Munkanélküli segély Németországban

Több
10 éve 1 hete #35928 Írta: kinpet
kinpet válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

en ugy tudom, hogy az EU-ban ha meg van a letelpedesi formalitas vannak eselyeim, legalabb 6 honapig, amig a nyelvtanfolyam tart, estleg ha hozzamenek akkor sem kaphatok semit?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hete - 10 éve 1 hete #35929 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Ha az igénylés időpontjától számított 2 évben van 1 év EU-s munkaviszonyod elvileg jogosult vagy munkanélküli segélyre.
Miért emeltem ki, hogy elvileg? Mert a gyakorlatban keresett szakma és középfokú nyelvtudás nélkül hetek alatt megtagadják a folyósítását. A legtöbb esetben együttműködés hiányában ami 99%-ban a nyelvtudás hiánya lesz! A nyelvtanfolyam csak egy integrációs "extra" nem pedig a külföldi munkavállalók felzárkóztatása a munkaerőpiachoz segélyezési alapon!
Ráadásul szigorítások várhatóak, gyanítom nem hallottál erről a tervezett intézkedés csomagról:
A német kormány bevándorlási szigorításokra készül
Idézet a cikkből:
"Az intézkedést az indokolja, hogy egyre több önkormányzatnak okoz gondot uniós állampolgárok ellátása, akik azt állítják, hogy munkát keresnek Németországban, de a hiányos képzettségük vagy nyelvtudásuk miatt semmi esélyük nincs az elhelyezkedésre"
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 4 napja - 10 éve 4 napja #35993 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

en ugy tudom, hogy az EU-ban ha meg van a letelpedesi formalitas vannak eselyeim, legalabb 6 honapig, amig a nyelvtanfolyam tart, estleg ha hozzamenek akkor sem kaphatok semit?

Németországban adot fizetett, es adot fizetö allampolgaroknak (EU-is) jar a :wait: segely!
Ott kerjel ahol eddig adot fizettel :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 8 hónapja #37172 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kábé ugyanolyan a rendszer felépítése, mint Magyarországon. Melójavaslatokat küldtek levélben, de azok a neten is fent vannak, nem tudtak érdemben segíteni.

Miert, mire szamitottal, hogy megfogjak kacsoid es el is visznek a munkaltatohoz?
Örüljel, hogy kapsz munkaajanlatokat, mert mas meg ennyit sem kap.
Es jogos!!
Ha 3 munkaajanlatbol egynel sem jelentkezel, akkor ez munkamegtagadas es
jogosan nem jarnak a tovabbi tamogatasok! :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37198 Írta: Szikra
Szikra válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Nem, nem számítottam arra, hogy kézen fogva elvisz bárki is bárhova.. :)
Azt sem értem, miért feltételezel rólam ilyesmit.
Csupán meglepő volt, hogy a köznép mennyire erőlteti a munkaügyihez való azonnali elviharzást, mikor sejtettem, hogy az én helyzetemben semmi értelme nincs bejelentkezni.
Arról pedig nem tartottam kiselőadást, hogy más emberek eltérő helyzetében mi a helyes. Erre viszont utaltam azzal, hogy a rendszer egészen hasonló, mint a magyar. Ebből mindenki levonhatja a konzekvenciát. :) Ha akarja...

Nekem semmilyen kötelezettségem nem volt a munkaügy felé, akkor sem, ha küldenek ajánlatokat. Azóta pedig két állásom is van, tőlük tök függetlenül.
Jaaa, és örültem az ajánlatoknak, a haszontalanságuktól függetlenül. Kedves gesztusnak tartom, hogy küldik ész nélkül. A kidobott papírért kár csak. :)
A tapasztalataimat azért írtam ide, mert tudom, hogy sokan olvassák a fórumot, sokan keresik a helyüket a világban, talán ennyivel is segítettem kicsit.
Az okoskodás nem nagy segítség. :) Szerencse, hogy itt nem fogy a papír. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 8 hónapja #37229 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves gesztusnak tartom, hogy küldik ész nélkül. A kidobott papírért kár csak. :)

Kedves gesztus vagy sem, nem veletlenül küldik.
Aharhogyan is, de nyilvan vagy tartva mint munkakeresö. puszira es kedvessegre tuti,
hogy nem küldik.
En nem mulatnek az ügyön, hanem egy hivatalos level formaban közölnem
velük, hogy köszönöd szepen nem kersz több ajanlatot, mert "neked 2 allasod is mar van."
Ezert közöltem volt elözö megjegyzesemben, hogy mas örülne ha kapna, te pedig
mulatsz rajta, hogy kapsz :angry:

Az okoskodás nem nagy segítség. :) Szerencse, hogy itt nem fogy a papír. :)

Itt senki nem okoskodik, hanem a tenyekröl es a tapasztalatbol valaszol. :wait: :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!