papiroknak is van átfutási ideje!) Sőt ha lehet még korábban! (Nálunk a kolega, amikor sejtette, hogy az éves szerződését nem hosszabbitják meg már 3 honappal korábban jelezte ezt a hivatal felé!

Akkor nem is lenne gond.Magyarországon, és elvileg a többi EU-s országban is létezik olyan, hogy másik országba megyek munkát keresni munkanélküliként. Csak be kell jelenteni, és erre az időre a másik ország munkaügyi hivatalánál is be kell jelentkezni hogy heló itt vagyok megjöttem. És erre az időre is megkapja az illető az eredeti országból a járadékát.

Jó, ha valamiben hinni tudunk! Én csak olyanról tudok, hogy valakinek már van külföldi ajánlata, s erre akar kimenni. Ekkor ha bejelenti nincs gond belőle! Ne nagyon ragadj rá erre a felfújt EU jogra, mert minden állam maga előírása alapján működik. Az ilyen segély az belügy, s nem Eu jog! Itt Németországban a lényeg, hogy ha pénzt akarsz akkor rendelkezésre kell állnod ha külföldön vagy, akkor ez nem áll fenn!! S még egy fontos dolog! Meg kell, hogy maradjon a német címednek is, ahol elérhető vagy!

Azt tudom hogy Magyarország-Anglia viszonylatban ez működik, de pl Németország - Magyarország szempontjából működik-e ez? Volt-e már erre tapasztalat, vagy egyáltalán itt a hivatalokban tudnak-e ilyenről?..... :

Nem működik, de tudnak róla! Sokan pl. azt is hiszik, hogy ha Mo.-on munkanélküli akkor idejön és itt is kaphatja az ellátást! Sőt hallottam már forditva is, hogy otthon kérte a német ellátást! Jó bolt lenne. Az én munkanélkülim itt kb. 1350 euró lenne. Hogyan fizesse ezt a magyar állam? Ez a mai árfolyamon 405 ezer frincsi lenne. na abból már el tudnék egy ideig evezni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33552 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Natascha írta: Vonalas számom nincs, és nem is vagyok benne a telefonkönyvben. Ez a lehetőség kilőve.A levelezős cucc az már nehezebben kivitelezhető, nyilván ők sem hülyék ki van ez találva.
Nem, nem akarok senki járadékán keresni (a bicska meg nem játék tedd el szépen), a célom három üres hónap volt, amikor "békén hagynak", és úgysem kapnék semmit. Ezt próbálom valahogy összehozni.


Ha elhagyod az országot, akkor ecet. Mivel a "Sperrzeit" alatt is munkanálküli vagy (annak számítasz) igy rendelkezésre kell állnod, ha 3 hónap után akarsz valamit! Itt tehát a lenyege a munkanélküli státusz megtartása, folyamatossáag, mert ezalatt az idő alatt is közvetithetőnek kell lenned.

Persze, ha nem vagy munkakereső és a cimed is felmondod, akkor akármeddig is lehetsz külföldön!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!