Munkanélküli segély Németországban

Több
9 éve 7 hónapja #37844 Írta: berboz
berboz válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia! egy év ledolgozott munka után, fél év munkanélküliség jár. vagyis nem egész fél év, két nappal, vagy 3 nappal kevesebb mint fél év. Az nem számít, hogy mondjuk neked lesz kb 1év 1 hónapod, akkor az egy év után kapod meg a fél évet. Velem is ez van, 1 év 4 hónapom volt ledolgozva és csak fél év a fizetett munkanélkülim.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37845 Írta: roldág
roldág válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

És te, hogy mondtál fel? Közös megegyezés vagy a munkáltató mondott fel?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37846 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

roldág írta: Szerintem a nyelvtanfolyam jó befektetés hiszen ha már szakmában tudsz dolgozni gyorsan visszajön a pénzkiesés

Jó befektetés, persze. ;) Nem is értem, hogy ha ezt tudod akkor miért nem jártál az elmúlt (megközelítőleg) egy évben nyelvtanfolyamra! :woohoo:
Nem lenne pénzkiesés! Persze minijob-ban "lazulni", tanulgatni és mellette kapni munkanélkülit kényelmesebb lenne. Igaz? :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37860 Írta: berboz
berboz válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Én nem felmondta, hanem lejárt a szerződésem, akartak hosszabbítani, aztán családi okok miatt megegyeztünk, hogy nem hosszabbítanak, de várnak vissza bármikor. Így lettem munkanélküli :)
Ma voltam bent az arbeitsamtnal és ott a csaj mondta, hogy lehet munkát vállalni,úgy hogy kapod a segélyt de csak teilzeit-ot, és azt is csak heti 15 órában max havi 150 €-ért, ha többet kapsz,akkor annyival kevesebb lesz a munkanélküli segélyed. Valószínű más akkor,ha van gyereked. Ha házas vagy az mindegy, a gyereket nézik csak. A sulit nekem nem támogatják, azért mert heti 4 nap és délelőtt vannak az órák 4 órában, ezért délután tudok teljes állásban dolgozni. Igaz az ügyintéző csaj rendes volt, mondta, hogy nem valószínű, hogy könnyen fogok vollzeit-os munkát találni, de adott jó kis teilzeitos melokat ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #37896 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Gyerekek! Miért mindig ezek a trükkök? Miért nem tudtok rendesen munkába járni és mellette elmélyiteni a nyelvet? Miért kell mindig ez a hamiskártyázás?? Hogy a büdös istenbe nem tudtok erről hülye magyar szokásról leszokni? Munkanálküli + minijob, stb...... Miért nem teljes munkakör és hétvégén tanulás? 1-2 év kitartás és minden oké! :angry:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37903 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok. Az én férjem is most csinálja az integrációs tanfolyamot Vollzeit mellett. Nem egyszerű. Suli 10.45-13.00 között hétfőtől péntekig, 15.00-24.00 munka. És neki még szombaton is dolgozni kell. A munkahelyén folyamatos délutánra kérte magát (szerencsére megoldható volt), így tud iskolába járni. Sajnos ez az időszak elég nehéz, mert szinte alig találkozunk, de megéri, és kitartunk, mert nyelvtudással sokkal jobbak lesznek a lehetőségei. Segély nálunk szóba sem került, már annak is örülünk, hogy csak 1,20 euróba kerül egy óra, ingyenes a nyelvvizsga :-) Meg lehet csinálni kitartással és akaraterővel, már mi is túl vagyunk 4 hónapon (látszik a fény az alagút végen). És hozzátenném, hogy a férjem is már über 35.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!