Munkanélküli segély Németországban

Több
9 éve 7 hónapja #37834 Írta: roldág
roldág válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Tehát kb. a nettó fizetésem 60% kapom meg. Viszont mennyi időre? Illetve ha minijobot vállalok akkor valamennyit vonnak le a segély szegéből ugyanakkor a tanfolyamra járna kedvezmény? Mi lenne a legjobb mód?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37835 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szerintem a "legjobb" mód az lenne ha munkát keresnél és mellette tanulnád a nyelvet. Legalább is anyagilag. Én nem tudok róla róla amúgy, hogy a munkanélküliek (tovább/át) képzésébe a nyelvoktatás beletartozna. Bárhol az országban elmehetsz VHS tanfolyamra 1 juró/óra aprópénzért! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37836 Írta: roldág
roldág válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szerintem a nyelvtanfolyam jó befektetés hiszen ha már szakmában tudsz dolgozni gyorsan visszajön a pénzkiesés csak mégsem szeretném azt hogy 0€ eurot keresek havonta tehát ha nyelvtanfolyamra nem is jár a támogatás legalább munkanélküli legyen és amint mondtam minijobal addig is kiegészíteném. Csak pontos infó kellene erről hogy biztosan megkapnám-e, menetéről és hogy mennyi időre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37837 Írta: berboz
berboz válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia! Én most ezt csinálom. Elmentem munkanélkülire, hogy fainul állja majd az állam a sulit...hát tévedtem. Van kb másfél évem ledolgozva. Kapom...kapnám a munkanélkülit...ami csúszik, papírhiány miatt, de jön visszamenőleg is :) Nah szal a sulit nem állják, ha napi 4óra,vagyis ha van kiskorú gyereked...akkor esetleg, mert az mellett lehet normál állásod. A minijobról nem tudok, de én most fogok a héten utána menni, hogy lehet-e, mert ha igen én megyek ;) mert úgy nézz ki azt találtam
De ha bejelentkezel, akkor regisztrált munkakereső leszel, és így fognak neked időpontokat is küldeni, mindig azt mond, hogy te szeretnél dolgozni, meg munkát keresel.Oké hogy van a suli, de nekem az egyik ügyintéző csaj, tök kedvesen ezt ajánlotta, mert akkor nem fognak annyit csesztetni :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37838 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

"lassan egy éve" Sajnos nem jár semmi. Csak 12 hónap ill. 360 nap után.
de.wikipedia.org/wiki/Arbeitslosengeld_(Deutschland)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37839 Írta: roldág
roldág válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia, köszi a választ és te mennyi időre kaptad meg a munkanélkülit? Tudom hogy egy év után jár decemberig dolgozni akarok mindenképp akkor már több mint egy év lesz plusz van még 1hónapnyi túlórám is amit meg gondolom felmondás előtt kiadnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!